Poprzedni temat :: Następny temat
PLAY gra nieczysto?
Autor Wiadomość
mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-08, 18:33   

Radio K czy na podstawie moich postów masz wrażenie że nie miałem nic innego w zyciu do roboty tylko po studiach iść na studia doktoranckie ???
Przeciez widzisz że operuję prostym, chłopskim słownictwem nie adekwatnym dla doktora. Poza tym wybacz, 90% doktorantów to nieudacznicy życiowi , którzy boją się życia zawodowego ( 10% to prawdziwi pasjonaci naukowi ) - już kiedyś się na ten temat wyraziłem.
W przeciwieństwie do Ciebie byłem na dziennych. A dlaczego tak sądzę ? Z prostego powodu - na PK żaden student nigdy nie powie ci że robi magisterkę, dzienni mówią, że robią DYPLOM a zaoczni lub wieczorowi nazywają to MAGISTERKĄ. Na narty też jeździłem i nie miałem ciśnienia na średnią 4,5. Studia są do studiowania a nie zakuwania.

Widzę, że Szanowny Kolega po krakowsku zza węgła rzuca kamieniami i czeka co się stanie. U mnie nie będzie nigdy bo mam strefę A, więc huzia.

Nie, nie masz racji - fale elektromagnetyczne zarówno te z nadajników GSM jak i wiatraków są BARDZO SZKODLIWE.
Te pierwsze powodują nowotwory a te drugi rozregulowują cały układ zdrowotny człowieka.
Nie pitol mi tu farmazonów, bo atrakcje onkologiczne to zaliczałem ja, a nie ty i dokładnie w 100% związane są one z falami GSM. Chyba wiem lepiej co mi było i CO BYŁO PRZYCZYNĄ pojawienia się guza - odpowiadam telefon GSM który nosiłem przez 10 lat codziennie przy ciele w tym samym miejscu.

Jeśli zechcesz to poszukasz sobie w necie mnóstwo naukowych opracowań na tematy w.w. o szkodliwości nadajników i farm wiatrowych.

Co do masonów to rozumiem że Soros George oraz loża rytu szkockiego i francuskiego nie mają kompletnie nic wspólnego z obecnymi imigrantami. Ci imigranci ta fala ludzi idzie sama , nikt tym nie steruje, tak samo jak i wojną w Syrii. Z całym szacunkiem ale mam wrażenie że nic nie wiesz na ten temat albo nie chcesz wiedzieć siedząc sobie w zacisznym rabczańskim grajdole. Wiedz jedno, prędzej czy później problem islamistów i Ciebie niestety tez dopadnie. Pozdrawiam.

RadioK 

Wysłany: 2016-02-09, 21:22   

Młody, czy nie dostrzegasz drobnej różnicy pomiędzy telefonami komórkowymi 10 lat temu a obecnymi? Zapomniałeś już jaką cegłę nosiłeś przy ciele? Zapomniałeś ile energii konsumowała, zamieniając na fale elektromagnetyczne? Ja doskonale pamiętam moją pierwszą komórkę, która miała postać zbliżoną do aparatu biurkowego z wielkim akumulatorem i rączką do noszenia. Pamiętam też radość z jaką chwilę później wkładałem do kieszeni kurtki kolejny telefon, który już miał postać samej słuchawki, tyle że starczał na 5 min rozmowy bo tak intensywnie zżerał prąd. Mnie na szczęście ominęły nieszczęścia z powodu noszenia tego urządzenia (przynajmniej tak mi się wydaje), współczuję Tobie choroby. Wydaje mi się jednak że to nieszczęście trochę wypacza Ci wizję współczesnej telefonii komórkowej i zagrożeń jakie niesie. Pozwól mi zatem mieć własną ocenę szkodliwości (lub raczej nieszkodliwości) dla zdrowia ludzi ewentualnej lokalizacji stacji telefonii komórkowej na Gorczańskiej.

Różnimy się także oceną studiów doktoranckich - ja do dziś żałuję że nie przedłużyłem sobie w ten sposób beztroskiego dzieciństwa, które przez to trwało tylko do momentu skończenia przeze mnie studiów dziennych (a nie wieczorowych, czy zaocznych, jak suponowałeś; może moje nieprawidłowe określenie dyplomu magisterką wynikało z okoliczności iż studiowałem na PolŚl i później na UŚ i AE w Katowicach, a nie na znamienitej PK, która kształciła tak znamienitych inżynierów budownictwa lądowego jak nasza Pani Burmistrz). Mamy za to najwyraźniej taką samą ocenę studiów wieczorowych i zaocznych (chociaż zaraz ktoś trzeci zarzuci że tylko resortowe dzieci mogły studiować na dziennych, reszta zasuwała w dzień w McDonaldzie żeby zarobić na studia, chociaż wtedy jeszcze nie było tego zacnego przybytku zapewniającego rozkosz podniebieniu).

O działaniach różnych organizacji masońskich nie będę nawet dyskutował - szkoda czasu.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-10, 22:07   

Telefony komórkowe z wbudowaną anteną sa jeszcze gorsze niż te z anteną na zewnątrz bo potrzebują więcej energii na odbiór ...tak moim skromnym zdaniem

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2016-02-11, 17:54   

Nie ma się co łudzić, że korporacje chcą dbać o zdrowie i dobrostan użytkowników.
Jedyną osobą, która może coś zrobić to TY sam. Zachować rozsądek przy korzystaniu z tych cudów.
Minie pokolenie i może dowiemy się jaki wpływ na populację miało upowszechnienie radiowych "śmieci".
Idę o zakład, że za kilkanaście lat będziemy dyskutować o radiowych śmietnikach tak jak dziś o nielegalnych wysypiskach w lesie. Przy zakupie działki czy domu będzie się robiło audyt "eteru".
RadioK napisze o chłopskich tłumokach i plebsie śmiecących elektromagnetycznie. :->

RadioK 

Wysłany: 2016-02-13, 09:50   

Lugoshi, staram się działać racjonalnie i dzisiaj próbuję walczyć z zagrożeniami które wedle dzisiejszego stanu nauki są szkodliwe dla środowiska naturalnego i dla nas samych. Nie każdy może kroczyć w awangardzie, wyprzedzając swoją epokę, do tego trzeba urodzić się Einsteinem lub wieszczem (np. chłopskim).

Młody, brak antenki we współczesnym telefonie, modemie GSM czy też np. module WiFi, wcale nie oznacza iż urządzenia te dla zrekompensowania owego braku antenki, wymuszają pracę przy wyższym natężeniu fal elektromagnetycznych W STOSUNKU do urządzeń sprzed dekady, które były wyposażone w ową antenkę.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-13, 18:12   

Po pierwsze
http://www.atest.com.pl/teksty,aa0106_4?nrwpisu=10
Po drugie , jeśli stacje bazowe nie były by szkodliwe to nie tworzono by przepisów o wymaganej odległości - to chyba mam nadzieję jest logiczne.

Polecam ten artykuł wydaje się być w miarę rzetelny, nawet w nim jest wspomniane że prowadzone sa badania nt GSM bo nie do końca jest wiadomo.

ja swoje wiem i mnie przekonywać nie trzeba.

jeszcze tu jest wymowne
http://www.edukacjadomowa.pl/art013.html

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2016-02-16, 20:08   

RadioK napisał/a:
Lugoshi, staram się działać racjonalnie i dzisiaj próbuję walczyć z zagrożeniami które wedle dzisiejszego stanu nauki są szkodliwe dla środowiska naturalnego i dla nas samych.

Dzisiejszy stan nauki. To właśnie sedno. Amerykańscy naukowcy...
Nie trzeba chłopskiego wieszcza. Wystarczy tylko by każda szara myszka analizując dostępne alternatywy zauważyła, że jedną z nich może być w przyszłości ustalenie negatywnego wpływu dla wystawionych na ekspozycję. Stąd ostrożność. Instynkt samozachowawczy.
Oczywiście każdy ma inną granicę ryzyka. Jeżeli jednak w grę wchodzi np. zdrowie i dobrostan własnych dzieci można założyć, że lepiej chuchać na zimne i włączyć tryb: ostrożnie.

Pojawią się nadajniki mobilne ;-)
http://www.gorce24.pl/inf...jewoda_uspokaja

RadioK: Jest szansa na ciekawe sąsiedztwo.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-16, 20:47   

Niech Radio K za odpowiednią oczywiście opłatą wystosuje teraz do Playa pismo żeby mu pod płotem pod domem na jego działce postawili taki mobilny. My jesteśmy ciemnogród ze wsi ale Radio mówi że to nie jest szkodliwe to co mu szkodzi ;) Jeszcze zarobi na tym nie małe pieniądze ;) ))

RadioK 

Wysłany: 2016-02-16, 21:09   

Lugoshi, widzę że uległeś obecnej modzie dyskredytowania z założenia wszystkiego co hamerykańscy naukowcy nam maluczkim prawią. Cóż, za komuny była moda na dowcipy o radzieckich naukowcach, obecnie trendy jest mędrkowanie jacy to Jankesi są przygłupawi. W mojej ocenie aż tak całkiem głupi być jednak nie mogą gdyż na ten przykład ich efy któreśtam latają w tę i z powrotem po całym świecie, relatywnie rzadko spadając. Do tego walą rakietami w dowolne cele, relatywnie rzadko pudłując ;-)

Żeby nie było że to ja jestem przygłupawy nie dostrzegając manipulacji w przekazie informacji popełnianego przez owych hamerykańskich naukowców (i innych naukowców którzy swe sumienie zaprzedali liberalnemu kapitalizmowi ;-) , przyswoiłem sobie historię Talidomidu, jak również szereg innych przypadków w których owi źli naukowcy ukrywali przed społeczeństwem posiadaną wiedzę (albo też stosownej wiedzy po prostu nie posiadali). Powtórzę jednak iż nie posiadam instrumentu umożliwiającego mi wyprzedzenie epoki w której żyję i weryfikację manipulacji/niewiedzy współczesnych mi naukowców (nawet owych hamerykańskich). Oczywiście można w takiej sytuacji zachować ostrożność, przewidując iż nowe technologie mogą nieść zagrożenia nie do końca jeszcze zbadane. Razi mnie jednak gdy taki ostrożny człek, który dmucha na zimne nieznane, ignoruje gdy w tym samym czasie parzy go zagrożenie dobrze już poznane, które zdążyło zyskać status swojskiego.

Bardzo mnie ucieszyła dzisiejsza wypowiedź Ewy Przybyło na Gorce24, gdzie stała się nagle wiodącą w kraju specjalistką od oceny szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego, kwestionując zapisane w ustawie środowiskowej normy natężenia promieniowania i odległości poszczególnych rodzajów źródła promieniowania od stałych siedzib ludzkich: "Potrzebna jest pilna korekta ustawy, która pozwala stawiać maszty telekomunikacyjne 4 metry od domów. Odmówiłam zgody na postawienie masztu w środku osiedla mieszkaniowego. Lekarze alarmują, ale ja mam związane ręce. Nie dałam zgody trochę na wyrost i wiem, że będę miała problemy. Mogę być oskarżona o przekroczenie uprawnień." Szczególnie cieszy mnie potwierdzenie iż ma świadomość naruszania prawa jakiego się dopuszcza jako funkcjonariusz publiczny odmawiając inwestorowi wydanie warunków zabudowy dla stacji telefonii komórkowej. Zamiar ewentualny jak talala. Jako okoliczność łagodzącą sąd może jednak weźmie pod uwagę iż chroniła w ten sposób "dobro" pewnego pana Przybyło (o nepotyzmie nie może być mowy, gdyż to rodzina jej męża, a nie rodzina Zapało, jak wyjaśniała), któremu wcześniej wydała z rażącym naruszeniem prawa lewą decyzję WZ, zniosła strefę "A" ochrony uzdrowiskowej przy Gorczańskiej, i dla którego wreszcie przeforsowała projekt mpzp przeznaczający z rażącym naruszeniem prawa pod zabudowę mieszkaniową tereny zarezerwowane w studium na zieleń uzdrowiskową.

RadioK 

Wysłany: 2016-02-16, 21:15   

Młody, z radością zapraszam mobilny maszt telefonii komórkowej na działkę nr ewid 3653 tuż koło mojej chałupy (no, te 4 m muszą zachować). Zacieram już ręce w oczekiwaniu na sowitą zapłatę, dostali ekstra kasę na organizację ŚDM kosztem RPO, w ten sposób dopełni się przysłowie iż fortuna kołem się toczy ...
Byle chcieli przyjść do mnie z tym nieszczęsnym nadajnikiem, i byle się o wysokość opłaty za wydzierżawienie im pola niezbyt targowali ...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-17, 21:57   

Radio - to w czym problem? Pisz do nich, skontaktuj się i będziesz szczęsliwym człowiekiem z nadajnikiem GSM pod domem ;)
PS. A pracowałes kiedyś w amerykańskiej korporacji że znasz jankeskie pojęcię i mądrość ?
Pytam poważnie bo mam wrażenie że chyba jednak nie..

RadioK 

Wysłany: 2016-02-20, 20:01   

Młody, próbuję do nich (Play) pisać, dzwonić, ale oni jakoś się nie garną aby mnie uszczęśliwić, ani wydzierżawieniem ode mnie działki na przenośny maszt telefonii, ani też powierzeniem mi reprezentowania ich w walce z rabczańskim magistratem o możliwość postawienia stałego masztu na Gorczańskiej (oczywiście najbardziej zależy mi na aspekcie odszkodowawczym oraz karnym niezgodnych z prawem działań moich magistrackich ulubieńców).
Najwyraźniej logika działania wszystkich korporacji, w tym również Play-a, odbiega od prostej logiki boolowskiej. Stąd też może pochodzą Twoje negatywne doświadczenia z pracą w amerykańskiej korporacji. Ja sam rzeczywiście w żadnej amerykańskiej korporacji nie działałem, natomiast otarłem się o kilka korporacji francuskich i we wszystkich tych szacownych organizacjach obserwowałem właśnie stosowanie fuzzy logic w praktyce, w dodatku podlane francuskim nacjonalizmem (Francuzi najmądrzejsi, to przecież oni stanowili zalążek kultury i bankowości w całej Europie, niosą kaganek oświaty polskim barbarzyńcom, tyle że przeszkadzają im w tym jankesko-żydowskie spiski). Stąd właśnie wywodzi się moja niechęć do wszelkich nacjonalizmów i do upatrywania jankesko-żydowskich spisków jako źródła własnych niepowodzeń.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2016-02-22, 16:57   

To Ci Radio K powiem , że gdybys pracował w amerykańskiej korporacji dowiedziałbyś się, że:
1.
Nie jesteś skuteczny w rozmowach z Play i powinien zostac Ci nałozony program naprawczy, bo my chcemy Ci pomóc widząc że nie dajesz rady
2.
Jeśli natomiast coś jest wątpliwie moralne ws. zdrowia ludzi i są tu jakieś niewyjaśnione obiekcje to dostałbyś natychmiastowy zakaz działań od przełożonego bo korporacji zależy na dobrym imieniu i postrzeganiu na rynku więc z tego sie wycofujemy

3.
A po ostatnie życzę powodzenia w negocjacjach z naszymi przyjaciółmi z Chińskiej Republiki LUDOWEJ.Miec chiński masz z ChRL pod domem to jest COŚ ;) ))

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_cz%C5%82owieka_w_Chi%C5%84skiej_Republice_Ludowej

https://pl.wikipedia.org/wiki/P4

https://pl.wikipedia.org/wiki/Huawei

Huawei Technologies Co. Ltd. (chin. 华为技术有限公司, Huáwei Jìshù Yǒuxiàn Gōngsī) – chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych, założony w 1988 roku. Znak 华 oznacza zarówno „chiński” jak i „znakomity”, „wspaniały”

RadioK 

Wysłany: 2016-02-22, 22:11   

mlody napisał/a:
2. Jeśli natomiast coś jest wątpliwie moralne ws. zdrowia ludzi i są tu jakieś niewyjaśnione obiekcje to dostałbyś natychmiastowy zakaz działań od przełożonego bo korporacji zależy na dobrym imieniu i postrzeganiu na rynku więc z tego sie wycofujemy

Niezbyt załapałem czy ten punkt jest na serio, czy też drzesz łacha. Jeżeli na serio to byłaby to pierwsza porządna korporacja którą spotkałem. Jeżeli z przymrużeniem oka, to nie odbiegałaby od innych korporacji.

Chińska wersja "wolności gospodarczej" rzeczywiście mniej mnie urzeka.

Thea 

Wysłany: 2016-02-23, 18:49   

Magistrat wydał decyzję o umorzeniu postępowanie administracyjne dot. lokalizacji stacji.

Słyszałam też, że podobno Play się z inwestycji w Rabce wycofał.

Odpowiedz do tematu