Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: lugoshi
2018-11-07, 12:22
Wybory samorządowe 2018
Autor Wiadomość
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4453
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2018-08-30, 20:40   

Lugo będzie dobrym BM, zna od podszewski Rabkę ;) startuj ! ;-) ))
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-06, 18:56   

Oj tam, oj tam. :->

Uderz w stół i programy wyborcze ( a raczej szkice programów) się posypią:

Program p. Rafała Hajdyły:
http://www.gorce24.pl/inf..._niekompetencja

Program p. Leszka Świdra
http://www.gorce24.pl/inf...ia_w_przyszlosc
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-08, 10:23   

Dołącza aktualnie panująca:

http://www.gorce24.pl/inf...je_danego_slowa

Byłbym ostrożny z użyciem "zawsze" i "nigdy". :)
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 445
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-09-08, 11:58   

Nic tam nie ma, jeden w Szpitalu otworzy oddziały tylko nie wiadomo jakie i gdzie, drugi otworzy nowe poradnie i badania, tylko nie wiadomo jakie i kim... a ludzie z tego co słyszę jak na razie chcieli by przyjść do poradni chirurgicznej z USG a nie bez, czy prowadzania ciąży w poradni ginekologicznej ze zleconymi badaniami jakie są gwarantowane obligatoryjnie kobietom ciąży w przepisach, a nie bez ich zlecania, ale co tam ludzie w plotkach wiedzą :lol:
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-08, 16:17   

Nic tam nie ma bo... po co się później tłumaczyć z obiecanek, które zostały tylko na papierze.
Ogólniki i ... drobnym maczkiem Panowie i Panie.
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 445
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-09-08, 19:39   

No będą musieli się tłumaczyć... bo co do nowych oddziałów to nie ma ich jak stworzyć przy uwarunkowaniach jakie są. I tak samo zresztą poradni. Jakby było można wydusić kontrakt na nową poradnie, która przy poziomie finansowania takiej poradni i pensji lekarza tej specjalności będzie w warunkach Rabki rentowna to dawno zrobiłaby to jedna z prywatnych placówek ochrony zdrowia jakie w Rabce działają. A jak się chce otworzyć coś jednak nierentownego czego nie otworzył podmiot prywatny to jak chce coś oddłużyć... A ile się czeka na wizytę w tych poradniach, które już są, to nie lepiej, mając nie wiem chody w NFZ, zwiększyć finansowanie i skrócić kolejki w poradniach które są niż tworzyć nowe egzotyczne?

Według mnie szpital w najbliższej perspektywie będzie taki jaki jest i takie są fakty. Ze słyszenia niespotykane jest żeby kobieta dostała w ciąży badania na przykład na toksoplazmozę, które są obligatoryjne i to trzy. To jakie nowe badania jak tych które teraz powinno się robić się nie robi Panie kandydacie :lol: :lol: Dla mnie tak jak pisałem w poprzednim poście to co obecnie jest działa jak działa, moim zdaniem trzeba zrobić porządek z tym co jest, a każdy z tych kandydatów zmiany wygląda boi się powiedzieć, że coś jest źle, to co dopiero zrobić. Na razie żaden kandydat nie jest przekonujący.

A ten Szpital to taki przykład dla mnie, bo trudno pisać elaborat o całości.
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-15, 10:27   

A Burmistrz musi całość ogarnąć. Jakoś mało konkretów u kandydatów. Moje 3 grosze:

zima:
- wytyczenie nowego przebiegu stoku na Maciejowej, pozyskanie inwestora i budowa stacji narciarskiej,

- zakup lub wypożyczenie drona sprawdzającego jakość kominowych wydzielin, szybki system mandatów dla niereformowalnych.

- promocja dopłat do gazu, pomp ciepła, solarów i fotowoltaiki,

- rewitalizacja lodowiska i okolic.

lato:

- dalszy rozwój ciągu handlowego na Orkana,

- zwiększanie stref bez samochodu wokół parku,

- oczyszczenie biologiczne Poniczanki (kanalizacja, kontrola szamb, edukacja),

- asfalt Nowy Świat,

- rewitalizacja stadionu Wierchów,

- konkurs na najładniejszy ogród/ balkon,

- powstrzymanie zabudowy Grzebienia i generalnie ochrona unikalnego krajobrazu.


CDN.
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 445
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-09-15, 15:10   

Sensownie i lepsze od kandydatów. Ale:
lugoshi napisał/a:

- dalszy rozwój ciągu handlowego na Orkana,

A co i gdzie to jest ten ciąg handlowy na Orkana?
lugoshi napisał/a:

- zwiększanie stref bez samochodu wokół parku,

Czyli gdzie konkretnie ten zakaz ruchu? Jak wtedy ludzie w pośpiechu odbiorą poleconego z poczty, czy tak samo? Gdzie przy nowej organizacji matki z dziećmi zaparkują samochody, bo przecież nie pojadą przez Rabkę z wózkiem tym torem przeszkód jakim są rabczańskie krawężniki i infrastruktura chodnikowa. A jak nigdzie i park nie jest dla nich to dla kogo on jest, amatorów piwa na ławce, bo oni zawsze poruszają się na nogach? Jak w Rabce zorganizować takie strefy niczym w metropolii, jak u nas mieszkaniec Słonego czy Kasprowicza... nie może wsiąść w tramwaj na przystanku Szkoła Podstawowa nr 3 i wysiąść na przystanku Park Miejski? Słowem coś bliżej o tych strefach ;-)
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-15, 16:38   

Policz ile już jest kawiarni, lodziarni na Orkana. Ostatnio pojawiła się kolejna koło kwiaciarni vis a vis Maleńkiej.

Co do stref - można uruchamiać je tylko w weekendy. Demonizujesz odległości. Z ul. Piłsudskiego do Poczty jest z 200 m. 3 minuty spacerkiem.

W Kraku jak chcesz załatwić coś na Rynku to trzeba dymać z kilometr od Lubicz i są tacy co taką eskapadę przeżyli. Tylko per pedes.
Pamiętaj, że okoliczności generują rozwiązania. Zakaz ruchu spalinowego, rozrusza riksze i melexy wiozące 4 litery leniwych. Biznes...
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 445
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-09-16, 18:11   

Dla mnie "ciąg" to rabczański Manhattan czy zakopiańskie Krupówki, tam na Orkana widzę ciąg drzew co najwyżej. Wysyp budek z lodami jest wszędzie nie tylko w Rabce ich przybyło parokrotnie, ja bym tego ciągiem nie nazywał.

Wiesz, dla wielu ludzi możliwy termin odebrania poleconego to właśnie sobota w którą poczta po to właśnie jest otwarta i nie wiem czy weekendowa strefa ich pocieszy, raczej pocieszyło by ich że tylko w tygodniu.
Jak chodzi o Kraków to ja przeszedłem tam na nogach nawet z ulicy Teligi na Cmentarz Batowicki, kupiłem piwko po drodze na Kazimierzu i zaszedłem. To nie o to jaką drogę i gdzie ktoś "przeżył" ;-) Z resztą przejedź wózkiem spod drzwi Galerii Krakowskiej pod Kościół Mariacki i taki sam odcinek po ulicach Rabki, zupełnie co innego.
Chodzi o to, że w Krakowie dla większości mieszkańców gminy Kraków nie ma problemu żeby z rodziną wózkami z dziećmi udać się komunikacją publiczną do parku a w Rabce dla większości mieszkańców gminy jest to niemożliwe. I co z tego, że Piłsudskiego, ilu mieszkańców ma obecnie Piłsudskiego, gdzie przed budową położonego na Orkana tzw. Osiedla Słoneczna Skarpa były bodaj 2 budynki gdzie byli zameldowani ludzie. Park jest z podatków na użytek wszystkich mieszkańców gminy z całej Rabki i podległych sołectw z których większość z rodziną do parku może się dostać tylko samochodem. Co do alternatyw to mieszkasz na Słonym i jedziesz spod SP 3 do parku z żoną i jednym dzieckiem 2 lata drugim pół roku rikszą do parku... Ja jednak tego nie kupuje, jednak podziękuje ;-)

Oczywiście da się tak mówisz, ale tylko zapewniając dojazd i parkingi. Dla przykładu łączysz z tyłu ulicę Pocztową i Roztoki tak jak jest połączona Pocztowa i Brzozowa. Zamykasz ruch ulicą Orkana na odcinku od Roztoki do Brzozowej. Rozbudowujesz parking przy cmentarzu parafialnym z którego każdy na pocztę podejdzie, schodzisz z nim w dół i usypujesz kolejną płytę wzdłuż skarpy przy murze cmentarza. Każdy ma nadal dojazd (niektórzy jak poczta tylko z boku a nie od przodu) i każdy ma gdzie przy tym parku zaparkować. Wtedy jestem za.
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-18, 19:41   

Cieszę się, że w Meritum możemy dojść do pewnego konsensusu.

My tu gadu gadu, a kandydaci się objawili:

http://www.gorce24.pl/inf...j_w_RabceZdroju

Najciekawszy komentarz przykuł moją uwagę:

Cytat:

Mieszkam w Zarytym od urodzenia, juz prawie 50 lat, nie znam ani Pani Anny Lis ani Krystiana Stramy. Panią Józefe Śmietane znam ale to wole nie komentować. Więc jak tu iść na wybory jak się nie zna kandydatów? Kim wy jesteście, co chcecie zrobić dla Zarytego, może sie w końcu objawicie ze swoim programem !!!!!!!!!
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4453
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2018-09-18, 20:05   

jak widze starych leśnych niektórych dziadków to się zastanawiam czy iśc głosować...
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11164
Wysłany: 2018-09-21, 19:56   

http://www.gorce24.pl/inf...L_SPONSOROWANYi

Pan Leszek będzie koty wymieniać. Kociarze powinni się obawiać?
***
Mieszkańcy mają Airly i widzą online poziom zanieczyszczeń.
 
 
 
n/n 

Pomógł: 1 raz
Posty: 445
Skąd: Rabka
Wysłany: 2018-09-21, 20:36   

Dobre, dobre. Ja proponuję jeszcze żeby w Rabce, jak jeden z kandydatów w Krakowie, obiecać jakiejś grupie gminne 500 plus. W Krakowie padło na dorosłych niepełnosprawnych... Albo w ogóle obiecać je wszystkim. I każdy z niego spłaci dług za ocieplenie domu i wymianę okien bez odpracowywania go.
Swoją drogą ciekawa koncepcja - to konkursy na urzędników będą zniesione czy praca dla firm które wygrywają przetargi na sprzątanie czy remonty to będzie odpracowanie długów wobec miasta a nie nabijanie kasy firmom?
:lol:
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4453
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2018-09-23, 11:06   

najważniejsze że jest ON, do grobowej deski będzie zawsze ON ;-) bo juz się bałem że tym razem nie wystartuje. No i oczywiście jeszcze JEGO gumowe ucho klakierowe :lol: też jest ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki