Znalezionych wyników: 443
Forum mieszkańców Rabki-Zdrój Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
n/n

Odpowiedzi: 422
Wyświetleń: 63127

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2019-02-16, 13:23   Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
Co do poszerzenia oferty specjalistów. Jeżeli w takiej poradni ginekologicznej nie wystawia się kobietą w ciąży skierowań na badania zgodnie z przepisami obligatoryjne w ciąży, bo z oszczędności dało się lekarzom zamiast uczciwej stawki rynkowej stawkę na zasadzie: jak zaoszczędzisz na skierowaniach to zarobisz, bo będą płatne z twojej kieszeni- a to po to by dotować z poradni oddziały szpitalne to pytanie jaki sens takiej poradni, która daje taką usługę.
I ja nie mówię nic odkrywczego bo gdzieś w pierwszej połowie lat dwutysięcznych spora grupa specjalistów poradni szpitalnych odeszła do nowo otwieranej przychodzi w zakładzie przyrodoleczniczym właśnie w odpowiedzi na oszczędzanie na poradniach żeby dotować z nich oddziały szpitalne. Nie jest to jakaś niedawna praktyka.
Słowem jeżeli za otwieraniem poradni stoi zamysł by zatrudnić tam najtańszych specjalistów żeby oszczędzali na pacjencie i skierowaniach, żeby dotować oddziały szpitalne to ja podziękuję ;-) Normalne poradnie jak najbardziej.
  Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
n/n

Odpowiedzi: 422
Wyświetleń: 63127

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2019-02-12, 22:04   Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
dr Leszczyński, oj tak, trafiłeś wyśmienicie, ale kiedy to dr Leszczyński odeszdł ze szpitala i dlaczego...
Ja po prostu nie widzę miejsca dla małych placówek szpitalnych na rynku. Mówiąc w prost i kolokwialnie na lekarza na dyżurze w dużym oddziale składa się dużo pacjentów a na małym mało. Pierwsi uzbierają drudzy nie. Brak lekarzy to spotęguje. Ja bym przekształcał już nie później. Ale zawsze to dyskusyjne.
Co do poradni to zmiana wizerunku, oj tak.

Kiedyś w latach 80 Rabka decyzją jej władz straciła szanse na powiat w latach 90 i to, plus początek lat 2000 przekreśliło szpital. Jakby nie ten ciąg byłby normalny szpital z SOR, normalną chirurgią, położnictwem... a tak nikt tego co było nie przywróci. I tak co do koncepcji Leśnej Góry to ta miała SOR, pełną chirurgię, położnictwo, pediatrię, tomograf... poglądaj ;-) Jaka Leśna Góra w Rabce :lol:

Mamy jeden punkt wspólny - jak na razie kontraktacja świadczeń dla mieszkańców.
  Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
n/n

Odpowiedzi: 422
Wyświetleń: 63127

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2019-02-09, 21:48   Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
Jak nie słyszałeś o braku lekarzy nie wiem co powiedzieć wpisz sobie w googole brak lekarzy, albo tu masz link https://www.google.com/se...&q=brak+lekarzy
A z tabeli wynika, że ponad połowa lekarz niedługo demograficznie umrze... Co do poradni to jak pracuje miejska poradnia chyba miasto decyduje...
Trzeba zrozumieć, że powiat nie chce już nic likwidować, bo już wszystko zlikwidował to się już stało! Udało im się! Król jest nagi! Szpital nie pomoże przy wyrostku, nie pomoże przy większym złamaniu, nie pomoże przy grypie żołądkowej dziecka czy poradzie, nie pomoże przy zawale ani udarze. To gdzie ten szpital? Ja nie wiem z czym Ty chcesz przyjść tam w nocy ?? Ze skręconą kostką? Raz tam przyszedłem z raną w stopie nad ranem, to mi kazali pójść już rano do rodzinnego, po skierowanie do poradni, nikt nawet na to nie spojrzał. Słowem to szpital planowy i wszyscy śpią proszę pana.
Organizacja ochrony zdrowia jest taka i będzie zmierzać w takim kierunku, że szans nie ma prosperowanie szpitala w takiej wielkości... i gmina nie ma by tyle dokładać ile by trzeba. Do tego jak na razie to tylko dawała i daje darmo. Gmina może zakontraktować świadczenia w szpitalu. Dlaczego nikt np. tak nie pomyśli o spłacie przez szpital pożyczki od gminy ? Dostaniecie kasę ale dane świadczenia dla mieszkańców. No to sobie sam odpowiedz.
Ja na pewno nie mam złych intencji, zwyczajnie uważam, że pewnych rzeczy nie da się cofnąć ani innych podtrzymać i kasę trzeba dać gdzie indziej ratując szpital ani w innej formie do puki jeszcze to możliwe.
Czy mam rację czas pokaże. Kiedyś ja na tym forum pisałem szpital nie wejdzie do sieci a władze mówiły, że wejdzie i co? i nie wszedł. Nawet w drugiej turze, której nie było. Teraz też mówią różne rzeczy a ja słabo to widzę, jak z tą siecią. Aczkolwiek chciałbym się mylić.
Ratownikom szpitala polecałbym przede wszystkim kontratakować w nim jako gmina świadczenia dla mieszkańców a nie tylko dorzucać za darmo.
  Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
n/n

Odpowiedzi: 422
Wyświetleń: 63127

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2019-02-09, 13:38   Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
lugoshi
Moim zdaniem argument na nic. Każdy szpital ma braki kadrowe lekarzy a już na pewno anestezjologów. Kiedyś koło 90 roku ktoś obciął nabory na studia medyczne 3 krotnie i zaczął wypuszczać trzy razy mniej lekarzy niż za złego PRLu, to teraz robi się trzy razy za mało lekarzy! Zobaczycie co się będzie działo za kilka lat. Jakie małe oddziały i szpitale... lekarz chyba z ustawy będzie miał zakaz przebywania w czymś takim, żeby nie marnować potencjału.

mlody
Rtg i badanie ortopedy można zrobić w poradni a z wyrostkiem jestem pewien, bo żaden oddział chirurgii planowej nie ma anestezjologa poza godzinami planowych zabiegów, bo anestezjolodzy są drodzy i jest ich mało i jak wspomniano wyżej nawet duże szpitale specjalistyczne mają problemy.
  Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
n/n

Odpowiedzi: 422
Wyświetleń: 63127

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2019-02-04, 19:25   Temat: Likwidują Szpital w Rabce !
lugoshi jaki szpital? Jak dostaniesz zapalenia wyrostka to chirurgia planowa nie ma Cię w planie i pewnie nie ma nawet chirurga a anestezjologa nie ma na pewno, większego złamania nie załatwisz, dziecka nikt nie urodzi, ani później chorego dziecka z grypą żołądkową nie położy, żaden zawał ani udar nie napotka na leczenie... gdzie ten szpital??
Na prawdę wizyta ze skręconą kostką na izbie przyjęć i taka sama wizyta w poradni miejskiej posiadającej rentgen w trybie doraźnym tego samego dnia i bez skierowania to samo.
Może lepiej przestać się czarować, że tam się leczy nie wiadomo co, zrobić remont i przerobić "szpital" całkowicie na placówkę typu centrum opieki dla osób starszych? To generuje mniejsze koszty, ma sens, kolejki są wszędzie długie... plus w zamian lepsze poradnie miejskie, takie z usg i zlecające badania które należą się obligatoryjnie w ciąży ;-) Albo inna konfiguracja...
Albo możemy dalej się czarować, że tylko szpital, bo szpital nas zabezpiecza, nie przy wyrostku, nie przy większym złamaniu, nie przy grypie żołądkowej dziecka czy poradzie, nie przy zawale ani udarze, ale zabezpiecza, bo w nazwie ma "szpital" i dla tej nazwy warto dopłacać krocie co roku z budżetu gminy i dofinansowywać ograniczeniem skierowań dla kobiet w ciąży na obligatoryjne badania.
  Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
n/n

Odpowiedzi: 305
Wyświetleń: 63940

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2019-02-04, 17:56   Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
A władze Szczawnicy dostrzegają to co mówię:
Cytat:
Podwyżki cen śmieci również w Szczawnicy. "Ceny są dyktowane przez jedynych graczy szachownicy śmieciowej"(...) Od marca w Szczawnicy zaczną obowiązywać nowe stawki odbioru śmieci: Władze miasta postanowiły przy tej okazji ujawnić mieszkańcom kulisy rynku śmieciowego. Z czego biorą się podwyżki? Zdaniem władz miasta, winny jest system gospodarki odpadami.

Źródło i całość: http://podhale24.pl/aktua...ciowejquot.html

Oni to sobie dobrze wylobbowali.
  Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
n/n

Odpowiedzi: 305
Wyświetleń: 63940

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2019-02-02, 19:41   Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
Nie bezmyślność, a sukcesywna kwintesencja nowej ustawy śmieciowej - wzrost cen i spadek jakości - w tym przypadku - dawniej płaciło się mniej i śmieci zabierali, teraz za większą kwotę trzeba je samemu zawieść :lol:
  Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
n/n

Odpowiedzi: 305
Wyświetleń: 63940

PostForum: Sprawy społeczne i gospodarcze   Wysłany: 2019-01-05, 11:33   Temat: Śmieci - jak (dokąd) się pozbywacie ?
mlody masz 100% racji.
Afera pod tytułem 100 pożarów wysypisk ze śmieciami z Chin na 100-lecie państwa polskiego ukazuje jak silne to lobby.

Z tym, że co do rynku to za uprzedniej ustawy wcale nie było tak, że śmieci odbierały miejskie spółki. Każdy zwierał umowę z kim chce i w Rabce akurat chyba nie było wyboru. W takim Krakowie i podkrakowskich gminach co kawałek każde "osiedle" miało swojego odbiorce, ludzie w razie czego ich zmieniali, była jakość, niskie ceny, przystępne warunki odbioru i konkurencja. Później przyszła nowa ustawa zgodnie z którą gmina ogłasza przetarg zbiorczy dla wszystkich. Ta ustawa według mnie miała na celu właśnie ograniczenie konkurencji - wyeliminowanie z rynku mniejszych podmiotów i możliwość podniesienia cen i dyktowania warunków odbioru przez duże podmioty. Teraz jak łatwo się domyślić jest jeden wielki jedynie słuszny odbiorca, spadek jakości i wzrost cen.

Dym z sortownią był o ile dobrze pamiętam właśnie taki, że wybudowano ją na starej ustawie a w warunkach nowej ustawy okazało się, że przetarg na odbiór śmieci wygrał kto inny a nie miejska spółka i nie ma co tam sortować, bo zwycięzca chce sortować u siebie.

Chyba każdy widzi związek między nową ustawą a nagłym wzrostem cen. A śmieci jak były podrzucane tak są podrzucane i jak leżały tak leżą, więc i oficjalnego celu nie osiągnięto.

W obecnych ramach prawnych i warunkach Rabki uważam próby uruchomienia sortowni i zlecania odbioru spółce miejskiej za słuszne. Przy cenach i warunkach odbioru jakie są obecnie na ograniczonym ustawowo rynku i spółki państwowe zrobią to lepiej i taniej dla odbiorcy, przy dobrej woli samorządu.
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 8617

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-12-28, 22:46   Temat: Wybory samorządowe 2018
Dobrze prawi, sam wskazywałem na to na tym forum:
https://gorce24.pl/informacje/11180/Leszek_Swider_Jesli_nic_nie_zrobimy_Rabka_stanie_w_korkach
  Temat: Supermarket
n/n

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 190

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-12-26, 20:22   Temat: Supermarket
W takiej mniejszej Mszanie są dwie Biedronki i prosperują i nie jest tak, że obie są w jakimś centrum, w rabczańskiej też tłoczno a jest mniej w centrum niż Intermarche. Tak jest, bo ceny są niskie.
Dla mnie to co droższe nie ma w Rabce bytu, bo nie ma na to dostatecznej ilości osób o większym portfelu, bo poza kilkoma lukratywnymi zawodami i interesami działającymi od początku lat 90 jest biednie i taka prawda. Tu kupisz niższe Casio a Certiny już nie kupisz, tym bardziej Omegi. To samo z marketami, tańsze sieci, nie droższe, plus te nasze lokalne.
Z kolei wysokość cen jakie sklep musi mieć wynika z cen produktów od narzuconych przez daną sieć sklepów dostawców. Pierwszą ofiarą w skali kraju była sieć Alma oferująca np. produkty Krakowskiego Kredensu. Intermarche na dotychczasowych zasadach jeszcze działało na nowych już nie. Jak w takiej Rabce im zwiększysz sprzedaż i zatrudnisz więcej personelu mając cenę X, której przecież nie obniżysz poniżej ceny od narzuconego dostawcy Y - przy żadnej lokalizacji nie da rady, bo zarabiający około nic klient idzie gdzie indziej.
  Temat: Supermarket
n/n

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 190

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-12-23, 23:07   Temat: Supermarket
Mylisz się, że lokalizacja. W ostatnim okresie zamykają się też Intermarche w Krakowie, Koszalinie, Bydgoszczy, Rydułtowach, Częstochowie, Ustce, Łodzi, Świnoujściu, Ząbkowicach Śląskich... to tak na prędce z internetu. Jak podają właściciele zmieniono reguły gry w ramach franczyzny i tyle.
  Temat: Konserwator - terminator
n/n

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 133

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-12-23, 21:22   Temat: Konserwator - terminator
Przez tyle czasu to już chyba w tych deskach grzyb jest, lepiej zburzyć, bo niby jak usunąć grzyba ze środka drewnianej konstrukcji.
  Temat: Supermarket
n/n

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 190

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-12-23, 21:15   Temat: Supermarket
Właśnie każdy tylko nie np. Steskal czy Kabanos, bo zagospodarowanie przez kogoś kto już jest na rynku wpłynie na spadek konkurencji i wzrost cen. Ktoś nowy na rabczańskim rynku, to tak.
  Temat: Wybory samorządowe 2018
n/n

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 8617

PostForum: Polityka lokalna   Wysłany: 2018-12-20, 21:47   Temat: Wybory samorządowe 2018
Można by teraz oceniać różnie, napisać wiele, ale... na pewno prawdą dla mnie jest, że gdyby nie szereg zabiegów kierowanego przez Rafała Hajdyłę klubu Nasze Miasto burmistrzem Rabki nadal byłaby uprzednia Burmistrz a i rada byłaby "po staremu". Według mnie ostatnią i przedostatnią kadencję uprzedniej Burmistrz wiele nie różniło i tym razem nie wygrała, bo była "punktowana", sesje były transmitowane... i te spory i zabiegi wprowadziły, jak uczą statystyki trudny do osiągnięcia we wszystkich gminach, klimat na zwycięstwo innego kandydata zamiast kilkukadencyjnego kandydata. Inaczej, bez tego klimatu, moim zdaniem, nikt jakże bezkonfliktowy, nagle by skutecznie wyskoczył z kapelusza. To by było niewykonalne.
Nic, czekajmy jak sprawdzić się nowy Burmistrz i kibicujmy.
  Temat: Czarna seria
n/n

Odpowiedzi: 665
Wyświetleń: 128008

PostForum: Aktualności   Wysłany: 2018-12-15, 11:08   Temat: Czarna seria
Właśnie z moich doświadczeń drogowych i nie tylko drogowych wynika podobnie... i do tego notuje smsy, co tam rozmowa. Ja już chyba wolę pijaka na drodze od telefonisty, bo jedno i drugie jedzie zygzakiem z tym, że pijak przynajmniej zawsze patrzy na drogę.
 
Strona 1 z 30
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki