Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki
Autor Wiadomość
Lucyferek2 

Wysłany: 2014-01-06, 18:42   Kandydatury na nowego Burmistrza Rabki

:aniol2: Myślę,że już najwyższy czas zacząć szukać realnej alternatywy dla naszej kochanej pani burmistrz-2 kadencje to co najmniej o jedna już :-> za dużo!!!!.....

Robert 

Wysłany: 2014-01-06, 19:00   

oi
Ostatnio zmieniony przez Robert 2014-07-08, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2014-01-06, 23:09   

proponuję Lugo na BM - jest spokojny i wyważony ;)
Nawet poradzi sobie psychicznie z malkontentami forumowymi :lol:

Iscra

Wysłany: 2014-01-07, 07:59   

Robert, jak możesz w ogóle dyskutować z kimś o nicku "Lucyferek"? Przecież jasne jest, że ktoś taki działa z podszeptu Szatana. Ze złymi duchami tylko biskupowie mogą konwersować przeca. :aniol2:

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2014-01-07, 08:12   

Iscra- jak możesz dyskutowac z kimś takim jak Robert, który a avatarze ma Krzyż.
Przecież jasne jest, że ktos taki działa z podszeptu Ducha Św.
Z takimi ludźmi jak Robert mogą konwersować tylko ludzie wierzący. :aniol2:

To jest Twoje właśnie lewackie podejście.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2014-01-07, 08:39   

Uważam, że kandydaci się znajdą. Pewnie ekolodzy kogoś wystawią, rabczańskie elyty też wyłonią swego przedstawiciela łaknącego splendoru, władzy. Może któryś z wcześniejszych przegranych konkurentów ponownie wystartuje.Szkoda, że to wszystko z kapelusza i w ostatnim momencie. Brak ludzi znanych, działających w opozycji non stop, mających własny program i zaplecze. ( Może poza ekologami ). Jedno jest pewne - Śp. Antoni Rapacz już nie będzie co niektórym psuł krwi w kolejnych wyborach.

Iscra

Wysłany: 2014-01-07, 09:53   

Młody: i znowu przekraczasz granice między żartem a obrazą. Takie to twoje podejście nie lewackie, a wyłącznie LEWE.

Zadaję Robertowi przekorne pytanie zasadne z perspektywy jego światopoglądu -- z perspektywy moich przekonań to, że ktoś posługuje się jakimś symbolem słownym czy wizualnym, sytuuje go wyłącznie w sferze jakichś przekonań.

Ja kandydatek/ów na burmistrz/a w Rabce nie widzę. Ae nic dziwnego, nie rozgladam się już za nimi.

Lucyferek2 

Wysłany: 2014-01-07, 10:03   

:angry: Lucyferek na pewno nie jest "ekologiem"-chociaż dbam o naturę.Zainicjowałem ten temat ponieważ jak do tej pory to cała rada miasta Rabka to klakierzy i o opozycji(naturalnie konstruktywnej) ani słychu-ani dychu. Pani burmistrz udało sie po raz pierwszy wcisnac na stołek-bo to był protest mieszkańców PRZECIWKO bufonadzie i chamstwu reprezentowanemu przez poprzednika.Naopowiadała jakie to fundusze zdobędzie dla Rabki i dlatego ludzie Ją wtenczas poparli.W drugiej kadencji poza p.Rafałem Hajdyłą - nie miała konkurenta-a tego łatwo się pozbyła-z magistratu tez aby za dużo nie widział.......Myś :superman: le,ze skoro to forum istnieje-to warto aby na jego forum ludzie myślący i ideowi a nie karierowicze pomyśleli o przyszłości Rabki i o Kimś kto powinien ich reprezentować!! :superman:
Ostatnio zmieniony przez lugoshi 2014-01-07, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2014-01-07, 12:38   

Iscra , jakie granice miedzy zartem a obrazą?
Przeciez ja napisałem dokładnie to samo co TY tylko odwrotnie.

Zadaję Tobie przekorne pytanie zasadne z perspektywy jego światopoglądu.

Wiesz co to jest bełkot, to wyrażanie opisu sytuacji zagmatwane z którego nic nie wynika a udaje że jest mądre. Częstym przykladem bełkotu są uzasadnienia wyroków sądów lub też pisma pożal sie Boże prawników. Innym belkotem pesudonaukowym jest ponizszy cytat:

"perspektywy moich przekonań to, że ktoś posługuje się jakimś symbolem słownym czy wizualnym, sytuuje go wyłącznie w sferze jakichś przekonań"

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2014-01-07, 12:40   

Lucyferek2 napisał/a:
:angry: Lucyferek na pewno nie jest "ekologiem"-chociaż dbam o naturę.Zainicjowałem ten temat ponieważ jak do tej pory to cała rada miasta Rabka to klakierzy i o opozycji(naturalnie konstruktywnej) ani słychu-ani dychu. Pani burmistrz udało sie po raz pierwszy wcisnac na stołek-bo to był protest mieszkańców PRZECIWKO bufonadzie i chamstwu reprezentowanemu przez poprzednika.Naopowiadała jakie to fundusze zdobędzie dla Rabki i dlatego ludzie Ją wtenczas poparli.W drugiej kadencji poza p.Rafałem Hajdyłą - nie miała konkurenta-a tego łatwo się pozbyła-z magistratu tez aby za dużo nie widział.......Myś :superman: le,ze skoro to forum istnieje-to warto aby na jego forum ludzie myślący i ideowi a nie karierowicze pomyśleli o przyszłości Rabki i o Kimś kto powinien ich reprezentować!! :superman:

alez jest taki jeden , to ON.
Na pewno byłby zadowolony bo ON trwa wiecznie ;)

RadioK 

Wysłany: 2014-01-07, 14:50   

lugoshi napisał/a:
Uważam, że kandydaci się znajdą. Pewnie ekolodzy kogoś wystawią, rabczańskie elyty też wyłonią swego przedstawiciela łaknącego splendoru, władzy. Może któryś z wcześniejszych przegranych konkurentów ponownie wystartuje.Szkoda, że to wszystko z kapelusza i w ostatnim momencie. Brak ludzi znanych, działających w opozycji non stop, mających własny program i zaplecze. ( Może poza ekologami ). Jedno jest pewne - Śp. Antoni Rapacz już nie będzie co niektórym psuł krwi w kolejnych wyborach.

Mi niestety nic nie wiadomo o żadnym kandydacie z grona ekologów (ani też z grona osób z nimi sympatyzujących , do których sam się zaliczam :-) ). Co gorsza, nic również nie wiadomo mi o jakichkolwiek innych kandydatach. Niedawno sam pisałem na tym forum że taki stan bardzo mnie niepokoi gdyż uważam że obecna Pani Burmistrz jest najgorszym rozwiązaniem jakie mogło spotkać Rabkę.
Gorąco namawiałem do podjęcia próby stworzenia alternatywy dla obecnego "układu zamkniętego" osobę związaną ze spadkobiercami Uzdrowiska. Póki co to niestety patrzy na mnie z politowaniem i zadaje retoryczne pytanie: "Do jakich wyborców mam trafić?". Dlatego też wydaje mi się że problemem na dzisiaj jest nie tylko brak samego kandydata, ale również brak aktywności dużej części społeczeństwa rabczańskiego. Tej części społeczeństwa dla której jakikolwiek rozsądny kandydat chciałby podjąć wyzwanie. Pani Burmistrz dysponuje swoim elektoratem, zamroczonym oparami alkoholu lub wizją łatwego zarobku u jej boku, prowadzonym twardo za uzdę przez pasterzy. Myślicie że pojawi się jeździec na białym rumaku który przywoła do porządku pospólstwo oraz pociągnie swoją charyzmą wycofane elity? Ja jestem gotów zaprzedać duszę nawet Lucyferowi (temu forumowemu, oczywiście!) jeżeli tylko pojawi się cień szansy że uda się wyrwać Rabkę spod cuchnącego siarką protektoratu obleczonych w kościelne szaty Sprawiedliwych Polaków.

Bigboss 
burack

Wysłany: 2014-01-07, 19:00   

Szanowny RadioK.
Czytając Twoją wypowiedź nie sposób odnieść swego rodzaju hippicznego skojarzenia. Rozpocząłeś od delikatnego stępu stwierdzając z ubolewaniem, że jak do tej pory nie widać na horyzoncie żadnego kontrkandydata dla obecnej Pani Burmistrz. Następnie rączym kłusem przeszedłeś do osobistych prób poszukiwania kandydatów wśród osób jak to określiłeś „ związanych ze spadkobiercami Uzdrowiska”. Ale już mocno się zagalopowałeś określając niemałą część wyborców głosujących w ostatnich wyborach „elektoratem, zamroczonym oparami alkoholu lub wizją łatwego zarobku u jej boku, prowadzonym twardo za uzdę przez pasterzy”. Jestem w stanie zrozumieć, że masz inną od obecnie realizowanej wizję rozwoju Rabki i to szanuję i uszanuję również, jeżeli Ty lub Twój kandydat wygra w nadchodzących wyborach a póki co mam nadzieję, że potrafisz uszanować adwersarzy i nie wymyślać im od pospólstwa zamroczonego oparami mniej lub bardziej wyszukanych trunków prowadzonych na postronku. Wtedy i dyskusja będzie przyjemniejsza i bardziej konstruktywna.

Robert 

Wysłany: 2014-01-07, 19:26   

oi
Ostatnio zmieniony przez Robert 2014-07-08, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

RadioK 

Wysłany: 2014-01-07, 20:50   

Bigboss napisał/a:
Szanowny RadioK.
Czytając Twoją wypowiedź nie sposób odnieść swego rodzaju hippicznego skojarzenia. Rozpocząłeś od delikatnego stępu stwierdzając z ubolewaniem, że jak do tej pory nie widać na horyzoncie żadnego kontrkandydata dla obecnej Pani Burmistrz. Następnie rączym kłusem przeszedłeś do osobistych prób poszukiwania kandydatów wśród osób jak to określiłeś „ związanych ze spadkobiercami Uzdrowiska”. Ale już mocno się zagalopowałeś określając niemałą część wyborców głosujących w ostatnich wyborach „elektoratem, zamroczonym oparami alkoholu lub wizją łatwego zarobku u jej boku, prowadzonym twardo za uzdę przez pasterzy”. Jestem w stanie zrozumieć, że masz inną od obecnie realizowanej wizję rozwoju Rabki i to szanuję i uszanuję również, jeżeli Ty lub Twój kandydat wygra w nadchodzących wyborach a póki co mam nadzieję, że potrafisz uszanować adwersarzy i nie wymyślać im od pospólstwa zamroczonego oparami mniej lub bardziej wyszukanych trunków prowadzonych na postronku. Wtedy i dyskusja będzie przyjemniejsza i bardziej konstruktywna.

Skoro już zostałem wepchnięty w takie hippiczne skojarzenia, pozostanę w ich konwencji, doceniając finezję formy Szefa Wszystkich Szefów.
Niektóre konie galopują z lekkością i gracją, miło wówczas je oglądać i wsłuchiwać się w tętent ich kopyt. Ja najwyraźniej urodziłem się perszeronem, stworzonym do ciągnięcia wozu z węglem. Gdy próbuję galopować, błoto pryska mi spod kopyt, brudząc nieskazitelnie białe stroje Szlachetnie Urodzonej i jej świty. Cóż, taka specyfika zwierzęcia pociągowego. Zdaję sobie jednak sprawę z własnych mankamentów i dlatego nie zamierzam startować w Wielkiej Pardubickiej, o co najwyraźniej mnie podejrzewałeś. Tym samym pozostaję osobą prywatną, w przeciwieństwie do Zwycięskiej Klaczy. Jako osoba prywatna mogę sobie pozwolić zarówno na bezwzględne wywlekanie na światło dzienne wszelkich potknięć zakłócających bieg Zwycięskiej Klaczy, jak i na pokuszenie się o ocenę dlaczego pomimo tych potknięć Stajnia Fornali dalej chciałaby zwycięstwa tejże (nawet jeżeli moją ocenę inni uważają za prostacką). Uważam że ze względu na dramatyczną sytuację Rabki, dyskusja co do jej dalszych losów wcale nie musi być przyjemną, a konstruktywną może stać się dopiero gdy ujawni się jakakolwiek alternatywa dla dalszej zapaści naszego uzdrowiska. Tak więc na obecnym etapie poprzestanę na malkontenctwie - szkoda że ten nick jest już zajęty ;-) .
Bardzo natomiast mnie zaintrygowała jedna kwestia którą poruszyłeś - twierdzisz że obecna władza realizuje swoją wizję rozwoju Rabki. Ja również jestem przekonany o tym że obecna władza realizuje pewną strategię, na całe szczęście coraz mniej realną (przynajmniej w mojej ocenie). Czy mógłbyś mi przybliżyć elementy tej strategii, realizowanej już od 8 lat? Może się bowiem okazać że pozostawałem w całkowicie błędnej ocenie działań obecnej władzy, nie dostrzegając istotnego skoku rozwojowego jakiego doświadczyła Rabka w ostatnim okresie. Przyznaję bowiem że czasem zaślepia mnie wyniesiona z doświadczeń poprzedniego systemu nienawiść do takich osób które pod sztandarami Solidarności między Polakami, czy też Prawa i Sprawiedliwości, w prostej linii zmierzają do nowej kolektywizacji i redystrybucji dóbr prywatnych.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2014-01-07, 21:37   

Ja moge tylko dorzucić, że inaczej wyglądają sprawy jak jest sie szefem a jak pracownikiem. Czasami wskazane jest popracować troche jako szef wtedy człowiek więcej rozumie. Zarządzać nie jest prostu, nie chcę byc absolutnie odebrany że kogos bronią czy popieram.
Moim zdaniem obecnie trudno cokolwiek zdziałać ponieważ system i procedury zabijają każdego człowieka z wizja i pomysłami.
Niestety od dłuższego czasu obserwuję, że narzuca sie systemowo, odgórnie jakieś procedury skutkiem czego cięzko jest cokolwiek zrobić.

np. oswiata, obarcza się obowiązkiem utrzymania nauczycieli i budynków gminę - jak nie ma kasy to odpowiedx jest odgórna - radźcie sobie sami. Wprowadza się debilne procedury - zdawanie testów.
Skutek taki, że dzieci w 6 klasie oraz 3 gimnazjum zamiast się uczyć czegos to uczą się jak zdać test. Nie dlatego że dyrektor szkoły tach chce tylko , że odgórnie ma narzucone że jego uczniowie maja zdac kretyński test, I dyrektor musi tak robić bo co jakiś czas przyjedzie do niego jakiś .....z wizytacją i jak sie okaże że poziom zdawalności uczniów jest mierny to kaplica.

Dyrektor nic nie może, wójt nic nie może bo mu nikt z kasa nie pomoże.

Chcę przez to przekazać, że obecnie jest zarządzenie centralne ale chore zarządzenia - wprowadza sie procedury ale jak ktoś tonie nie z własnej winy to nikt mu nie pomoże.

To samo jest z urzędem burmistra, prezydenta ect.

Oczywiście coś tam zawsze można wymanewrować ale nie do końca.

Weźmy taki pary np. była rewitalizacja ale ustawa mówi , że ma byc wybrany najtańszy wykonawca, a jak najtańszy to wiadomo.

Nie ważne kto wygra wybory i tak będzie po staremu, ja po prostu nie wierzę że dokąd na górze nie zmieni sie podejście to będzie lepiej.

najlepiej żeby nie był żaden PIS czy PO czy jakiś polityczny inny tylko osoba bezpartyjna ewentualnie z jakiegoś lokalnego stowarzyszenia która za bardzo nie będzie sterowana przez centralne struktury partyjne sejmowe.

Odpowiedz do tematu