Znalezionych wyników: 408
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Remonty i inwestycje
Thea

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 222997

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-05-11, 20:12   Temat: Remonty i inwestycje
Obszar dworca w Chabówce jest jednym z obszarów zdegradowanych w uchwalonym niedawno rabczańskim programie rewitalizacji, a to z kolei umożliwia staranie się o fundusze unijne, więc może coś w przyszłości drgnie i jakiś remont/przebudowa tam się ziści :-)
  Temat: Szwajcaria - marzenia złamanej miotły ?
Thea

Odpowiedzi: 277
Wyświetleń: 60913

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-04-17, 16:31   Temat: Szwajcaria - marzenia złamanej miotły ?
Dzisiaj spacer ulicami Rabki był wspaniały do momentu nadejścia podmuchów wiatru. Podnosiły się wtedy tumany piachu, który wdzierał się w oczy, usta.

Kiedy wreszcie będą posprzątane ulice???????

Wstyd dla uzdrowiska.

O dobre imię warto dbać, ale zacząć trzeba od rzeczy małych - sprzątania. Ludzie chętnie przyjeżdżają do CZYSTYCH i ZADBANYCH miejsc. A Rabka to nie tylko Park (który jest sprzątany) ale i ulice (które sprzątane są stanowczo za rzadko).
  Temat: Kobieta w XXI wieku
Thea

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 47659

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2016-04-05, 20:16   Temat: Kobieta w XXI wieku
@ młody
Jesteś pewien, że proponowane zmiany są na miarę XXI w?
  Temat: Inicjatywa Radnych
Thea

Odpowiedzi: 337
Wyświetleń: 76012

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-04-05, 20:10   Temat: Inicjatywa Radnych
Dobrze młody, że wyszedłeś wreszcie z domu i poczułeś to, o czym mówimy i piszemy na tym forum już od dłuższego czasu - lepiej późno niż wcale! :-)
  Temat: Remonty i inwestycje
Thea

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 222997

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-03-13, 10:24   Temat: Remonty i inwestycje
Super bo naprawdę straszył Wawel już od wielu lat.
  Temat: Szebesta na sprzedaż
Thea

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3442

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2016-03-05, 02:45   Temat: Szebesta na sprzedaż
Oby nie stało się z Pstrowskim to co stało się z Lotosem!
  Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Thea

Odpowiedzi: 890
Wyświetleń: 168820

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-03-05, 02:38   Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
@Bigbossie

Nie chce mi się polemizować z tym co napisałeś. W 2014 też podnosiłeś podobne argumenty. Właśnie takie udawanie, że wszystko jest w porządku, doprowadziło do sytuacji dzisiejszej. Totalne ignorowanie tego co się czuje, idąc wieczorem na spacer.

Napisałeś w ostatnim poście:

"Dotowanie gazu w uzdrowisku w zakresie czyniącym go bardziej opłacalnym niż paliwa stałe".
Zgodzę się z Tobą, tylko kto zabronił pani burmistrz czy RM zaproponować, by pieniądze pozyskane z opłaty uzdrowiskowej przeznaczyć na dofinansowanie gazu dla mieszkańców?

Kto i dlaczego nie wdrożył projektów pozyskania funduszy na najogólniej mówiąc "działania ekologiczne" dla właścicieli domów jednorodzinnych?


Jednak najbardziej zdziwiła mnie Twoje stwierdzenie, że SM nie podejmuje działań kontrolnych w obawie, że zostanie rozwiązana.

Tak postawiona kwestia stawia pod znakiem zapytania sens istnienia takiej straży. Wreszcie zrozumiałam, dlaczego są tak nikłe działania SM!


Czy to "działanie" powinno się ograniczać do jeżdżenia po mieście i odwracanie głowy od problemów, żeby przypadkiem się komuś nie narazić?

Przecież to jakiś absurd.
  Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Thea

Odpowiedzi: 890
Wyświetleń: 168820

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-03-01, 22:12   Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
@młody
Monitoring był prowadzony przez państwową instytucję!
Z odpowiedzi Alarmu....
"3. Jednocześnie zwracamy się z apelem do Pani Burmistrz aby przestała podważać wyniki monitoringu jakości powietrza prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W roku 2014 WIOŚ prowadził tzw. okresowe badania jakości powietrza w Rabce. Były one robione w trakcie całego roku, po 7-14 dni każdego miesiąca z wyłączeniem stycznia i sierpnia, w sumie przez 124 dni (14 dni w lutym, czerwcu, lipcu, wrześniu, październiku i listopadzie; 12 dni w kwietniu i grudniu; 9 dni w maju i 7 dni w marcu). Okres badawczy był więc równo rozłożony na cały rok, dlatego wyniki te należy uznać za miarodajne. Wyniki pomiarów nie pozostawiają złudzeń, powietrze w Rabce jest mocno zanieczyszczone – średnie roczne stężenie rakotwórczego benzo[a]pirenu wyniosło 8,1 ng/m3 (norma to 1 ng/m3):.

Podejrzewam, że gdyby badanie zostało także przeprowadzone w styczniu to wyniki wyglądałyby jeszcze gorzej! :-(
  Temat: gazdowanie
Thea

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 15448

PostForum: Życzenia na każdą okazję   Wysłany: 2016-02-23, 23:14   Temat: gazdowanie
Szanowny Jubilacie! Wypasionego życia!
  Temat: Rabka ekologiczniej
Thea

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7318

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-02-23, 22:55   Temat: Rabka ekologiczniej
Dzięki Bigbossie :-)
  Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Thea

Odpowiedzi: 890
Wyświetleń: 168820

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-02-23, 21:29   Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Diagnostyka powietrza w Nowym Targu
Na nowotarskim Rynku stanie stacja pomiaru jakości powietrza. Burmistrz apeluje "każdy z nas ma wpływ na stan powietrza"
http://podhale24.pl/aktua...ietrzaquot.html

"Nie udajemy, że problemu nie ma. Chcemy wziąć byka za rogi. Nie obrażamy się na Alarm Smogowy o ten ranking, w którym Nowym Targ znalazł się na 3. miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce" (...)
G. Watycha "liczy na wsparcie władz państwowych w postaci wprowadzenia rozwiązań prawnych i decyzji ekonomicznych, by realizacja całościowego programu ochrony powietrza "przebiegała w sposób łagodny dla kieszeni mieszkańców".
Działania na rzecz poprawy powietrza w Spytkowicach
http://podhale24.pl/aktua...srodowiska.html
"Gmina Spytkowice przystąpiła do opracowania Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Głównym jego zadaniem byłaby wymiana starych i nieefektywnych pieców węglowych na nowoczesne kotły.
W tym celu gmina stworzyła dla mieszkańców krótką ankietę z prośbą o wypełnienie, co pozwoli stworzyć program oraz pozyskać w imieniu mieszkańców środków zewnętrznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, niezbędnych do realizacji Programu.

Gmina przewiduje uzyskanie dofinansowania w wysokości do 50% faktycznych kosztów wykonania modernizacji nie więcej niż 7 500 zł przy wymianie kotła"

Trzeba i u nas zacząć działać! Podobno pani Przybyłowa zwróciła się o postawienie stacji pomiarowej. Podobno bo to chyba tylko słowa, słowa, słowa
  Temat: Zrzutka na utrzymanie forum
Thea

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 52627

PostForum: Sprawy techniczne   Wysłany: 2016-02-23, 21:14   Temat: Zrzutka na utrzymanie forum
Też się dorzucę :-)
  Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Thea

Odpowiedzi: 890
Wyświetleń: 168820

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-02-23, 21:06   Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
Jeżeli respektuje się normy to nie jest tyrania tylko norma.

Zachowanie jednych ludzi nie może negatywnie wpływać na innych.
  Temat: Rabka ekologiczniej
Thea

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7318

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-02-23, 21:03   Temat: Rabka ekologiczniej
Dla Rabki bardzo złowieszczy jest art. 36 ust. 4 z poniższej ustawy:

Dz.U.2012.0.651 t.j. - Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych


art. 36 tryb potwierdzania właściwości leczniczych naturalnych surowców leczniczych i klimatu, ust. 4, jeżeli właściwości lecznicze naturalnych surowców leczniczych i właściwości lecznicze klimatu będące podstawą wydania pierwszego świadectwa nie uległy zmianie..

Jeżeli dobrze pamiętam w jakimś rozporządzeniu występuje granica 35 dni w roku, kiedy normy dot powietrza mogą być przekroczone.
  Temat: PLAY gra nieczysto?
Thea

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 25201

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2016-02-23, 19:26   Temat: PLAY gra nieczysto?
Myślę, że umorzenie nastąpiło na skutek wycofania się i zmiany lokalizacji stacji Play. Pewnie znaleźli inne miejsce gdzie ich chcieli ;-)
 
Strona 1 z 28
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki