Znalezionych wyników: 413
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wilki w Zarytem
n/n

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 142

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-10-20, 15:34   Temat: Wilki w Zarytem
Owce z reguły co innego zagryza:
Cytat:
Dziś nad ranem Janusz Gurdak, mieszkaniec Brzeźnicy, znalazł na terenie swojego gospodarstwa 12 zagryzionych owiec. Psy, które tego doknały, szarpały się z kolejnymi.

http://zabkowice.express-...styczne-zdjecia

A jeżeli to wilki to nie ma się czego bać, wilki, poza przypadkami wścieklizny nie atakują ludzi. To pragmatyczne rozsądne stworzenia. Nie są głupie jak psy - gdzie przyjdzie obsika a późnej atakuje, bo jego terytorium :lol: Z mojego punktu widzenia wilki skutecznie depopulują pałętające się psy, które z kolei atakują ludzi zwłaszcza dzieci, więc są pożyteczne.
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-10-18, 16:19   Temat: Wybory samorządowe 2018
I o Rabce głośno w skali kraju :lol:
https://www.rp.pl/Wybory-...burmistrza.html

http://podhale24.pl/aktua...istrzaquot.html
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-10-07, 10:33   Temat: Wybory samorządowe 2018
Cytat:
L.Ś. - Posłużę się przykładem Miltona Friedmana - noblisty w dziedzinie ekonomii, który mówił o czterech sposobach wydawania pieniędzy. Pierwszy – kiedy wydajemy własne pieniądze na siebie. Wydajemy je wtedy oszczędnie i celowo. Drugi sposób - wydajemy swoje pieniądze na innych, oszczędnie, ale już nie tak celowo. Sposób trzeci – wydajemy cudze pieniądze na nas samych. Nie liczymy się wówczas z kosztami, ale pieniądze wydajemy celowo. Czwarty – gdy wydajemy cudze pieniądze na kogoś innego, ani oszczędnie, ani celowo i jest to najgorsza forma wydawania pieniędzy.

źródło: http://gorce24.pl/informa..._SPONSOROWANYi_

Tak, tak.. jakby Milton Firedman usłyszał to co w poprzednim artykule sponsorowanym (przywołanym post wyżej), czyli że trzeba planem zagospodarowania ograniczyć działalność nowym przedsiębiorcom żeby chronić miasto przed złem konkurencji to nieboszczyk chyba by się w grobie przewrócił :lol:
  Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
n/n

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 3832

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-10-06, 19:04   Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
lugoshi napisał/a:
Lato było za suche na uprawy ryżu :)

Ale to już niedługo tak. Scenariusz co do pracy za miskę ryżu jest jasny. Nikt go nawet pod publiczkę nie dementuje.
  Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
n/n

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 3832

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-10-04, 18:42   Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
Na pewno mają podwykonawców, inaczej nawet by nie ruszyli z budową, bo kim, jak swoim pracownikom chcieli płacić 1600 na umowie o dzieło bez NFZ, o ile będą kogoś potrzebować w pełnym wymiarze, bo jak mniej to mniej i jak ktoś chętny to interview będzie po angielsku :lol: :lol: Choć to śmieszne to to prawda, bez koloryzowania.
Myślę, że to jedna z firm która myślała, że tu wszystko zawojuje pracownikami za miskę ryżu i nie wyszło ;-)
Inna sprawa, że przy napływie imigrantów jaki jest kto wie czy niedługo tak nie będzie...
  Temat: JAK NIE KINO TO...
n/n

Odpowiedzi: 232
Wyświetleń: 48892

PostForum: Rozrywka   Wysłany: 2018-10-03, 21:05   Temat: JAK NIE KINO TO...
Widzę, że nie tylko dla mnie repertuar sprawia, że z kina korzystam poza Rabką
Cytat:
Mieszkańcy uzdrowiska utworzyli na Facebook'u profil pt. "Chcemy wyświetlenia filmu Kler w Rabce!" i domagają się seansów.
Przedstawiciele akcji przekonują, że film "Kler" bije rekordy popularności w kraju. Nie rozumieją, dlaczego kino rezygnuje z tego kasowego filmu i nie może być on wyświetlany w kinie w Rabce-Zdroju. "Dlaczego Rabka, po raz kolejny pada ofiarą cenzury? Dlaczego wydarzenia kulturalne, popularne w całej Polsce omijają Rabkę?
Postanowiliśmy to wyjaśnić. Kierownik kina "Śnieżka" w Rabce-Zdroju jest na urlopie. Kinem zarządza Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju. Dyrektor Joanna Lelek przekonuje, że o tym, iż w Rabce-Zdroju "Kler" nie będzie wyświetlany, nie decydowały względy ideologiczne. - Po prostu nasze kino ma tylko jedną salę. Nie damy rady wyświetlać kilku premier na raz, jak multipleksy. Już wcześniej, jeszcze przed tym całym zamieszaniem, wybraliśmy na premierę film Kamerdyner, nagrodzony Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni. I gramy go zgodnie z umową zawartą z dystrybutorem. Innych premier nie możemy grać, bo to niezgodne z umową, a jak mówiłam, salę mamy jedną i nie możemy grać wszystkich filmów, jakie pojawiają się na rynku. I to jest powód tego, dlaczego "Kleru" nie ma w naszym kinie - wyjaśnia dyrektor Lelek.

Źródło: https://m.podhale24.pl/aktualnosci/artykul/59550

Ja w kinie w Myślenicach nie widziałem drugiej sali, a po prostu Kamerdyner jest o 18 a Kler o 20:30. Da się, da się.
http://mokis.myslenice.pl/index.php/kinomuza
  Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
n/n

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 3832

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-10-02, 21:41   Temat: Lotnisko szybciej niz zakopianka?
A jednak chyba lotnisko będzie prędzej :lol: Astaldi na krawędzi bankructwa http://wyborcza.pl/7,1552...inwestycje.html
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-30, 19:13   Temat: Wybory samorządowe 2018
Cytat:
Dzisiaj nie mamy żadnych gwarancji, że przy nowo wybudowanej „zakopiance” nie powstanie duży market jak np. w Nowym Targu. Taka galeria handlowa doprowadzi do upadku np. 30 % sklepów w Rabce które w większości są biznesami rodzinnymi i ci mieszkańcy stracą pracę. Dlatego w interesie nas wszystkich, mieszkańców, jest by plan był przyjęty i obowiązywał.

Źródło: https://gorce24.pl/informacje/10754/Rabka_potrzebuje_wizji_i_dobrego_pomyslu_na_rozwoj_iMATERIAL_SPONSOROWANYi

A ja myślę, że w interesie nas wszystkich jest żeby mieć taniej za np. jedzenie czy ubrania a nie czyjeś "rodzinne interesy", nie rozumiem dlaczego mam płacić w sklepie więcej żeby ktoś w rodzinnym interesie dziedziczył pozycję społeczną.
Myślę, że wizja to powinna być jak przyciągnąć inwestycje, które dadzą miejsca pracy i tańsze produkty, a nie wizja jak planem zagospodarowania powstrzymać nowe inwestycje, żeby bezrobotni mieli drożej a biznesmeni nie mieli konkurencji i żyli spokojnie jak pączki w maśle przekazując pozycję dzieciom.
Ile w takiej przywołanej (ściągającej klientów z wielu okolicznych gmin) galerii powstaje nowych niekoniecznie dziedziczonych interesów? Ile nowych miejsc pracy?
Ogólnie takie pomysły jak zrobić drożej i zabetonować rynek.. aż kojarzy się taki plakat którego nie przywołam, bo po co do tego mieszać krajową politykę ;-)
  Temat: Dyspozytornia już działa
n/n

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13141

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-09-28, 18:29   Temat: Dyspozytornia już działa
I słowom stało się zadość
Cytat:
(...)
997 - już nie dodzwonisz się na policję
1 października o godz. 10.00 rozpocznie się proces przejmowania obsługi numeru alarmowego 997 z województwa małopolskiego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, obsługujące obecnie numer alarmowy 112. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia.
(...)
Kolejnym efektem przełączenia numeru alarmowego 997 do CPR-u będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.
(...)

Fragment z https://m.podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/59462

Teraz będzie jednolicie jak w tym wątku:
- Dzień dobry napadają mnie w Rabce
- Tu pielęgniarka-rejestratorka w Krakowie, jaki jest PESEL napastnika? A czy napastnik jest na coś uczulony?
:lol: :lol: :lol:
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-21, 21:36   Temat: Wybory samorządowe 2018
Dobre, dobre. Ja proponuję jeszcze żeby w Rabce, jak jeden z kandydatów w Krakowie, obiecać jakiejś grupie gminne 500 plus. W Krakowie padło na dorosłych niepełnosprawnych... Albo w ogóle obiecać je wszystkim. I każdy z niego spłaci dług za ocieplenie domu i wymianę okien bez odpracowywania go.
Swoją drogą ciekawa koncepcja - to konkursy na urzędników będą zniesione czy praca dla firm które wygrywają przetargi na sprzątanie czy remonty to będzie odpracowanie długów wobec miasta a nie nabijanie kasy firmom?
:lol:
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-16, 19:11   Temat: Wybory samorządowe 2018
Dla mnie "ciąg" to rabczański Manhattan czy zakopiańskie Krupówki, tam na Orkana widzę ciąg drzew co najwyżej. Wysyp budek z lodami jest wszędzie nie tylko w Rabce ich przybyło parokrotnie, ja bym tego ciągiem nie nazywał.

Wiesz, dla wielu ludzi możliwy termin odebrania poleconego to właśnie sobota w którą poczta po to właśnie jest otwarta i nie wiem czy weekendowa strefa ich pocieszy, raczej pocieszyło by ich że tylko w tygodniu.
Jak chodzi o Kraków to ja przeszedłem tam na nogach nawet z ulicy Teligi na Cmentarz Batowicki, kupiłem piwko po drodze na Kazimierzu i zaszedłem. To nie o to jaką drogę i gdzie ktoś "przeżył" ;-) Z resztą przejedź wózkiem spod drzwi Galerii Krakowskiej pod Kościół Mariacki i taki sam odcinek po ulicach Rabki, zupełnie co innego.
Chodzi o to, że w Krakowie dla większości mieszkańców gminy Kraków nie ma problemu żeby z rodziną wózkami z dziećmi udać się komunikacją publiczną do parku a w Rabce dla większości mieszkańców gminy jest to niemożliwe. I co z tego, że Piłsudskiego, ilu mieszkańców ma obecnie Piłsudskiego, gdzie przed budową położonego na Orkana tzw. Osiedla Słoneczna Skarpa były bodaj 2 budynki gdzie byli zameldowani ludzie. Park jest z podatków na użytek wszystkich mieszkańców gminy z całej Rabki i podległych sołectw z których większość z rodziną do parku może się dostać tylko samochodem. Co do alternatyw to mieszkasz na Słonym i jedziesz spod SP 3 do parku z żoną i jednym dzieckiem 2 lata drugim pół roku rikszą do parku... Ja jednak tego nie kupuje, jednak podziękuje ;-)

Oczywiście da się tak mówisz, ale tylko zapewniając dojazd i parkingi. Dla przykładu łączysz z tyłu ulicę Pocztową i Roztoki tak jak jest połączona Pocztowa i Brzozowa. Zamykasz ruch ulicą Orkana na odcinku od Roztoki do Brzozowej. Rozbudowujesz parking przy cmentarzu parafialnym z którego każdy na pocztę podejdzie, schodzisz z nim w dół i usypujesz kolejną płytę wzdłuż skarpy przy murze cmentarza. Każdy ma nadal dojazd (niektórzy jak poczta tylko z boku a nie od przodu) i każdy ma gdzie przy tym parku zaparkować. Wtedy jestem za.
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-15, 16:10   Temat: Wybory samorządowe 2018
Sensownie i lepsze od kandydatów. Ale:
lugoshi napisał/a:

- dalszy rozwój ciągu handlowego na Orkana,

A co i gdzie to jest ten ciąg handlowy na Orkana?
lugoshi napisał/a:

- zwiększanie stref bez samochodu wokół parku,

Czyli gdzie konkretnie ten zakaz ruchu? Jak wtedy ludzie w pośpiechu odbiorą poleconego z poczty, czy tak samo? Gdzie przy nowej organizacji matki z dziećmi zaparkują samochody, bo przecież nie pojadą przez Rabkę z wózkiem tym torem przeszkód jakim są rabczańskie krawężniki i infrastruktura chodnikowa. A jak nigdzie i park nie jest dla nich to dla kogo on jest, amatorów piwa na ławce, bo oni zawsze poruszają się na nogach? Jak w Rabce zorganizować takie strefy niczym w metropolii, jak u nas mieszkaniec Słonego czy Kasprowicza... nie może wsiąść w tramwaj na przystanku Szkoła Podstawowa nr 3 i wysiąść na przystanku Park Miejski? Słowem coś bliżej o tych strefach ;-)
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-08, 20:39   Temat: Wybory samorządowe 2018
No będą musieli się tłumaczyć... bo co do nowych oddziałów to nie ma ich jak stworzyć przy uwarunkowaniach jakie są. I tak samo zresztą poradni. Jakby było można wydusić kontrakt na nową poradnie, która przy poziomie finansowania takiej poradni i pensji lekarza tej specjalności będzie w warunkach Rabki rentowna to dawno zrobiłaby to jedna z prywatnych placówek ochrony zdrowia jakie w Rabce działają. A jak się chce otworzyć coś jednak nierentownego czego nie otworzył podmiot prywatny to jak chce coś oddłużyć... A ile się czeka na wizytę w tych poradniach, które już są, to nie lepiej, mając nie wiem chody w NFZ, zwiększyć finansowanie i skrócić kolejki w poradniach które są niż tworzyć nowe egzotyczne?

Według mnie szpital w najbliższej perspektywie będzie taki jaki jest i takie są fakty. Ze słyszenia niespotykane jest żeby kobieta dostała w ciąży badania na przykład na toksoplazmozę, które są obligatoryjne i to trzy. To jakie nowe badania jak tych które teraz powinno się robić się nie robi Panie kandydacie :lol: :lol: Dla mnie tak jak pisałem w poprzednim poście to co obecnie jest działa jak działa, moim zdaniem trzeba zrobić porządek z tym co jest, a każdy z tych kandydatów zmiany wygląda boi się powiedzieć, że coś jest źle, to co dopiero zrobić. Na razie żaden kandydat nie jest przekonujący.

A ten Szpital to taki przykład dla mnie, bo trudno pisać elaborat o całości.
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-09-08, 12:58   Temat: Wybory samorządowe 2018
Nic tam nie ma, jeden w Szpitalu otworzy oddziały tylko nie wiadomo jakie i gdzie, drugi otworzy nowe poradnie i badania, tylko nie wiadomo jakie i kim... a ludzie z tego co słyszę jak na razie chcieli by przyjść do poradni chirurgicznej z USG a nie bez, czy prowadzania ciąży w poradni ginekologicznej ze zleconymi badaniami jakie są gwarantowane obligatoryjnie kobietom ciąży w przepisach, a nie bez ich zlecania, ale co tam ludzie w plotkach wiedzą :lol:
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2254

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-08-30, 07:07   Temat: Wybory samorządowe 2018
A jaki program może mieć Burmistrz. O inwestycjach decyduje rada miejska. Zadłużenie jest blisko progu ustawowego to z czego te inwestycje? Szegółow wykonawczych typu niezapadające studzienki na płycie, wpuszczane w krawężnik odpływy z ulic zamiast takich jak w PRL i tak większość wyborców nie zrozumie.

Ja widziałbym managera, kogoś kto, bo ja wiem
- oddłużył zadłużoną placówkę i chce tak samo oddłużyć Rabkę,
- prowadził dobrze rozwijający się interes, a teraz przekazuje go synowi i mówi patrzcie tak prowadziłem interes tak poprowadzę Rabkę (jak kandydaci w USA)
-...
Ale takiego kandydata nie ma. Jest:
- była urzędnik
- urzędnik
- nauczyciel
 
Strona 1 z 28
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki