Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie są bezdomne psy i koty z Rabki?
Autor Wiadomość
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2016-12-30, 17:25   

Potrzebny pilnie dom tymczasowy -> dom stały dla młodego psa w typie labradora, znalezionego w Zakopanem.

Inspektorat OTOZ Animals Zakopane
Potrzebne pilnie DT - nie ma gdzie zostawić psa, a na dworze -15*C !!!
Młody piesek w typie labradora. Na szyi, nowa, czarna obroża. Brak identyfikatora, brak czipa.
Psiak zajął ostatnie wolne miejsce w inspektoracie ( łazienka).
Prosimy o udostepnianie.
Tel. kontakt. 698-921-128
https://www.facebook.com/...3478631/?type=3
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11172
Wysłany: 2016-12-30, 20:30   

Piękny. Dobrze mu z pyska patrzy ...
 
 
 
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2017-02-13, 10:03   

Cytat:
Syriusz Przychodnia Weterynaryjna


Szczepienie psów przeciw wściekliźnie w Rabce-Zdroju odbędą się dnia 25.02.2017 r.

Harmonogram:
9.00 - 9.30 ul.Zakopiańska ( obok P.Kachla )
9.45 - 10.15 ul.Tetmajera ( koło P.Florka )
10.30 - 11.15 ul.Krakowska ( obok sklepu)
11.30 - 12.15 ul. Gilówka ( u P.Szewczyków )
12.30 - 13.15 ul.Gancarska ( przy Gancarni )
Szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia.
Szczepienie jest obowiązkowe!
Koszt szczepienia 30 zł


https://www.facebook.com/...pe=3&permPage=1
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4461
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2017-02-13, 14:11   

pies dla teściowej nie powinien być szczepiony ;)
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-02-13, 15:43   

A po co szczepić skoro czy pies szczepiony czy nie, to rabczańskim zwyczajem z reguły jest puszczony w samopas by sobie pojadł dziecięcych nogawek, jak dochodzi do pogryzienia to i tak człowiek bierze bolesne zastrzyki (na wściekliznę szczególnie), bo czyj pies nie wiadomo, a nikt się nie przyzna by chodzić z psem na obserwację weterynaryjną.
W dzieciństwie wielokrotnie atakował mnie pies w Rabce i zawsze właściciel nawet gdy był 2 metry obok udawał, że nie jego pies, oczywiście do momentu gdy np. coś ciężkiego zaczynało fruwać w głowę takiego psa, wtedy nagle się znajdywał.
Co do zupełnego w samopas to czasami jednostkowy przypadek wyłapią, pewno jak jest dużo zgłoszeń:
http://gorce24.pl/informacje/8324/Znaleziono_psa
Uważam, że tak wyłapane psy powinny trafiać w rejon jak najdalszy od Rabki (nie wiem, np. Bakłarzewo k. Suwałk), bo to jedyna sankcja by psy nie latały samopas.
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4461
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2017-02-13, 20:30   

jaki właściciel psa? ( ogłoszenie na gorce24 ), w większości to są wsioki które maja głęboko w d.... ich kundla który jak wyżej napisano pałęta się samopas. Nic mnie tak nie wkurza jak duży pies którego boje sie idąc ulicą bo wiem co mnie może czekać. Zwrócisz uwagę wsiokowi to jeszcze na ciebie z ryjem wyjedzie. Na takie psy to tylko gaz i po nosie. I żeby nie było - to nie wina psa ze jest taki a nie inny tylko wina wsioka ze zwierzęcia nie szanuje i nie rozumie, że pies to nie człowiek, samopas plątac się nie może. Agresywny piew w większości przypadków to tylko i wyłacznie wina własciciela, a trochę chyba na psach się znam bo miałem nie jednego już...
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Rabka
Wysłany: 2017-02-14, 13:53   

mlody na takiego psa jak piszesz nie tylko gaz i po nosie, bo zapomniałeś o petardach ;-)
Co do wielkości psa, to duży dużym, ale mały jak Cię chapsnie a właściciela nie ma, szczepień nie ma, to czekają Cię bardzo nieprzyjemne zastrzyki no chyba, że ryzyk fizyk i chcesz mieć przed oczami wizje lamentujących bab i dzieci "mógł wziąć zastrzyki a nam umiera, a taki dobry członek rodziny był".

Powiem tak: polski jezuita w XVII miał mentalność i choroby polskiego szlachcica w XVII w., francucki jezuita w XVII w. miał mentalność i choroby francuskiego szklachcica w XVII w., a polski pies puszczony w XXI w. w samopas ma agresje i wściekliznę dzikiej zwierzyny.

Przypomniała mi się sprawa uśmiercenia dwóch psów na jednej z rabczańskich ulic, że sadysta seryjny zabójca niektórzy mówili... i co z tą sprawą? Jak przewidywałem nikt nic nie widział, nie słyszał, zabójstw koniec, bo to komuś przeszkadzały dwa agresywne nieszczepione psy jakiegoś menela to dostały strzały, z przodu wskazujące, że pies atakował a nie uciekał i tyle, inną drogą nie chodzą czyjeś dzieci to i kolejnych zabójstw nie ma.

Dla mnie zaradzenie puszczaniu psów w samopas i prowadzeniu ich luzem bez smyczy i kagańca to minus 99 % tzw. przemocy ludzi względem zwierząt ;-)
 
 
 
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2018-01-25, 06:48   

Można? Można!
Cytat:
– Zrobiliśmy to schronisko bezkosztowo, własnymi środkami, metodą gospodarczą – podkreśla zastępca burmistrza.

Stary Sącz pierwsze schronisko dla bezdomnych zwierząt uruchomił już w 2013 roku. Gmina ma podpisaną umowę na przyjęcie psów z Gminy Łącko, Korzenna i Podegrodzie. Roczny koszt utrzymania przytuliska ponoszony przez starosądecki samorząd to ok. 30 tys. zł. W ciągu roku przewija się tu zazwyczaj koło setki psów, które w większości albo znajdują nowy dom, albo wracają do swoich właścicieli.


http://sadeczanin.info/wi...sadeczanin.info
 
 
 
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2018-01-26, 13:18   

"Za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami teraz grozić będą trzy, a nie dwa lata pozbawienia wolności. Z kolei ci, którzy zrobią to ze szczególnym okrucieństwem, mogą zostać skazani na pięć, a nie jak dotąd na trzy lata więzienia."

https://wiadomosci.wp.pl/milosc-do-zwierzat-wziela-gore-sejm-zaostrzyl-kary-za-znecanie-sie-nad-zwierzetami-6213494005520513a
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-01-27, 15:29   

Tak, tak, podnoszą z 2 na 3 i z 3 do 5... da to tyle samo co podniesienie z 1 na 2 i z 2 na 3 w 2012 roku czyli - nic.

W planach jest zakaz prowadzenia na smyczy i w kagańcu oj to będzie przemoc na zwierzętach, bo się ludzie będą musieli bronić, bo będzie już do reszty o tak:

Cytat:
9-latek z gminy Paradyż w powiecie opoczyńskim dotkliwie pogryziony przez psa. Dziecko ma poważnie uszkodzoną rękę. Niewykluczone, że konieczny będzie przeszczep. Do zdarzenia doszło w sobotę. Barbara Stępień z Komendy w Opocznie mówi, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż chłopiec został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez obcego psa w momencie, gdy bawił się na swojej posesji.

źródło: http://radioszczecin.pl/6...pogryzl-dziecko
 
 
 
mily 

Posty: 25
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2018-01-27, 15:46   

n/n napisał/a:
W planach jest zakaz prowadzenia na smyczy i w kagańcu oj to będzie przemoc na zwierzętach, bo się ludzie będą musieli bronić,


Gdzie można przeczytać o tych planach?
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-01-27, 21:28   

A mało to było mowy jak sądy uchylały uchwały rad gmin w sprawie obowiązku smyczy i kagańca, że taki obowiązek to niehumanitarne barbarzyństwo ? - kierunek znany.
Cytat:
W XXI wieku społeczeństwo zna już humanitarne i etyczne sposoby bezpiecznego dla otoczenia utrzymywania zwierząt. Zwierzę utrzymywane na uwięzi nie ma zapewnionej ochrony przez niebezpieczeństwami w postaci np. pogryzień przez inne psy - nie może przed nimi uciec. Samice psów utrzymywane na uwięzi są często zapładniane przez samce, właściciel nie ma pełnej możliwości kontroli rozrodczości suki, szczególnie w przypadkach, gdy znajduje się ona na otwartej przestrzeni lub gdy teren prywatnej posesji nie jest w sposób właściwy ogrodzony.

To cytat z uzasanienia projektu ustawy tego który uchwalono, który zaostrzył odpowiedzialność karną o którym mowa powyżej - co uzasanienie mówi - pies nie może być na uwięzi, bo go inne puszczone w samopas zagryzą na ogródku :lol: Oni na każdym kroku zakładają, że pies to w samopas, to kwestia czasu zakaz smyczy, kagańca ;-)
 
 
 
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2018-01-31, 13:29   

mily napisał/a:
n/n napisał/a:
W planach jest zakaz prowadzenia na smyczy i w kagańcu oj to będzie przemoc na zwierzętach, bo się ludzie będą musieli bronić,


Gdzie można przeczytać o tych planach?


Taki zapis uchwały, jest niemożliwy w Rabce, bo tu nie ma generalnego zwyczaju, że psy są szkolone i umieją wykonywać komendy.
Podstawowe zasady posłuszeństwa, jak: odwołanie, chodzenie przy nodze, siad - z moich obserwacji w okolicach spacerów psiarzy - dotyczą zaledwie KILKU OSÓB i kilku psów.
Reszta, spuszcza "dzikiego" psa ze smyczy, a w razie problemów, biegnie za nim, rozpaczliwie krzycząc: 'Ares, stój, Ares, do nogi, Ares choć tu, itp., itd.'.

Na przestrzeni 13 lat chodzenia z psami, spotkałam 2 (słownie: dwie osoby), których pies, po zobaczeniu innych psów na smyczy i ... wystartowaniu do zapoznania się, po wydaniu komendy przez właściciela: "do mnie", zareagował natychmiast.

Brak wychowywania psów, jest nagminny.
Ale skoro nie są one członkami rodziny, a ludzie dalecy od nauki i wiedzy o tym, że szlaki neuronalne (nasilenie reakcji na strach, ból, radość) są takie same, jak u 3 letniego dziecka
tylko "dzwonkami na łańcuchach" nad którymi można się pastwić, to nie dziwota, że tzw. "humanitarny stosunek do zwierząt" dokładnie opisuje stanowisko Krajowej Rady Izb Rolniczych (w skrócie: nieuków należy edukować, bo sadyzm wobec zwierząt, wynika z niewiedzy).


__________


W wielu miastach, lokalne Regulaminy utrzymania czystości i porządku zawierają zapis:
Cytat:
"Dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi oraz na obszarach oznaczonych jako wybiegi dla psów, pod warunkiem zapewnienia przez właściciela lub opiekuna pełnej kontroli zachowania psa"


I przypisy:
http://www.cell.com/curre...9822(14)00123-7
http://prawo.gazetaprawna...-ze-smyczy.html
"Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rabka-Zdrój
"http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2017/8172/akt.pdf
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Rabka
  Wysłany: 2018-02-01, 19:16   

Bardzo dobre i słuszne stwierdzenia. W jednym się nie zgodzę większość puszcza dzikiego psa bez smyczy i kagańca i w razie problemów nie biegnie tylko jak pies atakuje dziecko nie robi nic, dopiero jak matka zdejmuje klapka-dewniaka by przywalić psu to wtedy dopiero właściciel biegnie i woła, że przemoc wobec zwierząt.

Dla mnie by ograniczyć przemoc wobec zwierząt trzeba wziąć się za właściwie psów na co dzień. Dopuki ludziom pies kojarzy się czymś co go atakowało całe dzieciństwo, doputy jakiś młotek się opije i wyrzuci psa przez okno.

Kiedyś znałem świetnego tresera psów to u nas nie było ani chętnego, pojechał do Niemiec i jest sytuowany na wysokim poziomie.
Tak naprawdę najlepiej dla psów by było jakby podjąć uchwałę o zakazie ich posiadania, bo polskie społeczeństwo nie dorosło żeby mieć psa, nie było takiego zwyczaju w PRL i nie ma takiej kultury i koniec. Prafrazując Piłsudskiego "Im kury szczać prowadzić, a nie psa posiadać".
 
 
 
hanka55 


Posty: 1362
Wysłany: 2019-02-13, 11:29   

Rabka. Darmowe chipowanie i darmowe kastracje psów właścicielskich.
Brawo dla UM! :29:

https://www.facebook.com/...03439309841313/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki