Poprzedni temat :: Następny temat
Inicjatywa Radnych
Autor Wiadomość
Thea 

Posty: 408
Skąd: z Rabki
  Wysłany: 2014-12-07, 22:10   Inicjatywa Radnych

Świeżutka informacja

https://www.facebook.com/InicjatywaRabka

"Szanowni Państwo.
Po pierwszej sesji Rady Miejskiej w dniu 1 grudnia 2014 r. otrzymaliśmy projekt budżetu na rok 2015. Już po wstępnej analizie można dojść do wniosku, że kondycja finansowa naszej gminy jest bardzo słaba.

Cały czas pracujemy nad kolejnymi pozycjami dochodów i wydatków. W związku z tym, niezbędnym i jednym z rozwiązań wydaje się szukanie oszczędności w różnych obszarach wydatków.

Szukanie oszczędności Chcemy zacząć od nas samych. Podjęliśmy decyzje o wystosowaniu na najbliższej sesji Rady Miasta formalnych wniosków obniżenia wynagrodzenia dla Burmistrz Miasta i członków Rady Miejskiej o 30%.
Z takim wnioskiem wystąpi grupa 5 radnych: Katarzyna Karkula, Janusz Wójciak, Rafał Wójtowicz, Marek Ciepliński oraz Rafał Hajdyła.

Będziemy informować, jaka będzie reakcja pozostałych radnych i burmistrz Przybyło".

Mi się podoba, fajnie, że podjęliście taką inicjatywę. To dowodzi, że nie chcecie tylko dorobić do pensji, renty, emerytury (niepotrzebne skreślić)
Ostatnio zmieniony przez lugoshi 2014-12-08, 12:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
RadioK 

Posty: 351
Wysłany: 2014-12-07, 22:42   

Przyznam że takiego otwarcia się nie spodziewałem. Chylę czoła przed pokerowym zagraniem. Szanowni Państwo Radni (pozostali), Jaśnie Pani Burmistrz - spróbujcie teraz nie przychylić się do takiej szczytnej inicjatywy ...
 
 
 
GAZDA 
Sponsor forumPosty: 4700
Skąd: Rabka
Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2014-12-08, 07:41   

ewce można spoko 50% obciąć... co za 5000 nie wyżyje?
 
 
 
Bigboss 
burack

Posty: 372
Skąd: Rabka
Wysłany: 2014-12-08, 10:35   

GAZDA napisał/a:
ewce można spoko 50% obciąć... co za 5000 nie wyżyje?

No to może minimum socjalne i zapomoga z opieki społecznej?
Swoich wypłat byście bronili jak niepodległości. :->
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11171
Wysłany: 2014-12-08, 10:42   

Sądzę, że w związku z rosnącą odpowiedzialnością oraz licznymi zadaniami i obowiązkami kwoty się nie zmniejszą. Jak zauważył Bigboss - pazurami jak niepodległości.
 
 
 
GAZDA 
Sponsor forumPosty: 4700
Skąd: Rabka
Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2014-12-08, 12:02   

wypłata z pracy a pasożytowanie to dwie różne rzeczy...
ale w sumie mi to juz jedno bo nie musze za to płacić...
bede sie ino śmiał z coraz większego zadłużenia hehe
 
 
 
malkotent 
tustela

Posty: 1526
Wysłany: 2014-12-08, 15:57   

lugoshi napisał/a:
Sądzę, że w związku z rosnącą odpowiedzialnością oraz licznymi zadaniami i obowiązkami kwoty się nie zmniejszą. Jak zauważył Bigboss - pazurami jak niepodległości.

Nie można odmówić rozsądku grupie radnych i w normalnym mieście, państwie to powinno być normą. Niestety poplecznicy staną murem, a prawnik szykuje już uzasadnienie dla konieczności podwyżki wynagrodzenia. Wszyscy myślący powinni poprzeć opozycję biorąc udział w sesji bo jest to uzasadnione.
Adm. niech wysonduje opinię naszych forumowiczów.
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4461
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2014-12-08, 16:00   

za 5000 brutto to nikt poważny na takim stanowisku nie będzie pracował. BM to nie pani sprzatająca albo pracownik fizyczny. Nie bronie nikogo ale uważam że ludzie na takich odpowiedzialnych stanowiskach powinni miec normalne i godziwe wynagrodzenie, Jaka jest ich jakośc pracy to róznie bywa i to tamet na inna dyskusję.

Otóz Gazda płacisz nawet nie jestes tego swiadomy, wystarczy że cokolwiek kupisz w sklepie i juz pobieraja od Ciebie VAT. Twoje ZUSy srusy i NFZ też nie wziely się znikąd. To są Twoje pieniądze które państwo Ci wzieło na budżet. Nawet oplata za komornika , sąd i inne sa wliczane do tego.
Zapłacisz i to nie jeden jeszcze raz jak cokolwiek kupisz w sklepie za złotówki ;) ))
 
 
 
malkotent 
tustela

Posty: 1526
Wysłany: 2014-12-08, 16:39   

mlody napisał/a:
za 5000 brutto to nikt poważny na takim stanowisku nie będzie pracował.
Kandydując nie podpisujesz umowy za ile jeżeli cię wybiorą będziesz pełnił tę funkcję. To fizyk ryzyk. W tym przypadku zadłużenie i braku wymiernych efektów rozwojowych gminy to wina zainteresowanej. W kontrakcie menadżerski masz określone warunki i cele,gdy ich nie osiągniesz to jest po tobie. Tu niestety funkcjonuje komuszy porządek i zasada, czy się stoi czy się leży jest nadal aktualna. Oczywiście, co smutne to tylko teoretyzowanie.
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4461
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2014-12-08, 17:57   

a tobie sie wydaje że w firmach prywatnych , szczególnie tych korporacyjnych jest inaczej ??? Im więcej ludzi i im wyższe stanowisko to jest tak samo.
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2014-12-08, 19:11   

Pomysł mi się podoba. Muszę przyznać, że bardzo mnie zaskoczyli Radni. Ciekawe, kto będzie pazerny na pieniądze? A kolejne wybory za kilka lat i będzie można ten fakt przypomnieć.
W korporacjach, firmach jak nie obetną komuś pensji, to zrobią redukcję etatów i przy kolejnym zatrudnieniu pracownika daje się mniejsze wynagrodzenie. Zawsze znajdzie się powód na zwolnienie pracownika.
 
 
RadioK 

Posty: 351
Wysłany: 2014-12-08, 19:45   

W cywilizowanym świecie pełnienie funkcji radnego nie jest traktowane jako praca zarobkowa, za którą należy się wynagrodzenie jak psu buda. Nawet u nas radny otrzymuje DIETĘ, a nie wynagrodzenie. Owa dieta powinna (przynajmniej z założenia) służyć wyłącznie pokryciu wydatków które radny powinien (przynajmniej z założenia) ponosić w związku ze sprawowaniem swojej funkcji, a nie być traktowana jako "wypłata" za trud podnoszenia rąk na głosowaniu. Mi natomiast ręce opadają gdy ex radny na naszym forum solidaryzuje się z obecnymi radnymi, uprzedzając ich negatywną reakcję na propozycję obniżenia takowych diet z uwagi na trudną sytuację finansową gminy. Potwierdza to tylko moją obawę iż większość naszych radnych tak naprawdę to wcale nie ma ochoty na działanie pro publico bono, tylko traktuje tę funkcję jako okazję do łatwego dorobienia kilku groszy do emerytury, a przy tym do zaistnienia na forum publicznym. Może i jeszcze jakieś inne profity mogą wpaść przypadkiem do kapelusza radnego który w odpowiednim momencie odpowiednio zagłosuje i przyczyni się w ten sposób do czyjegoś prywatnego interesiku...

Trochę inaczej jawi się sytuacja burmistrza. Ta funkcja to rzeczywiście normalna praca, w dodatku odpowiedzialna i z całą pewnością wymagająca pełnego zaangażowania oraz nietuzinkowych kompetencji. Za taki zestaw należy się wynagrodzenie, w dodatku nie symboliczne. Tyle że burmistrz, zarządzając majątkiem publicznym, powinien być rozliczany z efektów finansowych takiego zarządzania, tak jak każdy inny manager. Stąd nie widziałbym niczego niestosownego gdyby system wynagradzania burmistrza wprost powiązać z osiąganymi rezultatami. O ile dobrze pamiętam, pani Ewa Przybyło otrzymała podwyżkę wynagrodzenia z okazji uchwalenia mpzp dla naszej gminy. Teoretycznie napracowała się, to się należało. Ale przecież okazało się że ów mpzp był bublem prawnym, służącym przede wszystkim poprawie sytuacji wybranych właścicieli nieruchomości (głównie krewnych i znajomych królika), które dzięki temu lewemu mpzp cudownie zyskały na wartości. Szanowni radni, gdy nieważność planu potwierdził Sąd, jakoś nie pofatygowali się aby Pani Burmistrz poniosła jakiekolwiek konsekwencje wadliwego planu. Czego się jednak można było spodziewać po radnych którzy podnosili rękę głosując za planem o którym sami dobrze wiedzieli że jest niezgodny z prawem. K. k. łba nie urwie i tyle. Przepraszam z góry za brzydkie podsumowanie, nie mogę sobie go jednak podarować w zaistniałej sytuacji.

Jeszcze jedno spostrzeżenie na koniec - skoro nasi wspaniali parlamentarzyści, czy też członkowie rządu, nijak nie kwapią się aby swoje wynagrodzenie powiązać z sytuacją gospodarczą kraju i efektami swojego działania, jak możemy oczekiwać że na szczeblu lokalnym nagle będzie inaczej. Ostatnie afery z pazernością posłów na dodatkowe kilka złotych jednoznacznie pokazują z kim mamy do czynienia. Ch.., d... i kamieni kupa, i tam, na szczeblu centralnym, i tutaj, na szczeblu lokalnym.
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2014-12-08, 19:51   

Bardzo podoba mi się, że Radni są Facebooku,że piszą o swoich pomysłach, a także czekają na nasze pomysły. Spodobała mi się relacja internetowa ze ślubowania. Dużo odsłon, a pewnie będzie jeszcze więcej.
Thea, dzięki że napisałaś o ich Facebooku, teraz będę przynajmniej wiedzieć wszystko na bieżąco i od samego źródła.
Czyli pierwsze koty za płoty, w końcu doczekaliśmy relacji internetowej. Czekam na kolejne relacje.
 
 
malkotent 
tustela

Posty: 1526
  Wysłany: 2014-12-08, 20:58   

mlody napisał/a:
a tobie sie wydaje że w firmach prywatnych , szczególnie tych korporacyjnych jest inaczej ??? Im więcej ludzi i im wyższe stanowisko to jest tak samo.

Wypowiedź kandydatki na burmistrza w sprawie procesów
Cytat:
A pani nie ma żadnych? - dopytał, nawiązując do procesów związanych z planem zagospodarowania przestrzennego i nie przekazywaniem skarg mieszkańców.
- Ja nie. To są pytania do Rady Miejskiej, nie do mnie - broniła się burmistrz.

Za błędy trzeba płacić, wiesz jaki był koszt opracowania bubla, koszt procesu itd. Koszty te powinni ponieść sprawcy tj. broniąca się i radni poprzedniej kadencji. To wystarczający powód obniżenia wynagrodzenia, a dla konkretnych radnych diet. To powinno być standardem, aby co do złotówki zwrócić do budżetu.
Miasto to nie firma z przydziału politycznego, zaszczytem jest działać dla jego dobra, burmistrz i radni powinni kierować się wyższymi racjami, wynagrodzenie tak ale gdy są efekty dla mieszkańców, czy uważasz, że są takie które uzasadniają wynagrodzenie większe niż na stanowisku ministra...
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4461
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2014-12-08, 21:00   

Radni to nie burmistrz. Radni powinni otrzymywac tylko pokrycie środków na dojazd na sesję i tyle. Radny to taki ktos kto jest społecznikiem i chce swój czas poświęcić dla innych, społecznie. Chce cos zrobic od siebie dla innych, dla lokalnego środowiska. Radny poza tym normalnie pracuje jak inny człowiek. Jeśli natomiast ktoś startuje na radnego tylko dlatego że nie ma pracy, jest nieudacznikiem i nie potrafi sobie takiej pracy znaleźć albo jest zwykłym leniem to dla mnie nie jest to żaden radny tylko zwykły kombinator który chce nic nie robić a pobierać.
Wg. mnie radni w ogóle nie powinni nic dostawać poza symbolicznymi ok. 60 zł miesięcznie za paliwo na dojazdy. Bo co to za przyjemność chcieć działać społecznie dla innych i brać za to kasę.
To samo siebie wyklucza....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki