Forum mieszkańców Rabki-Zdrój
Nic o Nas bez Nas!

Sprawy techniczne - internet w Rabce i okolicy

ab16 - 2012-08-28, 21:00
Temat postu: internet w Rabce i okolicy
Czy możecie mi napisać jak działa internet w Rabce i okolicy ? Co polecacie- stałe łacze, karta, bluceconnet, z jakiej sieci?
erogieu - 2012-08-28, 21:25

mam neostrade i nie narzekam
ab16 - 2012-08-28, 22:08

Jaki jest jej koszt?
lugoshi - 2012-08-29, 07:02

To zależy od prędkości. Cennik znajdziesz na stronie neostrady.

http://www.orange.pl/kid,...da,article.html

hanka55 - 2012-08-29, 16:02

Bluceconnet - raz jest, raz zanika;
TP.S.A, obecnie Orange (w domu hot spot)- rewelacja.
Z szybkich serwerów filmy w HD lepsze niż w telewizorze.

Teraz promocja i w jednym pakiecie TV+telefon+komórka+ Beostrada 20MB/s za ok.180zł/mc
Rozmowy telefoniczne i komórkowe "za darmo" w abonamencie.

Porównania do jakości WiKu- nie ma.

Robert - 2012-08-29, 17:24

oi
GAZDA - 2012-08-30, 07:25

ja mam wika radiowego i jest ok, ino raz przez ostatnie 2 lata cosi wysiadło...
ab16 - 2012-08-30, 20:47

dzięki
Krzyś - 2012-09-06, 21:30

zależy gdzie mieszkasz???? Ja miałem Wika ale się w lecie ( jak były liście na drzewach rozjeżdzał ) za to net z Play chodzi w Rabce jak burza!!! miałem wskazania sieci 99.9 % :)) ) naprawdę polecam :)
Komisarz - 2012-09-10, 19:37

Ja również mam WIKa i powiem szczerze bardzo rzadko da się odczuć lekkie spowolnienie łącza, ogólnie jest ok.
mlody - 2012-09-11, 19:40

Wik ostatnio sie poprawił, jak na razie działa bez zarzutów
lugoshi - 2013-08-21, 17:38

Kolejne brawa! Dołączamy do cywilizacji. Kuracjusze będą mogli spokojnie połączyć się ze światem siedząc sobie na deptaku. Uczniom pewnie też spodoba się ta inicjatywa ;-)

Ruszają w Rabce darmowe HOT SPOTY. Aktualnie funkcjonuje jeden w pobliżu amfiteatru.
http://www.rabka.pl/index...serwis&art=3220

Ktoś już próbował? Jak smakuje darmowe danie serwowane przez WIK?

malkotent - 2013-08-21, 17:49

Można, niekoniecznie jak ktoś tam pisał
Cytat:
jedni dostaną za darmo inni bedom płacić za swój i innych net... viva la komuna

lugoshi - 2013-08-21, 19:24

Niepowtarzalny styl Gazdy.
GAZDA - 2013-08-21, 20:17

ile płacicie za internet? ten wasz i ten czyjś? hehe
darmowe hotspoty... hehe
jeszcze raz matołki, nie czegoś takiego jak darmowe hot spoty, wszystko kosztuje i za wszystko ktoś płaci...
ale komuna w pierze mózgi, dać im coś "darmowego", lato z radiem, igrzyska i temat zastępczy...

lugoshi - 2013-08-21, 20:25

Gazda. Matołki - nie pisz tak do ludzi. Można inaczej.
Ważne, że można się w potrzebie mniejszej lub większej do netu podłączyć.

GAZDA - 2013-08-21, 20:50

w potrzebie to jest wiele ludzi co nie mają co żreć bo muszą za hotspota, stadion, dreamlinera i wojne w afganistanie płacić...
malkotent - 2013-08-22, 09:32

lugoshi napisał/a:

W tym rejonie jest kilka szkół więc zainteresowanie będzie duże i może ożywić ten rejon po sezonie byleby nie była to krótka "darmocha" utrącona podatkiem wymierzonym w przedsiębiorcę.
Gazda napisał/a:
w potrzebie to jest wiele ludzi co nie mają co żreć bo muszą za hotspota, stadion, dreamlinera i wojne w afganistanie płacić..."

To co piszesz jest prawdą ale takie są "reguły" pseudo demokracji, że zwycięzcy je ustalają. I tak jest również tam gdzie obecnie przebywasz i co nigdy z tego nie korzystałeś?

malkotent - 2013-08-22, 09:34

lugoshi napisał/a:

W tym rejonie jest kilka szkół więc zainteresowanie będzie duże i może ożywić ten rejon po sezonie byleby nie była to krótka "darmocha" utrącona podatkiem wymierzonym w przedsiębiorcę.
Gazda napisał/a:
w potrzebie to jest wiele ludzi co nie mają co żreć bo muszą za hotspota, stadion, dreamlinera i wojne w afganistanie płacić..."

To co piszesz jest prawdą ale takie są "reguły" pseudo demokracji, że zwycięzcy je ustalają. I tak jest również tam gdzie obecnie przebywasz, nigdy z tego nie korzystałeś? Nie traktuj tego jako zarzut ale stwierdzenie faktu.

lugoshi - 2013-08-22, 09:35

malkotent napisał/a:

Dzieciaki mają w komórkach wifi - nie muszą korzystać z limitu danych pakietu ;-)

GAZDA - 2013-08-22, 12:29

malkotent napisał/a:
I tak jest również tam gdzie obecnie przebywasz, nigdy z tego nie korzystałeś? Nie traktuj tego jako zarzut ale stwierdzenie faktu.

tutejsza demokracja też mi sie nie podoba...
z czego korzystałem? z możliwości zmuszenia kogoś/wszystkich do finansowania moich potrzeb????

malkotent - 2013-08-22, 17:31

GAZDA napisał/a:

tutejsza demokracja też mi się nie podoba...

Czyżby emigracja wewnętrzna taki mały Heimat.

GAZDA - 2013-08-22, 18:37

nie wiem o co ci chodzi...
lugoshi - 2013-08-22, 18:38

A ja wiem :-P
hanka55 - 2013-08-23, 12:06

malkotent napisał/a:
Czyżby emigracja wewnętrzna taki mały Heimat.

Dokładnie! :63: :64: :28:

dxfm - 2013-10-24, 18:46

Dzisiaj od około 16:15 Neostrada leży, WIK też, Aero2 w porywach 70kbit/s, ale połowa pakietów tracona. Sąsiadka przez komórkę nie była w stanie rozmawiać przez komórkę. Co się stało? TP pisze, że tylko T-Mobile i tylko w Zakopanym nie działa...
lugoshi - 2013-10-24, 19:16

Też zauważyłem problemy...
Dla dzieci facebooka to koniec świata...

http://www.tygodnikpodhal...rona=1&id=20640

Ciekawe czy to już cyberatak, czy też pijany operator koparki pociągnął po światłowodzie i odciął małopolskie...

Na razie nigdzie nic nie piszą. Tefałszeny i eremefy...

lugoshi - 2013-10-24, 22:07

Podhale24 zauważyło problem:

http://podhale24.pl/aktua..._telefony_.html

Cytat:
Na razie nie wiadomo, co to za awaria lub awarie i co jest ich przyczyną, ale przez całe popołudnie otrzymujemy od Czytelników z różnych stron Podhala informacje o tym, że nie działa internet stacjonarny i niektóre sieci komórkowe.

M.in. w Nowym Targu, Zakopanem, Poroninie, Rabie Wyżnej i Białym Dunajcu - co wiemy od naszych Czytelników - są problemy z internetem i telefonami komórkowymi. Chodzi o internet stacjonarny na liniach TP SA i sieci komórkowe T-Mobile i Orange.

"W dniu 24.10.2013r W Poroninie, Białym Dunajcu i okolicy posłuszeństwa odmówił Internet Stacjonarny,mobilny oraz telefonia komórkowa. W sklepach były problemy z płatnością elektroniczną. Internauci czekają niecierpliwie na naprawę usterki" - pisze m.in. Goral w mailu przysłanym na kontakt@podhale.pl.

"W Rabie Wyżnej od godziny 16 nie działa sieć telefonii komórkowej Plus" - dopowiada Dawid.

Co to za redaktor co pisze.. "nie wiadomo co to za awaria?". Trzeba się dowiedzieć...

lugoshi - 2013-10-25, 07:29

http://www.tygodnikpodhal...d=news&id=20640

http://www.telepolis.pl/f...ic.php?p=670174

Jednak światłowód. Jakaś blokada informacyjna w mediach czy co?

dxfm - 2013-10-25, 07:36

WIK mówi, że został przekopany światłowód w Kasince, naprawiony miał być o północy, obecnie termin przywrócenia łączności przełożono na godzinę dwunastą.
Ciekawa sprawa. Wystarczy znać kilka strategicznych miejsc i obecną łączność można całkowicie sparaliżować na sporym obszarze.

GAZDA - 2013-10-25, 10:20

hehe dokładnie też to chciałem napisać, widocznie przez kasinke idzie główna arteria komunikacyjna podhala...
dobrze wiedzieć hehehe

malkotent - 2013-10-25, 14:47

Przerwanie kabla nie był bezpośrednią przyczyną to nie zadziałał system przekierowania a za to oprócz sprawcy przecięcia ktoś powinien beknąć
lugoshi - 2013-10-25, 16:09

Zdziwiony byłem, że brak redundancji łączy. Jedna koparka i Polska leży...
Robert - 2013-10-25, 17:31

oi
malkotent - 2013-10-25, 18:49

lugoshi napisał/a:
Zdziwiony byłem, że brak redundancji łączy. Jedna koparka i Polska leży...

No tak kable na tym poziomie spięte są w pętli i w razie awarii następuje automatyczne przełączenie. Co tu się podziało, że nie zadziałało przełączenie wie operator właściciel kabla.
Sprawa ma jeszcze inny wydźwięk otóż dostawca usług teleinformatycznych ma obowiązek o tym stanowi umowa i regulamin z odbiorcami, udzielić stosownych odszkodowań. Oczywiście nie tylko monopolista właściciel i dostawca usług ale również różne viki, piki itd. Ci korzystają z tego bez oporów ale czy wypłacają swoim klientom? Ja nigdy z tego nie rezygnuję i zgłaszając uszkodzenie konsekwentnie egzekwuję swoje prawa. Czy WY z tego korzystacie?

dxfm - 2013-10-25, 22:42

malkotent napisał/a:
otóż dostawca usług teleinformatycznych ma obowiązek o tym stanowi umowa i regulamin z odbiorcami, udzielić stosownych odszkodowań. Oczywiście nie tylko monopolista właściciel i dostawca usług ale również różne viki, piki itd. Ci korzystają z tego bez oporów ale czy wypłacają swoim klientom? Ja nigdy z tego nie rezygnuję i zgłaszając uszkodzenie konsekwentnie egzekwuję swoje prawa.

Za:
http://www.alertfinansowy...zkodowanie.html
Cytat:

W przypadku dostawcy powszechnego (obecnie tylko: Telekomunikacja Polska SA) za każdy dzień przerwy w świadczeniu usługi abonentowi przysługuje odszkodowanie w wysokości 1/15 średniej opłaty miesięcznej liczonej według rachunków z ostatnich trzech okresów rozliczeniowych, jednak za okres nie dłuższy niż ostatnie 12 miesięcy. Odszkodowanie to nie przysługuje, jeżeli w okresie rozliczeniowym łączny czas przerw był krótszy od 36 godzin. Oprócz odszkodowania, za każdy dzień, w którym nastąpiła przerwa w świadczeniu usługi okresowo trwająca dłużej niż 12 godzin, abonentowi przysługuje zwrot 1/30 miesięcznej opłaty abonamentowej.
W przypadku dostawców lokalnych (np. Netii) zapisy o odszkodowaniach są w regulaminach dołączonych do umów. Zazwyczaj są one podobne do przedstawionych powyżej i można spodziewać się odszkodowania w wysokości 1/30 za każdy dzień braku dostępu do sieci z winy operatora.
Jeżeli reklamacja usługi telekomunikacyjnej nie zostanie rozpatrzona w terminie 30 dni od dnia jej złożenia, uważa się, że ta reklamacja została uwzględniona.
Roszczenia przedawniają się z upływem 12 miesięcy od końca okresu rozliczeniowego, w którym zakończyła się przerwa w świadczeniu usługi telekomunikacyjnej, albo od dnia, w którym usługa została nienależycie wykonana lub miała być wykonana.

Myślę, że dostawcy mogą mieć lepsze warunki finansowe od końcowego użytkownika, a przynajmniej skala trochę większa. Z powyższego wynika (?), że w najlepszym wypadku dostaniesz średnio 2-3 złote za ten brak sieci? A trzeba zgłosić reklamację może na papierze, coś podpisać, wyciągnąć umowę z numerem i hasłem, wysłać list czy się pofatygować osobiście. Owszem, jeśli miałaby to być większa kwota, np 10zł w górę to może warto. Jednak każdy sam powinien postawić granicę 'opłacalności'.

lugoshi - 2013-10-26, 08:05

Cytat:
Odszkodowanie to nie przysługuje, jeżeli w okresie rozliczeniowym łączny czas przerw był krótszy od 36 godzin.

malkotent - 2013-10-26, 12:15

Tu masz rację jeżeli chodzi jak sie domyślam Orange ale jest jeszcze odszkodowanie dla:
Telefon stacjonarny

Cytat:
§ 32
2. Niezależnie od odszkodowania, o którym mowa w ust. 1, za każdy
dzień przerwy w świadczeniu usługi telefonicznej płatnej okresowo
trwającej dłużej niż 12 godzin Abonentowi przysługuje zwrot 1/30
odpowiedniej miesięcznej opłaty abonamentowe

a za Internet przysługuje
Cytat:
§ 11
4. Niezależnie od kary umownej, za każdy dzień, w którym nastąpiła przerwa w świadczeniu Usługi, Abonentowi przysługuje uprawnienie do żądania
zwrotu 1/30 miesięcznych opłat abonamentowych, za Usługę oraz za utrzymanie Łącza.
Ja to egzekwuję a ponieważ firmy sprawdzane przez UKE dążą do osiągnięcia odpowiednich wskaźników dla poprawy satysfakcji dają 50 PLN abyś nie eskalował problemu- skargi, reklamację.
lugoshi - 2013-10-26, 18:56

50 złociszy powiadasz ... :superman:
malkotent - 2013-10-26, 22:10

lugoshi napisał/a:
50 złociszy powiadasz ... :superman:

Tak jednorazowo corocznie przy odpowiedniej argumentacji możesz uzyskać. Ja to pozyskuję corocznie bez żadnych skrupułów.