Poprzedni temat :: Następny temat
Nienawiść do drzew?
Autor Wiadomość
hanka55 

Wysłany: 2012-01-07, 15:37   Nienawiść do drzew?

Raba golona

Tak, było w lipcu 2011 -brzegi wcześniej zadrzewione i nie do przebycia.
Ostatnio zmieniony przez hanka55 2014-11-20, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  

hanka55 

Wysłany: 2012-01-07, 16:05   

A wycinanie Raby, zaczęlo się za szkołą podst. nr 2, w lipcu 2011, tak:
Ostatnio zmieniony przez hanka55 2014-11-20, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2012-01-08, 13:20   

nie znam się na ogrodnictwie ale moim zdaniem ładniej było przed wycięciem.
Może wycinka jest związana ze sprawami przeciwpowodziowymi ?

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 13:55   

Nie znam się na tym, ale dla mnie to chaszcze.
Uporządkowali.
Za 10 lat będzie jak na początku.
Z przyrodą nie wygrasz.

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 15:58   

no to po co to porządkować jak i tak odrośnie? ino koszty za które płacimy my wszyscy...

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 17:27   

Cywilizacja Gazda.
Cywilizacja*.

*Cywilizacja = uporządkowanie. W krótkowzroczności swego żywota odkurzamy kąciki w swych domkach, dbamy o rozkłady jazdy i regulację zegarków. Drżymy ze strachu aby dająca poczucie stabilności wątła budowla namiastki porządku w niewidomokiedy-niewiadomogdzie nie runęła i nie pogrzebała tlącej się nadziei swych budowniczych. :-)

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 21:18   

no ale tam mieszkają ino bobry, wiec na co im twoja cywilizacja? po co cywilizować haszcze?
las też byście chcieli cywilizować? hehe
cywilizować i porządkować to se można w chałpie swojej...

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 21:22   

Bobry wprowadzają chaos.
Chaos zły. :-D

Las?
Dawno policzony, zważony, zmierzony.
Wzrasta planowo.
Wycinany.
Hodowany.
Kontrolowany.
Las już nie jest groźny.
Bogowie zamieszkujący dziuple,
potoki,
skrywający się pod omszonymi kamieniami
dawno już uciekli...

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 21:30   

ja tam nie mam problemu z chaosem...
lubie pozytywny bajzel
chyba do jakiejś innej cywilizacji należe niż ty hehe

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 21:33   

Czy pozytywny bajzel to to samo co negatywny porządek ?

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 21:45   

w chałpie mam bajzel ale jest pozytywny bo nie mam z tym problemu wszystko przeważnie znajduje, a jakby ktoś mi to uporządkował to bym nie mógł nic znaleźć i było by to dla mnie negatywne hehe

a na przykład administracja państwowa, urzędy, prawo, niby są uporządkowane, wszystko jest uregulowane ale jednak prowadzi to do negatywnego skutków bo nic sie nie da załatwić i w większości przypadków utrudnia to ino życie...
sie rozumie osobom z mojej cywilizacji ;)

wiem że ty lubisz jak wszystko jest uporządkowane, ekscytujesz sie nowym parkiem, chciałbyś coby inni dostosowywali wygląd swych chałp do twoich upodobań...

ja tam sie chaszczy nad rzeką nie boje...
Ostatnio zmieniony przez lugoshi 2012-01-08, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 22:11   

GAZDA napisał/a:
w chałpie mam bajzel ale jest pozytywny bo nie mam z tym problemu wszystko przeważnie znajduje, a jakby ktoś mi to uporządkował to bym nie mógł nic znaleźć i było by to dla mnie negatywne hehe

Dla ciebie pewnie dobrze jednak średnia lub większa organizacja nie może tak funkcjonować.
Nowy York i pozytywny chaos Gazdy...

GAZDA napisał/a:
a na przykład administracja państwowa, urzędy, prawo, niby są uporządkowane, wszystko jest uregulowane ale jednak prowadzi to do negatywnego

Kluczowe w twoim wywodzie jest słowo NIBY.
Mądrze pomyślany system działa i nie stwarza problemów.
W Polsce istnieją systemy jednak ich celem jest wyłudzanie pieniądza publicznego, przechowywanie znajomych królika.
W tym zakresie te systemy działają bardzo sprawnie.
Nie stworzono ich dla wygody i potrzeb obywatela - skąd twoje rozczarowanie ?

GAZDA napisał/a:
wiem że ty lubisz jak wszystko jest uporządkowane, ekscytujesz sie nowym parkiem, chciałbyś coby inni dostosowywali wygląd swych chałp do twoich upodobań...

Człowiek ma w sobie wewnętrzny imperatyw zmiany świata wg swoich sądów i upodobań.

Cytat:
ja tam sie chaszczy nad rzeką nie boje...

w chaszczach czają się chłopcy radarowcy... :lol:

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 22:26   

lugoshi napisał/a:

Dla ciebie pewnie dobrze jednak średnia lub większa organizacja nie może tak funkcjonować.
Nowy York i pozytywny chaos Gazdy...

znam całe kraje które lepiej funkcjonują w totalnych chaosie niż niejedno zorganizowane państwo...

lugoshi napisał/a:

Kluczowe w twoim wywodzie jest słowo NIBY.
Mądrze pomyślany system działa i nie stwarza problemów.
W Polsce istnieją systemy jednak ich celem jest wyłudzanie pieniądza publicznego, przechowywanie znajomych królika.
W tym zakresie te systemy działają bardzo sprawnie.
Nie stworzono ich dla wygody i potrzeb obywatela - skąd twoje rozczarowanie ?

jednak wedle ogólnych założeń to jest właśnie ten porządek i nie jest to ino w polsce...

lugoshi napisał/a:

Człowiek ma w sobie wewnętrzny imperatyw zmiany świata wg swoich sądów i upodobań.

zgadza sie, ino jedni tak a inni owak... jedni lubią tworzyc coś pożytecznego i praktycznego inni lubią sie zajmować optyką i regulować chaszcze czy czepiać sie estetyki czegoś tam hehe ;) :P

lugoshi napisał/a:

w chaszczach czają się chłopcy radarowcy... :lol:

to ci którzy pilnują waszego porządku? ;)

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2012-01-08, 22:42   

GAZDA napisał/a:

znam całe kraje które lepiej funkcjonują w totalnych chaosie niż niejedno zorganizowane państwo...

Przy bliższym przyjrzeniu pozorny chaos nabiera cech zorganizowanych działań na niskich szczeblach organizacji. Kwestia doboru skali obserwacji.

GAZDA napisał/a:
zgadza sie, ino jedni tak a inni owak... jedni lubią tworzyc coś pożytecznego i praktycznego inni lubią sie zajmować optyką i regulować chaszcze czy czepiać sie estetyki czegoś tam hehe ;) :P

Istnieje szkoła wg której otoczenie i estetyka są nie tylko emanacją ale wpływają aktywnie na psyche człowieka. Taka interakcja.

lugoshi napisał/a:
to ci którzy pilnują waszego porządku? ;)

Ci którzy wprowadzają chaos na drogach. :-P

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2012-01-08, 23:03   

lugoshi napisał/a:

Przy bliższym przyjrzeniu pozorny chaos nabiera cech zorganizowanych działań na niskich szczeblach organizacji. Kwestia doboru skali obserwacji.

no właśnie czasem chaos ułatwia rozwój...

lugoshi napisał/a:

Istnieje szkoła wg której otoczenie i estetyka są nie tylko emanacją ale wpływają aktywnie na psyche człowieka. Taka interakcja.

zależy na kogo... na jednych to na innych co innego...

lugoshi napisał/a:

Ci którzy wprowadzają chaos na drogach. :-P

hehe

Odpowiedz do tematu