Znalezionych wyników: 600
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Papież Franciszek naucza
Iscra

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 31861

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-09, 23:44   Temat: Papież Franciszek naucza
RadioK: wymiana zdań z tobą dała mi do myślenia w trakcie ostatniej wymiany -- ognia -- z resztą forum (:P) i sprawiła, że rzeczywiście zaczęłam zastanowiać się nad sensownością moich wycieczek forumowych. Postanowiłam zamknąć swoje konto, ale admini jacyś tacy oporni, więc niech sobie tkwi w niebycie.

Zrezygnowałam z prób dyskusji, powiedziałam, co można było, więcej powtarzać się nie będę: I rest my case.
  Temat: Zaginieni użytkownicy
Iscra

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11536

PostForum: Poznajmy się!   Wysłany: 2014-01-08, 09:34   Temat: Zaginieni użytkownicy
Lugoshi: z moich obserwacji wynika, że stosunek do seksu u płci jest wprost proporcjonalny do odpowiedzialności reprodukcyjnej. Zależność jest znowu kwestią indywidualną, ale z racji uwarunkowań kulturowych w społeczeństwach patriarchalnych mężczyźni są z tej odpowiedzialności zwalniani, bo to tylko "dziwka" się "puściła" i "dała sobie zrobić bachora". Przekorny tekst dotyczący wyłącznej odpowiedzialności macierzyńskiej: http://codziennikfeminist...a-dziecko-jest/
To tyle w tym temacie.

Twoje bagatelizowanie burzy, która tutaj miała miejsce -- i to juz nie po raz pierwszy -- jako "delikatnej wymiany zdań" świadczy albo o wybornym poczuciu humoru, albo o ogólnym zdziczeniu obyczajów, które przekłada się na forum. Albo o jednym i drugim na raz.

Próbowałam spokojnej siły argumentów, próbowałam wyjaśniać obraźliwość tonów i terminów, próbowałam wreszcie wetu za wet -- na poziom dyskusji nie pomogło nic. Uparcie przyznajecie nacjonalizmowi prawo bytu powołując się na tolerancję, ale ta sama tolerancja nie rozciąga się na prawa mniejszości. Z chwila, kiedy przyznałam się do tego, że bliska mi jest idea solidarności z pokrzywdzonymi, którą wy określacie pogardliwie "lewactwem", zaczęłam być szczuta. Podobnie teraz, kiedy odniosłam się do dyskusji genderowych i zdradziłam ze swoim feminizmem. Nie mam zamiaru znosić więcej wyzwisk, przekreślania moich kompetencji naukowych czy z palca wyssutych domniemań. Odmawiam przebywania w jednym miejscu z Robertem, który otwarcie głosi hasła sprawiające, że zaczynam się zastanawiać czy moja rodzina jest w Rabce bezpieczna i czy za chwile któryś z "braci" z ONRu nie postanowi podpalić mi samochodu albo domu w ramach walki z "lewacką zarazą". Ta ciągła obecność i urabianie forumowiczów odniosły efekt, bo doprowadziły do radykalizacji forum. Ty sam tolerujesz i pozwalasz na obrażanie inaczej wierzących, inaczej myślących czy inaczej sypiających, ponosisz więc współodpowiedzialność za całokształt.

Koszty, jakie ponoszę (czas poświęcony pisaniu postów) przeważają nad korzyściami, bo ich zwyczajnie nie ma: nie mam żadnego poczucia wspólnoty, nie dostaję żadnego wsparcia od was, jako od grupy. Więc nie pisz, Lugoshi, o tym że "szaleję". Moja decyzja wynika z prostej analizy kosztów.

Tak naprawdę nie chcecie różnorodności poglądów na forum: chcecie wyłącznie jednorodności i potwierdzenia tego, jacy to z was są fajni koledzy. Może i jesteście fajnymi kolegami, ale nie dla mnie. Nie dla osób, które się z wami odważą nie zgadzać. I to -- młody -- to właśnie jest koło wzajemnej adoracji. Adorujcie się zatem.

I jeszcze Młody: o tym, że twoje posty mnie osobiście dotykają, że są obraźliwe, informowałam nie raz i to dużymi literami. Nie ma tutaj żadnego "jeśli" i żadnego wymawiania się nieświadomością. A nudno beze mnie będzie dlatego, że wszyscy tak naprawdę myślicie już teraz tak samo: że odmienność w jakiejkolwiek formie jest grzechem.
Miłego pobytu w piekle -- nietolerancji. http://www.youtube.com/watch?v=JENxnESv-W4

I na koniec jeszcze komentarz do postu Roberta w shoutboxie, który w świetle jego wcześniejszych wypowiedzi jestem zmuszona odnieść do siebie. Tak, polecę daleko, zobaczę wiele, spotkam wspaniałych ludzi. I będę szczęśliwa. A ty -- zostaniesz tu.

http://www.youtube.com/watch?v=4FPsAVg2DNU
  Temat: Papież Franciszek naucza
Iscra

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 31861

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-08, 08:22   Temat: Papież Franciszek naucza
Lucyferek2 napisał/a:
:1: W kwestii duchowej na pewno nie posiada klapek na oczach-ale tez nie wyszydza cudzej religijności-i tu wcale nie mam na myśli wiary chrześcijańskiej(katolicyzm to tylko pewien znaczny co prawda jej odłam)........... :->


No to tutaj Lucyferku człowieka współczesnego z pewnością nie znajdziesz: tu obowiązuje episkopacki model religijności wykluczającej.

Robert: absolutnie cieszę się, że twoim zdaniem nie posiadam poetyckiej duszy. Każda negacja z twojej storny jest dla mnie komplementem. A że twoje nagłe przebłyski czytania ze zrozumieniem są podejrzane, więc na wszelki wypadek uprzedzam o odpowiedzialności karnej.
  Temat: Papież Franciszek naucza
Iscra

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 31861

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-07, 22:19   Temat: Papież Franciszek naucza
Robert napisał/a:
. Z resztą podobno wybierasz się w daleką podróż więc żegnam sucho.


Tak, a skąd ci o tym wiadomo? Czyżbyś włamał mi się na konto forumowe, ewentualnie usiłujesz hakować mi komputer?
  Temat: Zaginieni użytkownicy
Iscra

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11536

PostForum: Poznajmy się!   Wysłany: 2014-01-07, 15:49   Temat: Zaginieni użytkownicy
Postanowiłam na dobre zaginąć z tego forum. Lugoshi, jeśli możesz-- skasuj moje konto, jeśli nie, daj mi znać, jak można to zrobić.
  Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Iscra

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 27130

PostForum: Polityka   Wysłany: 2014-01-07, 15:41   Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
W Bibli jest również napisane, że mężczyzna ma mieć bujne bokobrody. Masz te tak wyśmiewane u ortodoksyjnych Żydów pejsiki? Zapewne nie. Sam dowolnie traktujesz Biblię, a świadków Jehowy wyśmiewasz za dyscyplinę doktrynalną.

Wiesz co Młody, dzisiaj ktoś bardzo mądry powiedział mi w twojej sprawie: "Nie kłóć się z głupcem. Sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". I ma rację, chcesz być głupcem i ignorantem, to sobie bądź, mnie w zasadzie nic już do tego.

A tymczasem zamiast wyzywać mnie od "lewackich zboków", i "skeciarzy", zrób coś sensownego: http://www.citizengo.org/...DUxMjMxMzE1MDk1
  Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Iscra

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 27130

PostForum: Polityka   Wysłany: 2014-01-07, 10:02   Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Młody: Jestem przekonana, że znajomością Biblii Świadkom Jehowy jednak dorównuję, a to dlatego, że mam w nawyku studia teologiczne oraz wymianę zdań z ww.

Świadkowie Jehowy znają Biblię gruntownie, ale interpretują Biblię bardziej dosłownie niż nieliczni w tym kraju znający Biblię katolicy. Z tego pierwszego względu moim zdaniem należy im się szacunek. Z tego drugiego względu -- twoim zdaniem -- należy im się wyłącznie pogarda. Ot, kolejny raz wystawiasz sobie sam świadectwo niedostateczne z przygotowania do życia w tolerancji.
  Temat: Papież Franciszek naucza
Iscra

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 31861

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-07, 09:54   Temat: Papież Franciszek naucza
Robert: to jaki jest człowiek współczesny w kwestii duchowej? Prehistoryczny? Dawno się tak nie uśmiałam.
  Temat: Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki
Iscra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 29848

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2014-01-07, 09:53   Temat: Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki
Młody: i znowu przekraczasz granice między żartem a obrazą. Takie to twoje podejście nie lewackie, a wyłącznie LEWE.

Zadaję Robertowi przekorne pytanie zasadne z perspektywy jego światopoglądu -- z perspektywy moich przekonań to, że ktoś posługuje się jakimś symbolem słownym czy wizualnym, sytuuje go wyłącznie w sferze jakichś przekonań.

Ja kandydatek/ów na burmistrz/a w Rabce nie widzę. Ae nic dziwnego, nie rozgladam się już za nimi.
  Temat: Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki
Iscra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 29848

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2014-01-07, 07:59   Temat: Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki
Robert, jak możesz w ogóle dyskutować z kimś o nicku "Lucyferek"? Przecież jasne jest, że ktoś taki działa z podszeptu Szatana. Ze złymi duchami tylko biskupowie mogą konwersować przeca. :aniol2:
  Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Iscra

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 27130

PostForum: Polityka   Wysłany: 2014-01-07, 07:53   Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Tak, Robert, nie popieram faszyzowania polskiej rzeczywistości. Prawica, z którą warto rozmawiać i wymieniać poglądy różni się jakościowo od totalizujących prawiczków intelektualnych, którzy nic nie rozumieją, za to hałłakują za przemocą i krwią.

młody: Biblię znam na pewno lepiej od ciebie, podobnie jak pisma Ojców Kościoła i całkoształt doktryny katolickiej. Więc nie musisz mi jej tłumaczyć, bo będzie ze szkodą dla doktryny. W odróżnieniu od ciebie krytycznie odnoszę się wyłącznie do tego, co znam i co pojmuję.
  Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Iscra

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 27130

PostForum: Polityka   Wysłany: 2014-01-06, 15:47   Temat: NON POSSUMUS! - Nie chcemy tęczy !
Robert, nie wycieraj sobie twarzy flagą biało-czerwoną, to raz.

Po drugie, Polska nie jest krajem katolickim. Polska jest krajem, w którym jednym z głównych wyznań jest katolicyzm, a każdemu człowiekowi należny jest szacunek, niezależnie od jego/jej płci i wyznania.

Po trzecie, jasne, że wy-- szare, bure i ponure nacjonalisty -- nie chcecie tęczy, bo burość połknie każdy kolor, łącznie z białym i czerwonym, przetrawi go i na koniec sprodukuje jako nieprzyjemnie brunatny odcień bylejactwa i absolutnej, prawiczkowej określoności.

Po trzecie, nie myl prawdziwych MYŚLĄCYCH katolików z katolskimi pomyleńcami, którzy nie potrafią ze zrozumieniem odnieść się do własnej doktryny, już nie mówiąc o zrozumieniu jakiegokolwiek pojęcia naukowego.

Prawdziwi katolicy pamiętają, że pierwszym i podstawowym przykazaniem jest przykazanie miłości. Miłości, która nie wygląda jak twoje Robert, podżeganie do nienawiści, stygmatyzacji, a wreszcie mordu innomyślicieli i innowierców.

Co za tym idzie, opamiętajcie się brunatne hejterki i poczytajcie Biblię -- tak dla odmiany. Może was coś oświeci.
  Temat: Kobieta w XXI wieku
Iscra

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 47548

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-06, 12:01   Temat: Kobieta w XXI wieku
Młody: jest granica między wygłupem, a obrazą: ty po raz kolejny ją przekroczyłeś.

Wyobraź sobie, że wiem, na czym polega wytyczanie zdrowych granic w związku. Związek partnerski to ogólne określenie KAŻDEGO związku, w którym PARTNERZY porozumiewają się ze sobą. Związek partnerski to również małżeństwo, które potrafi się ze sobą dogadać. Bo to termin zbiorczy, określający rodzaj relacji.

To, że tobie negocjacje się kojarzą niewiadomo z czym, nie oznacza, że nie negocjujesz codziennie. Powiedzmy zamiast tego, że się z żoną DOGADUJESZ, może tym razem nie będziesz się rzucał o terminologię.

A teraz będzie prostu z mostu.

Uważasz, że jestem "pseudonaukowcem","ideologiem gender", "głubią babą", która ma kompleksy. Obrażasz mnie na każdym kroku, twierdzisz również, że jestem nieudacznikiem życiowym, bo "nie chciało mi się uczyć", a teraz chce mi się równouprawnienia. Są to wszystko twoje domniemania na temat feministek en masse, które przykładasz do mnie, mimo że wiesz, że ten obraz jest absolutnie nieprawdziwy.

Skoro ciebie nie obowiązują reguły dobrego wychowania, to proszę bardzo, ja również czuję się z nich choć częściowo zwolniona. Nie będę się posługiwać stereotypami, a jedynie ocenię twoje zachowanie w stosunku do mnie.

Z uporem osła nie słuchasz/ nie czytasz, argumentów drugiej strony. Nie potrafisz uszanować odmienności w żadnym względzie. Nie potrafisz wysnuwać logicznych wniosków, za to powtarzasz jak katarynka to, co przeczytasz -- jeśli tylko zgadza się to z twoimi nader ograniczonymi poglądami, które usiłujesz narzucać każdemu i każdej. Masz "w dupie" to, że ktoś może czuć się źle w twojej -- jakże ograniczonej -- wizji rzeczywistości, w której nie chcesz dostrzegać, że komuś może dziać się jak najbardziej rzeczywista krzywda, i to za twoją sprawą. Jako taki jawisz się w tej wymianie zdań jako nietolerancyjny, zapatrzony w siebie egoista, który swoje osobiste poglądy uznaje za prawdy objawione. Z wszystkich wymienianych tutaj osób, to ty zachowujesz się jak "nawiedzony prostak", który żąda dla siebie posłuchu, mimo że jest niedouczony i się jeszcze swoją ignorancją szczyci. Nie masz szacunku dla naukowców, a już zwłaszcza naukowców zajmujących się naukami humanistycznymi: bo co znaczy profesor nawet belwederski, wobec takiego magistra jak ty? Nawet w swojej pogardzie w tym względzie nie jesteś oryginalny, bo ten twój pogląd datuje się od czasu nagonki na humanistykę. Wy sobie z żoną nie życzycie, żeby wam narzucano jakąkolwiek wizję świata, za to ty epatujesz swoją na prawo i lewo, a kto się z nią nie zgadza, ten jest głupia baba i zbok. W tym świetle rzeczywiście rysujesz się jako zaściankowy antyfeminista, homofob i ksenofob. Może ci być z tym wygodnie, ale we mnie taka pełna buty postawa budzi z jednej strony żal ze względu na zmarnowany potencjał intelektualny, z drugiej obrzydzenie uległością wobec indoktrynacji.

Nie mam zamiaru z tobą dłużej dyskutować, bo ty swoją odmową odnoszenia się do moich argumentów, ciągłymi uszczypliwościami i brakiem jakiejkowiek refleksji nad tym, o czym piszesz, odmawiasz uczestnictwa w dyskusji. I tyle. Faktycznie, inteligentny i normalny człowiek nie potrzebuje, by jakiś niedouczony prostak go obrażał i pouczał. W tym masz rację. Więc jeśli chcesz ze mną kiedykolwiek jeszcze nawiązać jakiś dialog, to przestań mnie obrażać i przestań pouczać.
  Temat: Kobieta w XXI wieku
Iscra

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 47548

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2014-01-05, 09:48   Temat: Kobieta w XXI wieku
Młody i Lugoshi: skoro takie macie pojęcie na temat życia swoich połów, to może warto z nimi porozmawiać i na nowo określić podział obowiązków. Ewentualnie, skoro czujecie się zmuszani do pracy niewolniczej, ponad wasze sił, to może warto założyć sobie Niebieską Kartę.
Rzeczywiście, macie takie straszne doświadczenia z kobietami, które tylko leżą i pachną, a was finansowo wykorzystują: może jednak warto rozejrzeć się za jakąś wyzwoloną? :-D

A teraz na poważnie. Posługujecie się kolejnym stereotypem na temat kobiety niepracującej zawodowo, z uporem maniaka nie przyznając, że praca w domu jest zajęciem mocno absorbującym czasowo i podbijając siłę kolejnego, tym razem męskiego steraotyu mężczyzny-pantoflarza. Najciekawsze jest jednak stwierdzenie, że kobieta znajduje sobie pracę po to, żeby się w domu nie nudzić. Ciekawe jest dlatego, że przecież prawiczkowym zdaniem kobieta jest stworzona do tego, by właśnie w domu znajdować spełnienie. No to jak to: nudzi się?

Nawiasem mówiąc Młody: w ramach związku partnerskiego nie pyskuje się i nie zmusza, ani nie KAŻE drugiej osobie robić tych rzeczy, na które nie ma się ochoty. Związek partnerski polega na negocjacji obowiązków i psrawianiu przyjemności partnerowi/rce. Może przetestuj zanim ci się związek rozwali??
  Temat: Ruch Narodowy - Czas na radykalne zmiany
Iscra

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 37126

PostForum: Polityka   Wysłany: 2014-01-05, 09:23   Temat: Ruch Narodowy - Czas na radykalne zmiany
Rocznica Tolkienowska wnosi przykład pozytywny, jakim człowiekiem można być i jakie dziedzictwo zostawić po sobie.

Młody: nie lewacka, a lewicowa. Boskoro lewacka, to prawiczkowa.

Prawiczkowa kultura natomiast ma to do siebie, że wszystkie grzeszki zamiata pod dywan na siłę tworzy mity. Btw, Gra dżędera powstała z inicjatywy prawiczków, więc pretensje kieruj we właściwą stronę.
 
Strona 1 z 40
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki