Znalezionych wyników: 2164
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rewitalizacja
malami

Odpowiedzi: 863
Wyświetleń: 151468

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2017-10-03, 21:24   Temat: Rewitalizacja
n/n napisał/a:
Był remont parku później Orkana zamiast wpuścić chodnik wgłąb parku i zrobić od skrzyżowania przy Trzech Różch do poczty parking wzdłuż Orkana...

Poproszę o wstawienie znaków przestankowych, może o rozwinięcie równoważników. To co czytam z tego strumienia świadomości nie bardzo mi się podoba i chciała bym się do tego odnieść, ale nie jestem pewna, czy go dobrze zrozumiałam.
  Temat: Gwiazdy zza lady
malami

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1981

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2017-09-30, 21:53   Temat: Gwiazdy zza lady
A Adaś? Nie podzielasz opinii o Adasiu? W mojej pamięci zapisał się chlubnie :)
  Temat: Zdjęcia w Rabce
malami

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9982

PostForum: Fotografia   Wysłany: 2016-10-09, 09:42   Temat: Zdjęcia w Rabce
wszystkie fajne miejsca do robienia zdjęć w Rabce by malami ;)
  Temat: Nienawiść do drzew?
malami

Odpowiedzi: 342
Wyświetleń: 77605

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2016-10-08, 22:58   Temat: Nienawiść do drzew?
hanka55 napisał/a:

Wlaśnie wycinane są ostatnie, mocno podgolone lipy, rosnące tuż przy chodniku.

P.S.
Teren organistówki przy Muzeum Orkana, też do wycięcia, bo ma tam powstać osiedle z parkingami i drogą wewnętrzną wzdluź XIV w muru. :-P


widziałam to, ta wyrzynka tragicznie wyglądała :(

pomysł z osiedlem to jest czyj? słyszałam, że ma tam być wybudowany sklep ale osiedle? ruszył się już ktoś powiadomić konserwatora czy tak sobie tylko wszyscy plotkują, aż się zrobi za późno na jakiekolwiek interwencje?
  Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
malami

Odpowiedzi: 890
Wyświetleń: 168319

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2016-10-07, 18:58   Temat: Zanieczyszczenie powietrza w Rabce
odpowiadając na głosy oburzenia, że informacje o zanieczyszczeniu powietrza w rabce to szkalowanie dobrego imienia miasta informuję, że mieliśmy okazję przez kilka dni oglądać na własne oczy jak to wyglądają dymy nad miastem. kuracjusze nie mogą się nadziwić jak to jest możliwe. małe domki to jedno, ale np taki Prezydent, czym oni palą? czarny dym walił nam prosto w okna...
  Temat: informacje ekonomiczne
malami

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9421

PostForum: Byliśmy w Rabce   Wysłany: 2016-10-07, 17:21   Temat: informacje ekonomiczne
lugoshi napisał/a:
Swoją drogą miałaś lato, jesień i zimę w kilka dni.

dokładnie tak :) pakiet specjalny dla wybrańców bogów :) śmiejemy się, że każą nam jeszcze dopłacać za pobyt od lata do zimy :D
cudownie jest być turystą w rabce ;)
  Temat: informacje ekonomiczne
malami

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9421

PostForum: Byliśmy w Rabce   Wysłany: 2016-10-01, 09:36   Temat: informacje ekonomiczne
Witam. A jak ja tęskniłam... :) Przemiło jest codziennie spotykać kogoś znajomego, widzieć wszystkich w dobrym zdrowiu i kondycji :)
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zbieram wspomnienia, obrazki, dobra energię.
Ogólnie w skrócie - z punktu widzenia tymczasowego przybysza widać ogromny postęp :)
Szczegółami podzielę się za czas jakiś ;)
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów mieszkających i niemieszkających. I do zobaczenia może gdzieś w Rabce jeszcze przez parę dni :)
  Temat: informacje ekonomiczne
malami

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9421

PostForum: Byliśmy w Rabce   Wysłany: 2016-09-13, 23:43   Temat: informacje ekonomiczne
dzięki :)
  Temat: informacje ekonomiczne
malami

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9421

PostForum: Byliśmy w Rabce   Wysłany: 2016-09-13, 14:21   Temat: informacje ekonomiczne
Dzień dobry wszystkim :)
Ja z szybkim pytankiem - gdzie jest obecnie w Rabce najtaniej?
Apteka, spożywczak, przemysłowy...
Gdzie kupujecie, żeby nie przepłacać?
Bo przez sześć lat na pewno sporo się zmieniło...
  Temat: GORD (Pstrowski) - opinie i wspomnienia...
malami

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 16432

PostForum: Byliśmy w Rabce   Wysłany: 2013-12-11, 01:14   Temat: GORD (Pstrowski) - opinie i wspomnienia...
takie pokwitowanie znalazłam w dokumentach po moim dziadku - lekarzu (nie wiem dlaczego jest takie małe, ale mam do wyboru albo takie małe albo takie wielkie, że się nie mieści na szerokość ;) )
  Temat: oddaj krew dla ks. Kamila
malami

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5137

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2013-09-17, 17:31   Temat: oddaj krew dla ks. Kamila
przekazuję za fb Historia Rabki, bo to pilne

UWAGA!!! Pilnie potrzebna KREW dla księdza Kamila Kowalczyka (A1 Rh-)!!! W dniu 16.09.2013r. wieczorem Kamil uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Stan jego zdrowia jest bardzo ciężki. Pomóżcie i oddajcie krew w którymkolwiek z punktów krwiodawstwa w Małopolsce.

Nie ma znaczenia oddana grupa krwi, gdyż przy oddawaniu krwi dla kogoś do banku krwi przekazywana jest informacja o tym ile krwi zostało oddane, a w zamian przekazywana jest do szpitala krew o właściwej grupie krwi.

http://www.diecezja.pl/ar...-ks-kamila.html
  Temat: ... mapa Google...
malami

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9472

PostForum: Lepiej by było gdyby ...   Wysłany: 2013-05-31, 08:31   Temat: ... mapa Google...
:D fajna fotka - samochód zaparkowany centralnie na dojściu dla pieszych :D to jakaś wyjątkowo niepełnosprawna osoba parkowała... :D a straż miejska ma tak daleko, że nie widzi :D


niemal cała polska już do podglądnięcia. też szybko sprawdzałam, czy mój dom jest na trasie i jednak gdyby był wolałabym go wymazać. u mnie we wsi źle podpisane główne ulice. na monit nie ma reakcji. czyli z funkcjonalnością nadal średnio. ale czy dobrze podpisali czy źle - przyjemnie się ogląda znajome kąty :) to jest niezaprzeczalna korzyść tego urządzenia :)
  Temat: konferencja miast partnerskich
malami

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8254

PostForum: Zaproszenia   Wysłany: 2013-02-24, 11:08   Temat: konferencja miast partnerskich
lugoshi napisał/a:
A ładne dziewczyny przyjeżdżają ?
Wiecie co - to może być ciekawe. Już się palę do tej wymiany ;-)


:D doczekałeś się! możesz przyjąć u siebie piękna mieszkankę przyjaznego miasta.

swoja drogą tak mnie rozczulił ten ostatni apel do mieszkańców o ugoszczenie delegatów, że aż się musiałam zalogować. skoro przez 4 lata jeździli na wizyty ci sami, z drobnymi odstępstwami, to chyba jest oczywiste, że to oni w pierwszej kolejności przyjmują gości - jak wymiana to wymiana, skoro przyjemności to do końca, na całego. w ilu domach byłem tylu gości przyjmuję, zasady wymian są proste. zazwyczaj.

ciekawi mnie przy okazji czy nadal funkcjonuje w urzędzie samodzielne pełnoetatowe stanowisko do koordynacji współpracy, która od lat polega na tym, że raz do roku jedzie za granicę wycieczka... posada burmistrza Rabki przy tej posadce (i informatorach turystycznych wyraźnie przepracowujących się w podziemiach magistratu przy odkrywaniu małopolski) byłaby ledwie żałosną namiastką fuchy.
  Temat: Szlachetna Paczka
malami

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14467

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2012-11-28, 17:49   Temat: Szlachetna Paczka
wiecie co? miałam się nie odzywać w tym temacie. ale jednak zabiorę głos, bo przeczytałam coś czego przeczytać nie chciałam.

pomagajcie. i nie oceniajcie innych.
tego, czy są zamożni, czy nie. i że pomagają. lub nie. dawno nie zdenerwowała mnie żadna akcja społeczna tak, jak spoty świątecznej paczki w "mojej" (?) ukochanej trójce. gula mi rośnie, kiedy dziennikarz mi mówi co mam zrobić. że oni się zrzucają, to teraz moja pora. są setki tysięcy ludzi, którzy pomagają innym cały rok, w różny sposób, i naciskanie na nich, żeby dołożyli się akurat do tej akcji jest nie w porządku. każdy sam decyduje czy chce czy nie. i bynajmniej nie jest bohaterem, kiedy pomoże sąsiadowi.

druga kwestia to pytanie cisnące się na usta po lekturze zapotrzebowań rodzin zgłoszonych do pomocy: gdzie jest opieka społeczna? jak są rozdzielane dary z pomocy społecznej? to akurat wiemy wszyscy - wcale nie trafiają do tych najbardziej potrzebujących, tylko do tych, którzy tą pomoc sobie wyszarpali swoją roszczeniową postawą.

nie pomagam świątecznej paczce. na co dzień m.in. wspieram 5 rodzin w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego. robię tyle ile mogę, na taką skale jak mogę, w zakresie, w jakim przynosi największą korzyść społeczną. materialnie niejednokrotnie sama potrzebowałam wsparcia i szlag mnie trafia, kiedy ktoś mi mówi - to tylko 2 złote. wiem, że nie wyglądam, ale czasem nie mam nawet 12 groszy. i nikt nie ma prawa ich ode mnie wymagać.

pomagajcie. i nie oceniajcie innych.
  Temat: martwe muzeum
malami

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25942

PostForum: Kultura i edukacja   Wysłany: 2012-11-06, 23:43   Temat: martwe muzeum
prokurator?
 
Strona 1 z 145
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki