Poprzedni temat :: Następny temat
Przewodnicząca
Autor Wiadomość
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-11-28, 23:22   Przewodnicząca

Myślę, że warto zainaugurować ten temacik poświęcony wyczynom rzeczonej. Pani pokazuje coraz ciekawsze sztuczki.

Dziś liczymy dni tygodnia.

http://www.gorce24.pl/inf...wisko_prawnikow

Cytat:
Nie było moją intencją, żeby państwa źle powiadamiać - mówiła zwracając się do radnych. - Prowadzę sesje od 9 lat, ale do tej pory jeszcze nikt nie zakwestionował tego, jak to robię. Zwrócę się do służb prawnych wojewody z prośbą, aby odpowiedzieli, na jakiej podstawie prawnej mam powiadać radnych o sesji. Które przepisy to regulują. Chciałbym to wiedzieć, żeby prawidłowo powiadamiać radnych o obradach - dodała.

Szkoda fatygi. Może armia z Rabki pomoże?

ab16 
Sponsor forum

Wysłany: 2015-11-29, 09:53   

A wystarczyło powiedzieć słowo PRZEPRASZAM

ZŁB 

Wysłany: 2015-11-29, 11:37   

Będą toczyć wojnę aż do końca kadencji.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-11-29, 12:28   

Każdy jest zainteresowany.
Burmistrz ma chłopców do bicia i możliwość uzasadniania własnych braków.
Opozycja zbić kapitał polityczny przed następnymi wyborami.

A Przewodnicząca w środku tego wszystkiego pokazuje różne kwiatki i obnaża niekompetencję.
Nie tylko swoją.

Thea 

Wysłany: 2015-11-29, 23:30   

A mnie czasem poraża arogancja i brak dobrej woli pani Przewodniczącej wobec mieszkańców, którzy przychodzą na sesję przedstawić swój problem.

Przykład z ostatniej sesji - głos zabrała pani z Zakopiańskiej bocznej, w sprawie wylanego asfaltu na 2-metrowym pasie drogi.

Właściciele działek pod drogę chcieli zbyt wysokiej ceny za m2. Rada się na to nie zgodziła. Wobec różnicy w oferowanej cenie a chęcią zapłaty, radni na komisji ustalili, że asfalt będzie wylany tylko na 2-metrowej części drogi. Tej, którą włada miasto.

Kilka dni później właściciele działek napisali do urzędu, że zgadzają się na oferowaną cenę (z pewnymi warunkami), ale to pismo chyba zostało zignorowane - 2-metrowy pas asfaltu został wylany.
Jak tłumaczyła p. burmistrz, niemożliwe było przyjęcie warunków zapisanych w piśmie.
Nie podjęto jednak nawet próby dalszej negocjacji co do zakupu terenu pod drogę i wytłumaczenia dlaczego niektórych warunków nie da się spełnić (a były w sumie nieistotne, z wyjątkiem jednego).

I na tej sesji słychać i widać wyraźnie brak chęci na dogadanie się z mieszkańcami. Każdy sprzedający chciałby otrzymać jak najwyższą cenę - ostateczna cena to wynik negocjacji, czasem długich. Można było zaprosić właścicieli na posiedzenie komisji. Może dałoby się wtedy dogadać, przed wylaniem tak wąskiego pasa drogi. Gdy mieszkańcy czekali na drogę kilka lat poczekaliby jeszcze kilka tygodni na wygodną i sensownie wykonaną drogę. Ale asfalt wylano.

A negocjować będą później, bo teraz tych pieniędzy już w budżecie na "ten paragraf":) nie ma.

Na sesji p. przewodnicząca zamknęła dyskusję konkluzją - "najlepiej nic nie robić".

I tu mój apel (bo wiem, że czytane są wpisy)

Startując na radną deklarowała Pani chęć pracy na rzecz mieszkańców. Dlatego w Radzie jest Pani po to, by pracować dla ich dobra - za to bierze Pani też pieniądze czyli dietę. Niektórzy na takie pieniądze pracują cały miesiąc po 40 godzin na tydzień. I też mają wyższe wykształcenie.

W życiu prywatnym może być Pani niegrzeczna i pogardliwie traktować innych, Pani sprawa.
W pracy jednak trzeba zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować ludzi.
Za kilka lat, to może właśnie Pani przyjdzie do RM przedstawić swoją sprawę. Ale już jako zwykły mieszkaniec. I będzie Pani oczekiwać życzliwości i kultury.
I właśnie tego oczekują mieszkańcy od Przewodniczącej Rady Miasta Rabka-Zdrój.
Kompetencji, niezależności do burmistrza, życzliwości i kultury. Tylko tyle i aż tyle.

rabczanka 

Wysłany: 2015-11-30, 19:53   

Lugoshi... tutaj powiedziałeś o drugim dnie sprawy. Jak się zastanowiłam to....masz rację.Teraz pod tym kątem będę patrzeć na opozycję .
Ostatnio zmieniony przez lugoshi 2015-11-30, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-12-02, 22:28   

Czułem, że Przewodnicząca kiedyś będzie błyszczeć na firmamencie rabczańskiego magistratu jaśniej niż...
Nie sądziłem, że przegoni hmm... tak szybko.

http://www.gorce24.pl/inf...dzi_sie_na_hejt

"Hejt" - Modnie, obcojęzycznie i z fasonem. Rabka za mała na takie persony...

Cytat:
I właśnie tego oczekują mieszkańcy od Przewodniczącej Rady Miasta Rabka-Zdrój.
Kompetencji, niezależności do burmistrza, życzliwości i kultury. Tylko tyle i aż tyle.

Thea jak widzę Pani Przewodnicząca opatrznie zrozumiała twój apel. :-) Ludzie w komentarzach pod artykułem też się trochę zdenerwowali...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2015-12-03, 08:23   

To ja chciałbym żeby ta pani też wydrukowała sobie do swojego archiwum również mój wpis, a co tam tajoj tajoj ;) ))
Może wybudujemy sobie w Rabce drugą siuńkową galerię Sanową co Pani na to ?

Możemy też zaprosić studentów z Ukrainy którzy w podziemiach będą pozowali z flagą UPA.
I od kiedy przestępstwem jest krytykowanie czyjegoś zachowania...???
Wolne żarty.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-12-03, 15:44   

Jest jeszcze kolejny wątek sprawy:

http://www.gorce24.pl/inf...adni_je_czytaja

Namawianie do cenzury.
"Złóżcie na dziennik podawczy". My wykreślimy, żale i uwagi. Zostaną same peany na cześć.
Korea coraz bliżej...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2015-12-03, 17:54   

mój radny Żurek w momentarzach się pojawił. Lubię tego człowieka, to znana persona w powiecie ,że działa społecznie. A juz się martwiłem że zniknął z polityki lokalnej ;)Dobry jest - taka prawdziwa opozycja i co jak co ale nie można mu odmówić kultury osobistej. Zamiast rzucać inwektywy to merytorycznie niestrudzenie dyskuruje. Tak trzymać ! ;)

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2016-02-27, 15:09   

Co wolno wojewodzie:

http://www.gorce24.pl/inf..._Rady_Miejskiej

Cytat:
Edward Żurek - były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a obecnie lider rabczańskich ekologów i przewodniczący Komitetu Osiedlowego Traczykówka - od dłuższego czasu skonfliktowany z rządzącą miastem burmistrz Ewa Przybyło i jej sojusznikami w Radzie Miejskiej, złożył wniosek do Wojewody Małopolskiego o odwołanie Marii Górnickiej-Orzeł ze stanowiska przewodniczącej Rady Miejskiej.

n/n 

Wysłany: 2017-01-28, 01:16   

O a tu:
http://gorce24.pl/informa...e_dla_autobusow
cytuję:
Cytat:
RABKA-ZDRÓJ: Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł wnioskuje, by przy nowo powstałej zatoce parkingowej koło kiosku, w sąsiedztwie kina Śnieżka, postawić znak zakazu postoju dla autobusów.

- Autokary przywożą dzieci do kina i nieraz po dwa stoją w tym miejscu. Zgłosiłam taki przypadek nawet na straż miejską, bo panowie siedzieli w jednym autokarze, który cały czas był włączony i "piękne" spaliny bez przerwy do strefy A uzdrowiska się ulatniały - relacjonowała. - Wydaje mi się, że nasza intencją nie było to, by robić tam zatokę dla autobusów. Myślę, że wreszcie trzeba podjąć temat, który kiedyś planowaliśmy, aby zrobić w mieście parking dla autokarów i nie puszczać ich do strefy A. W Krakowie jest tak, że autobus gdzieś tam nas wysadza, a potem jedzie na wyznaczony parking - wskazywała.

Burmistrz Ewa Przybyło przyjęła wniosek.

Pozytyw.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2017-01-29, 23:28   

tak, pozytyw. dzieciaki do kina przestaną przyjeżdżać. nie ma to jak zajmowac sie pierdołami zamiast konkretnymi sprawami - jest sukces pani przew. Podobnie jak kilka lat temu radna wnioskowała aby w mieście w strefie mieszkalnej postawić ograniczenie do 50 km/h.

n/n 

Wysłany: 2017-01-30, 23:47   

mlody napisał/a:
tak, pozytyw. dzieciaki do kina przestaną przyjeżdżać. nie ma to jak zajmowac sie pierdołami zamiast konkretnymi sprawami - jest sukces pani przew. Podobnie jak kilka lat temu radna wnioskowała aby w mieście w strefie mieszkalnej postawić ograniczenie do 50 km/h.

Kierowca zaparkuje gdzie indziej, jakoś przed budową parkingu sobie radzili, ten parking jeszcze nie został tak na prawdę otwarty to co ma się zmienić i "przestać".
Ciekaw jestem tylko gdzie zgodnie z prawem autobus wysadzi te dzieci, skoro prawo o ruchu drogowym na obszarze zabudowanym zabrania zatrzymania powyżej jednej minuty autobusu poza miejscem do tego wyznaczonym a autobus w minutę się nie wyróżni ;-)
Co do tego, że się tym Przewodnicząca zajmuje to ja myślę, lepiej tym niż niczym.

Szkoda, że innymi znakami w tym w pobliżu kina nie ma się kto zająć - po co komu to 30 km/h od urzędu miasta do Trzech Róż. Przysłowiowe konia z rzędem za logiczną odpowiedź. Chyba po to żeby postawić tam kolejną serię niepotrzebnych progów zwalniających w związku z nieprzestrzeganiem tej 30. Chociaż nie, całą Rabkę sprogują, ale pod urzędem to w ostatniej kolejności ;-)

ab16 
Sponsor forum

Wysłany: 2017-01-31, 14:13   

Nie chcę nic mówić, ale na kinie w Rabce życie się nie kończy. Jak będą duże ceregiele z postojem, to zaczną jeździć do kina w innym mieście.

Odpowiedz do tematu