Poprzedni temat :: Następny temat
Islam
Autor Wiadomość
Electrical Storm 
Gorce forever


Posty: 1172
Skąd: Londyn / Rabka
Wysłany: 2017-03-08, 15:27   

Tak sie konczy zderzenie dwoch kultur

http://twojeuk.pl/artykul...polke,4708.html


Z ciekawoscia czekam na final tej sprawy, zobaczymy jaki bedzie wyrok
w stosunku do tego za bekon na klamkach...

https://ndie.pl/muzulmanin-ktory-zaatakowal-polskiego-kierowce-oskarzony-o-rasizm-sprawa-trafila-sadu/
Ostatnio zmieniony przez Electrical Storm 2017-03-08, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4443
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2017-03-08, 17:43   

jak była tak tępa że zadawała się z ciapatym to sama sobie winna, głupich mi nie żal...
pełno w mediach takich idiotek które chodzą i wypłakują się jak to ciapaty czy inny nie chce jej oddac dziecka a wywiózł ją do siebie i okazało sie że tam jest niczym i w dodatku którąś tam kolejną żoną...skąd biora sie na świecie takie idiotki ...nie wiem...
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-10, 00:06   

A tam zderzenie kultur w małżeństwie. To wystarczy zderzenie drodze, kolizja polaka z muzułmaninem na drodze w UK :lol: Nagranie video udane, też jestem ciekaw wyroku względem bekonu. :3:
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2017-03-10, 16:45   

Co to za określenie ciapaty? Nie wstydzisz się tak pisać o ludziach?
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4443
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2017-03-10, 18:41   

ab16 napisał/a:
Co to za określenie ciapaty? Nie wstydzisz się tak pisać o ludziach?


wybierz się na wycieczkę do UK i posiedź tam kilka dni to dowiesz się co to za określenie "ciapaty" i co oznacza ;) )))

nie nie wstydzę się pisac tak o ludziach bo to nic obraźliwego tak samo jak określenie czarnoskórego - murzyn i chińczyka - żółtek, bez przesady to nic obrażliwego.

Nie popadajmy w paranoję bo niedługo będziemy zamykac do więzienia dzieci za opowiadanie o murzynku Babmo co sie boi że się wybieli;))
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-10, 22:10   

mlody mówisz - masz. Nie wiem jak to się skończyło, ale:
Cytat:
Unia Europejska pracuje nad nowymi zakazami. Tym razem dotyczyć będą bajek, które są niepoprawne politycznie i „sprzeczne z modelem społeczeństwa unijnego”. Jakie bajki są sprzeczne z „modelem unijnym”? Okazuje się, że chodzi nie tylko o „rasistowską” bajkę o Murzynku Bambo, ale również o Pippi Lanstrung. Inspiratorką zakazu, który niczym nie różni się od komunistycznych wymysłów jest niemiecka minister ds. rodziny Kristina Schroeder.
Schroeder przyznaje, że swojej dwuletniej córeczce nie czyta klasycznych opowieści. Dlaczego? Nie jest w stanie czytać fragmentu o Pippi Langstrump, w którym jest mowa o jej ojcu jako o "królu czarnych". Okazuje się, że unijni cenzorzy mogą zabrać się również za bajki braci Grimm, które nie przedstawiają kobiecych postaci w pozytywny sposób. Komisja Praw Kobiet w Parlamencie Europejskim zaapelowała o zakazanie książek, w których mężczyzna zarabia na dom, a kobieta wychowuje dzieci i dba o rodzinne ognisko.
(...)
Obawiam się, że właśnie to jest kluczem do sukcesu kapłanów nowoczesnej cenzury. Wychowanie niewolnika, który nawet nie wie, że nim jest. Czysty Huxley.

całość i źródło: http://wpolityce.pl/polit...nak-dopna-swego
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2017-03-10, 23:00   

mlody, dla ciebie może nie jest to obraźliwe, dla mnie jest.

Znaczenie określenia ciapaty
/Pogardliwe określenie Pakistańczyka, Hindusa lub innego ciemnoskórego człowieka (choć nie Murzyna!) przywleczone przez przebywających czasowo w UK. Określenie jest typowe dla emigrantów polskich i pochodzi prawdopodobnie od nazwy hinduskiego pieczywa.
Najczęściej wyraża zawiść bądź przekonanie o nie najwyższych możliwościach intelektualnych określanych tym słowem. /
http://www.miejski.pl/slowo-Ciapaty
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-11, 01:27   

ab16
Nie lubię tak się wtrącać, ale powiedz, ale szczerze. Jak idziesz ulicą i znad przeciwka idzie dres to myślisz sobie "o dres idzie" czy "idzie obywatel w sportowym ubiorze, o wysportowanej sylwetce, ogolony na łyso" ? Bo jak to pierwsze to zgodnie ze słownikiem, który przytoczyłaś dres to:
Cytat:
Stereotyp. Jest to istota o niskiej inteligencji. Ma łysą głowę twarz z wyrazem jakby oddawał kał.1/3 życia spędza na siłowni jedząc metanabol , następna 1/3 siedząc na ławce popijając co popadnie i ostatnią 1/3 okradając stare babcie. Znakiem charakterystycznym są dresy najczęśćiej marki: adidos, pumeks ,jaguar, nikes rebook (orginalnie dwa E i jedno O). Dresy z dłuższą karierą jeżdżą drogimi samochodami jak BMW 3 sprowadzone z niemiec kradzione w rosji, VW GOLF 2,3 lub opel calibra.Wszystkie z przewierconym wydechem bo czym głośniej pierdzi tym fajniej.Uwaga!!! Samochód nie może mieć poniżej 10 lat.
żródło: http://www.miejski.pl/slowo-Dres

i jak tam można ludzi nazywać, obrażać... ;-)
To co jest napisane w słownikach wszelakich to na przykładzie dresa widać, jak często można między bajki włożyć to, że niby to wszystko ze słownika ma człowiek na myśli jak przychodzi mu do głowy takie słowo.

Sądy przy słowie ciapiaty przyjmują, że znaczenie dla oceny wydźwięku tego słowa ma kontekst jego użycia. I tak zauważ, że to, że mlody nazwał mężczyznę izolującego dziecko od matki zatrzymując je przy swoim haremie, będącego sprawcą tragedii "ciapatym", budzi Twój protest. Ale na nazwanie tej kobiety, która jest ofiarą tej tragedii pejoratywnie i pogardliwie idiotką nie zwróciłaś uwagi, to jest ok. Czy oby nie dajemy się zwariować?

Ja tam nigdy nie zrozumie dlaczego słowo dres jest ok, a ciapaty złe, czy też słowo biały jest ok a czarny złe. Może nie można powiedzieć słynnego "Król jest nagi!", jak w słowniku nie ma słowa "nagi", bo zakazano, bo zboczone.
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2017-03-11, 11:13   

Zwróciłam uwagę na wyrażenie idiotka, ale nie o tym teraz chcę pisać. W kraju po dramatycznych wydarzeniach w Ełku, wzrosło negatywne słownictwo i podejście do osób o śniadej karnacji i ogólnie do obcokrajowców. Przyzwalanie na negatywne słownictwo, i obraźliwe zachowanie powoduje w ludziach, że czują się bezkarni. Nie widzą problemu w swoim zachowaniu, w poniżaniu innych ludzi chociażby ze względu na kolor skóry.
Jeśli piszemy o kimś konkretnym, to jakby nie było facet ma nazwisko.
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-11, 19:10   

Ja zauważam, że większość kraju nie zauważyła wydarzeń w Ełku, bo leczyła kaca czy tam zespół abstynencyjny w zależności od etapu :lol: Za to przed Ełkiem działo się co działo w Lublinie, a działo się tak, że nawet minister zapewnił słowami "idziemy po was", że idzie do Lublina, ale zamiast tego poszedł do Sowy i Przyjaciół :lol:

Owszem gdy piszemy o kimś konkretnym to facet ma nazwisko, ale do czasu wyroku za 9 miesięcy co najmniej podać go nie można. Często zaś żeby wyciągnąć wnioski trzeba posługiwać się zbiorami obejmującymi grupy ludzi, zbiory taki są to najczęściej tzw. zbiory rozmyte. Tak tworzy się jakieś pojęcie którego desygnatem staje się taki zbiór rozmyty. Notabene zbiory rozmyte stanowią awangardę nauki w dziedzinie sztucznej inteligencji. Odmawianie bytu pojęciom których desygnatem staje się taki zbiór rozmyty ludzi w imię jakiś racji jest dla mnie cenzurą myślową.

Obrażanie, poniżanie, agresja słowna czy fizyczna względem ludzi ze względu na rasę to jakiś mały promil całej agresji i nie rozumie dlaczego gdy mamy tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę nawet agresje fizyczną na innym tle mamy kopie kruszyć o jakąś pyskówkę, tylko dla tego, że tło narodowe. Na nie narodowym tle można kopać leżącego na chodniku po głowie i nie ma przestępstwa, a pyskówka na tle narodowym to więzienie.

Zauważam, że w Twoje rozumowanie jest wpisany podstawowy błąd. Myślisz, że tamta kultura prezentuje takie wartości jak nasza kultura i to tacy sami ludzie i powinno się z nimi rozmawiać tak samo. A tak nie jest. To są odwrotne wartości i mentalnie inni ludzie, stąd względem nich należy zachowywać się inaczej. Dla obrazowego przykładu w naszej kulturze jak się wróg poddaje bez broni i z biała flagą to trzeba go wziąć jako jeńca, a w tamtej jak się wróg poddaje bez broni i z biała flagą to najlepsza okazja by mu bez ryzyka dla siebie gardło poderżnąć. Stąd nie można względem ich zachowywać się tak samo, bo to europejczykowi możesz się poddać z biała flagą jak zachowasz się tak samo względem innej kultury to Ci gardło poderżną - to taki przykład obrazkowy. Nikt im nie odbiera człowieczeństwa, praw człowieka, ale to inni ludzie i trzeba to brać pod uwagę.

Tymczasem w Essen alarm terrorystyczny...
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-12, 16:09   

... i dziś już wiadomo skąd ten alarm terrorystyczny.
Cytat:
W związku z groźbą zamachu terrorystycznego na centrum handlowe w Essen, w zachodnich Niemczech, policja zatrzymała dwie osoby w pobliskim Oberhausen. Według telewizji WDR przygotowania do zamachu miały podłoże islamistyczne.

Ręka do góry, kto w zakładach obstawiał takie podłoże ;-)

To takie dziwne założenie z asymilacją, że ktoś kto przyjeżdża z kraju gdzie jak kobieta nie ma burki tylko spódniczkę to można ją zgwałcić i to jej wina nagle po przekroczeni granicy zmienia światopogląd.

Cytat:
W 1975 roku szwedzki parlament jednomyślnie postanowił zmienić jednorodną Szwecję w kraj wielokulturowy. Czterdzieści lat później pojawiły się dramatyczne konsekwencje tego eksperymentu w postaci wzrostu liczby brutalnych przestępstw o 300 procent i gwałtów średnio o ponad 700 proc. W 1975 roku zarejestrowano 421 gwałtów. W 2014 roku było ich 6 tys. 620. To wzrost nawet nie o 700, ale 1472 procent!
(...)
Większość gwałtów – jak sugerowali niektórzy - ma miejsce w zaciszu domowym. Badania BRA pokazują co innego. W 58 proc. przypadków sprawcami gwałtów były osoby nieznane ofiarom. W 29 proc. przypadków sprawcy byli znajomi, a w 13 proc. przypadków sprawcami były osoby bliskie ofiary.

źródło i całość: http://www.pch24.pl/szwec...en,34020,i.html

Niepokoi szczególnie to 58 % gdzie sprawcami gwałtów były osoby nieznane ofiarom. U nas to rzadkość. U nas zgwałcenia są z reguły partnerskie, albo dokonywane przez spotkanego na imprezie dopuszczonego do różnych igraszek, ale nie do stosunku, do którego jednak doszło, albo koledzy z którymi nie jedno wino się wpiło i naglę zechcieli coś jeszcze...takich przez osoby nieznane praktycznie nie ma.
Wychodzi, że jak do rodzimych kulturze europejskiej zgwałceń przez osoby znane dochodzą w większościowej liczbie 58 % wcześniej niemal nie spotykane wcześniej zgwałcenia przez osoby nie znane ofiarom to jest to właśnie słynne ubogacenie kulturowe, w końcu zrozumiałem co to jest... :lol:
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4443
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2017-03-14, 19:45   

Droga ab16, przepraszam , masz rację.
Nasza rodaczka o białym kolorze skóry zakochała sie romantycznie w muzułmaninie, wyznawcy Islamu który urzekł ja swoim obyciem i wyglądem śródziemnomorskim a może i nawet zaganiaczem.
W wyniku pozycia i romantycznych uniesień poczeło sie dziecko, a następnie romantycznie wyjechała z nim do rodzinnego domu partnera ( moze być męża ) o okazało się że mimo iz wszyscy jej mówili razistowsko że " ciapaty nigdy białej szanowac nie będzie i stanie sie jego służącą" to okazało sie że jest jego 3 żoną wg ich prawa szariatu. Nakazał jej nosić burkę, odebral paszport i zabronił wizywania się z ich potomkiem. Nieszczęsna kobieta płacze teraz po noach bo wrócić do domu nie może i stała sie jego niewolnicą.Oczywiście inni ja ostrzegali i oczywiście nie jest idiotką....

Teraz dobrze? ;) ))
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-18, 19:07   

W końcu jakaś wypowiedź na poziomie obecnej europy - i nie zapominajmy - wypowiadając się jak ktoś np. mając 17 lat strzelał z broni i rzucał granatami w szkole a jest czysto europejskiej karnacji podajemy jego imię i inicjał nazwiska jak również potępiamy go, a jak innej karnacji to i w przypadku imienia podajemy wyłącznie inicjał a sprawę nazywamy eskalacją sprzeczki uczniów albo zafascynowaniem filmami kina akcji.
 
 
 
Electrical Storm 
Gorce forever


Posty: 1172
Skąd: Londyn / Rabka
Wysłany: 2017-03-29, 03:45   

Budujmy mosty, nie mury!
Budujmy mosty, nie mury? To kampania dla szarego obywatela. A co robi w tym czasie gora? Grodzi sie...Wiecej:
http://www.dailymail.co.u...ter_dailymailUK
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-03-29, 21:46   

Ten most trzeci z kolei przywołał u mnie myśl...
Zamachowiec w Londynie był nie imigrantem a konwertytą. Był wielokrotnie karany za napaści, brutalne pobicia oraz wykroczenia związane z zakłócaniem porządku publicznego. Popełniane przez niego czyny aż nadto kojarzą z pewną całą grupą społeczną tutaj w Polsce. Pobicia i zakłócenia porządku.
Schopenhauer mawiał, że duma narodową odczuwa się gdy ktoś nie znajduje żadnej cechy indywidualnej z której mógłby być dumny, ja dodam, że często osoba, która nie ma być z czego dumna chce być dumna z tego co może, chuligaństwa czy pobicia - to taki mechanizm. Wygląda, że właśnie ktoś taki po którymś pobiciu i chuligaństwie stwierdził, że on jak nie ma z czego być dumny, to będzie dumny z nowej wiary i wielkiego czynu dla niej. Ten zamach być może pokazuje motywację konwertytów terrorystycznej ekstremy.
A jeżeli przyjmiemy, że ów konwertyci biorą się z ludzi którzy nie mają być z czego dumni, to trzeba zadać retoryczne pytanie czy my w Polsce przy naszych realiach gospodarczych i społecznym konsumpcjonizmie mamy takich ludzi mało czy dużo.
Założę się, że wraz z końcem zimy łodzie ponownie popłyną i temat imigrantów powróci, będą duże naciski na Polskę... i tu do rozwagi czy oby w Polsce nawet przy relatywnie małym napływie imigrantów nie skoczy szybciej zjawisko konwersji w sposób proporcjonalnie większy niż w krajach zachodnich, bo jest bieda i w społeczeństwie konsumpcjonizmu nie ma z czego tu być dumnym... czy okaże się, że katolicyzm jest w tych ludziach i jest silny czy może silny ateizm... czy może w ogólnie nie przyjmiemy tzw. uchodźców, co byłoby chyba najlepsze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki