Znalezionych wyników: 1741
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Stok na Maciejowej
ewa

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 23026

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2017-01-19, 00:23   Temat: Stok na Maciejowej
lugoshi napisał/a:
Bez klientów biznes padnie...

Zaczęły się ferie. Czy gdzieś, na mieście, na wjeździe do miasta, w sąsiednich wioskach wisi jakiś plakacik, baner, reklama zapraszająca na Maciejową?
  Temat: Remonty i inwestycje
ewa

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 223291

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-10-24, 21:13   Temat: Remonty i inwestycje
n/n napisał/a:
jedno i drugie zbudowano gdzieś po prawie 20 latach od pomysłu, czyli pokolenia trzeba by szkołę rozbudować :lol:

Małżonek mój wpłacał 'cegiełki" na budowę sali gimnastycznej przy szkole na Słonym jakieś 40 lat temu. Salę wybudowano jakieś 3 lata temu, czyli trzeba było dwóch pokoleń :)
  Temat: Zdjęcia w Rabce
ewa

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10051

PostForum: Fotografia   Wysłany: 2016-10-19, 09:43   Temat: Zdjęcia w Rabce
Po warsztatach fotograficznych "Coś, co zostanie” zorganizowanych przez Fundację im. Zofii Rydet postawiono w paru miejscach miasta zdjęcia Rabki wykonane kilkadziesiąt lat temu. Pomysł bardzo fajny, szkoda, że zdjęcia zamontowane są tymczasowo (bo na cienkich patykach) Może warto było by takie porównawcze widoczki zainstalować w mieście na stałe?

A wracając do kamer to chyba nie działają już żadne, bo nawet Straż Miejska nie publikuje fascynujących filmów z cmentarnego śmietnika czy też parku. A szkoda.
  Temat: GORDz - czy to prawda?
ewa

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20251

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-10-09, 21:51   Temat: GORDz - czy to prawda?
Oczywiście, biorąc pod uwagę coraz starsze i coraz bardziej samotne społeczeństwo, można rozważyć przemianowanie sanatorium na dom opieki. To też utrzyma miejsca pracy. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do Lotosu "Pstrowski" jest w lepszym stanie technicznym i więcej pensjonariuszy znajdzie w nim spokojną przystań.
  Temat: GORDz - czy to prawda?
ewa

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20251

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-10-09, 17:08   Temat: GORDz - czy to prawda?
Miejsce świetne na super zaplecze hotelowe dla Podhala. Hotel, część rekreacyjno - konferencyjna, restauracja. Duży parking, najlepiej własny transport dla klientow hotelu. Cisza, komfort wypoczynku, blisko do Zakopanego, Może i Maciejowa tez na tym skorzysta i powstanie całoroczny kompleks rekreacyjny. Ludzie będą mieć pracę a Rabka podniesie się z marazmu.
  Temat: Remonty i inwestycje
ewa

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 223291

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-10-05, 14:06   Temat: Remonty i inwestycje
Nawet na Poniatowskiego wylano pierwszą warstwę asfaltu. W tym tempie prac zdążą powstać dziury w asfalcie zanim położą następne warstwy.
Na Alei po poprawieniu przejezdności wylazly następne dziury ale te pewnie załatane zostaną na wiosnę jak bedzie ich więcej niz setka na 200m.
  Temat: Rajdy, Marsze i Marszony...
ewa

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 21892

PostForum: Turystyka   Wysłany: 2016-09-25, 17:59   Temat: Rajdy, Marsze i Marszony...
Rajd Turystyczny "Czerwonym szlakiem..." imienia Juliana Kawalca.
http://www.gorce24.pl/zap...Juliana_Kawalca
Bardzo fajna inicjatywa, trasa łatwa, przyjemna, dla każdego. Jeżeli informacja o rajdzie dotarła dalej niż do szkół to powinno zebrać się parę setek luda.
Cytat:
Tego dnia jego imieniem zostanie też nazwana ulica będąca przedłużeniem ul. Norwida i fragmentem czerwonego szlaku na Maciejową.

To mnie intryguje - czy ulica Kawalca będzie dochodzić do Gorczańskiej czy też zostanie przesunięty szlak czerwony z ul Dietla na Norwida i Kawalca?
  Temat: Mentalność mieszkańców Al. Tysiąclecia
ewa

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3736

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-09-14, 16:00   Temat: Mentalność mieszkańców Al. Tysiąclecia
U sąsiada z ładnego wykoszonego trawnika przed domem pozostało tylko rozjeżdżone błoto, inny sąsiad uniknął błota bo nigdy nie kosi chaszczy pod płotem. Każdy pieszy ucieka gdzie może przed pędzącymi autami szczególnie w czasie deszczu gdzie ma do wyboru wodę z niekoszonego pobocza lub wodę z dziury w jezdni. Inna sprawa,że dziur w jezdni przybywa i kierowcy w okolicach GOPR-u ćwiczą pilnie manewry skrętu. A wystarczyło przypilnowac wykoszenia terenu nad Słonką, wcześniejszego podsypania poboczy i co najważniejsze, wystarczyło by odrobinę mniej prędkości na drodze i nieco wiecej kultury jazdy i szacunku dla siebie wspólnie.
Na szczęście asfalt już niebawem zaleje Poniatowskiego, auta będą sobie pruć jak na ekspresówce, może w tym roku nawet będą chodniki i tylko Aleja zostanie sobie spokojna, dziurawa i nieoświetlona jak zawsze
  Temat: Remonty i inwestycje
ewa

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 223291

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-07-31, 15:30   Temat: Remonty i inwestycje
Dworzec czy przystanek. Jak komuś zależy na szczegółach to może powiedzieć "miejsce większe od zatoczki, skąd odjeżdżaja busy i autobusy" I jest to miejsce lepsze i czystsze niż dworzec busow w Mszanie (w Rabce nawet jest WC przy dworcu)

Na stronie UM w zakładce komunikacja wyraźnie napisano - Dworzec Busów
  Temat: Nowa szkoła
ewa

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4696

PostForum: Kultura i edukacja   Wysłany: 2016-07-30, 20:53   Temat: Nowa szkoła
Metoda ma piękne załozenia i faktycznie małe grupki dzieci mogą lepiej przystosować sie do obowiązków i systematyczności https://widziales.wordpress.com/cele-i-zalozenia-pedagogiki-mmontessori/ ale umieszczenie takiej szkoły/przedszkola w jednym budynku z radosną i twórczą młodzieżą gimnazjalno-licealną wydaje mi się nieporozumieniem. Co innego spokojna nauka w tempie malucha, dostosowywanie go do środowiska w miejscu przyjaznym a co innego takie zajęcia w szkole w której uczą się i biegają nastolatkowie z ogromnym temperamentem i niekoniecznie wyszukanym słownictwem.
  Temat: Remonty i inwestycje
ewa

Odpowiedzi: 1663
Wyświetleń: 223291

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-07-30, 20:37   Temat: Remonty i inwestycje
"Tak sobie patrzę na układanie kostki przy ulicy Jana Pawła II i na dworcu."
Też tak sobie patrze na kostkę którą zamierzają ułożyć na płycie dworca. I przypominam sobie jak taką kostką pięknie wyłożono dworzec w Nowym Targu. Kostka wytrzymała niecały kwartał i sfalowała się pod ciężarem autobusów i busów. Trzeba było ją zrywać i ostatecznie wylać na dodatkowe zbrojenie beton.
Rabczański dworzec może uniknie falowania kostki bo podkład z trylinek już dawno ubity ale jest pewne ryzyko... Chciała bym, żeby na dworcu były jeszcze ze 2 wiaty lub ławki i tablica z rozkładem bliżej środka placu :aniol2:
  Temat: Maciejowa...
ewa

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5113

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2016-07-27, 21:07   Temat: Maciejowa...
lugoshi napisał/a:
Potrzebny jest uczciwy biznesplan, ktoś z głową pełną pomysłów. Można też odgapić od najlepszych. Oczywiście kapitał...

Proponuję odgapić choć trochę od Dwóch Dolin w Wierchomli Małej. Zadupie straszliwe, 6-8 busów przez cały dzień dowozi ludzi do większych miejscowości, na końcu asfaltu wielki hotel plus domki, wyciąg krzesełkowy czynny codziennie, leniwi wyjeżdżaja w góre, spacerkiem 20 min idą do najblizszego schroniska na szarlotkę lub kugel z jagnięcinąi wracają piechotą lub krzesełkami. Miałam okazję skorzystać. Całość przypomina wypisz, wymaluj trasę spod tamy na Słonym i od wyciągu do schroniska. Różnica jest taka, że przy czarnym szlaku na Wierchomlę rośnie duuuużo rydzów, a na naszym ich nie ma :)
  Temat: Nowa szkoła
ewa

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4696

PostForum: Kultura i edukacja   Wysłany: 2016-07-27, 20:56   Temat: Nowa szkoła
Na froncie Granitu obok tablic - Liceum i Gimnazjum pojawił sie baner Szkoła Podstawowa Montessori. Na stronie http://www.montessori-szk...al-rabka-zdroj/ zapraszają do klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Fajnie, wszystkie etapy szkolnej nauki w jednym budynku. Tylko, zeby starsi uczniowie nie blokowali przedszkolakom huśtawek. I na poważnie - co wiecie o tej szkole i ile ona kosztuje?
  Temat: 73. Tour de Pologne
ewa

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2452

PostForum: Sport i Rekreacja   Wysłany: 2016-07-08, 09:46   Temat: 73. Tour de Pologne
Przez Rabkę przebiega trasa 5 etapu. Oprócz kolarzy. Warto pokibicować grupie kolarskiej Wig-Rak, która na rowerach Wigry 3 pojedzie w Tour de Pologne https://www.facebook.com/wigrak/
"...Mają po 30 lat. Są z pokolenia, które na komunię dostawało jeszcze składaki. Teraz postanowili wyciągnąć z piwnic i składzików swoje wigry 3 i pokonać nimi trasę 73. Tour de Pologne. Swoją kolarską grupę nazwali WigRak, bo będą walczyć nie tylko z zakwasami, ale też z rakiem jąder. Na mecie każdego etapu, razem z fundacją Rak'n'Roll, z którą współpracują, będą zbierać pieniądze na cele charytatywne i tłumaczyć, "jak zbadać sobie jaja"... Turnus w Tour de Pologne ma siedem dni. Oni to górnolotnie nazywają siedmioma etapami. Każdego dnia przejeżdżamy od miasta do miasta. Najpierw z Radzymina do Warszawy, potem w nocy samochodami do Tarnowskich Gór i stamtąd następnego dnia startujemy z Katowic. Potem Zawiercie - Nowy Sącz, Nowy Sącz - Rzeszów, kremówki w Wadowicach - Zakopane, pętla górska w Bukowinie Tatrzańskiej i jazda na czas. Łącznie około tysiąca kilometrów... http://warszawa.wyborcza....imy-to-dla.html
  Temat: Uchwyt do zamontowania telewizora na ścianie - z wysięgnikie
ewa

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5779

PostForum: Telewizja   Wysłany: 2016-07-07, 13:52   Temat: Uchwyt do zamontowania telewizora na ścianie - z wysięgnikie
Proponuje powiesić telewizor na gumkach. I uchwycik do ściągania urządzenia na gumach w dół. Jak Ci się program nie spodoba zawsze możesz puścić telewizor "wolno". Ostatecznie, jak masz nisko sufit, zawsze można jakimś gwoździem przybić telewizor do muru. albo przykleić srebrną taśmą
A właściwie, po co Ci telewizor, przecież można sobie zrobić teatrzyk cieni na suficie.
 
Strona 1 z 117
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki