Poprzedni temat :: Następny temat
Rabka - Zdrój w mediach
Autor Wiadomość
Robert 

Posty: 1939
Skąd: Rabka
Wysłany: 2007-03-16, 22:08   Rabka - Zdrój w mediach

oi
Ostatnio zmieniony przez Robert 2014-07-06, 14:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
gurallschall 

Posty: 321
Skąd: Szwajcaria Kaszubska
Wysłany: 2007-03-16, 22:49   

Kiedy tylko doszły mnie wieści o tym artykule i wstępnym zapoznaniu się z jego treścią postanowiłem zadzwonić do jego autora. (lugosi dzięki za namiary)
Pytałem m.inn w jakich okolicznościach powstał ten artykuł oraz jaka była formalna przyczyna zamknięcia FORUM.Autor tego artkułu przedstawił swoje spostrzeżenia z sesji na której p.Burmistrz oficjalnie ogłosiła zamknięcie FORUM. Tyle tylko,że nie udostępniono mu wglądu do FORUM tak aby mógł się zapoznać z postami,które rzekomo obrażały p.Burmistrz i inne osoby.
Cała rozmowa była długa i przebiegła w miłej atmosferze.Przedstawiłem p.Redaktorowi swoje zdanie oraz pozwoliłem sobie nakreślić ogólne rozgoryczenie nas wszystkich użytkowników forum Rabka.pl.Ponadto wysłałem drogą meilową list do p.Burmistrz,który ma zostać wkrótce opublikowany.Wiem,że większość z Was oceniła go pozytywnie i zgodnie się podpisze pod jego treścią.Proszę mi wybaczyć,że nieuzgodniłem mojej inicjatywy z każym z osobna,ponieważ cała sytuacja rozwijała się spontanicznie i nie byłem wstanie pisać o tym na bierząco.Tym bardziej,że czas mnie naglił do pracy.
Treść listu była taka;
Rabka dn.( ).03.2007r

Szanowna Pani Burmistrz,szanowni Państwo Radni

W związku z zamknięciem forum na stronie Rabka.pl pod pretekstem konserwacji, postanowiliśmy przedstawić Państwu nasze wspólne oświadczenie w tej sprawie. Jako, że zaistniała sytuacja dotyczy bezpośrednio nas wszystkich zarówno obecnych jak i byłych mieszkańców Rabki, chcemy abyście Państwo poznali naszą opinię w tej kwestii.
Dla większości z nas użytkowników tego FORUM dobro miasta jest sprawą nadrzędną dlatego też pragniemy wyrazić swój niepokój. Jesteśmy głęboko poruszeni i rozgoryczeni Pani decyzją, którą potraktowaliśmy jako objaw arogancji wobec m.in. swoich wyborców. To FORUM szanowna Pani jest dziełem naszej wspólnej ciężkiej pracy od początku jego powstania. Każdy z nas włożył w niego cząstkę siebie, swój cenny czas i serce. Ponadto na tym Forum czuliśmy się i jesteśmy wielką rodziną. Zawsze staraliśmy się być obiektywni i apolityczni, szanując dobre imię Pani i byłego Burmistrza. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nie zawsze było nam dane utrzymać wodze i uspokoić wypowiedzi internautów - to wielka sztuka. Bardzo często byliśmy krytykowani i posądzani o stronniczość, cenzurę i niekompetencję. Trudno jest zadowolić większość, a tym bardziej osoby wszystko upolityczniające. Jeżeli nawet pojawiały się głosy krytyki pod adresem m.in. Służb porządkowych czy Policji to należało to potraktować jako podpowiedź z naszej strony na co należy zwrócić uwagę. Druga srona medalu to fakt, iż jesteście Państwo osobami publicznymi i powinniście się liczyć z krytyką. Może należy nabrać do wszystkiego odrobinę dystansu? Być może pojawiły się na forum tematy, które nie powinny się tam pojawić. Uważamy, że powinien być poinformowany o tym ADMINISTRATOR forum. Państa opinia i ewentualna decyzja co zrobić z danymi postami została by przekazana MODERATOROM odpowiedzialnym za poszczególne działy. Zamknięcie tego forum tak naprawdę prowadzi donikąd i nie rozwiązuje problemu! W zaistniałej zaś sytuacji mamy niezdrową atmosferę i wszyscy zarówno Państwo jak i my jesteśmy poruszeni. Mimo wszystko mamy wielką nadzieję, że mądrość i rozwaga weźmie górę nad emocjami i przywróci Pani nam wszystkim forum Rabka.pl w dotychczasowej formie, za co z góry dziękujemy.
..................z poszanowaniem użytkownicy FORUM Rabka.pl
gurallschall,
 
 
 
S. 


Posty: 197
Skąd: borrowed heaven
Wysłany: 2007-03-17, 20:19   

Abstrahując od tematu forum. Myślę że internetowy serwis www.YouTube.com też za pewną formę medium można uznać. Wpisując w wyszukiwarkę "rabka" uzyskujemy kilkanaście video z czego większośc to koxx albo crossy/quady, ale jest też i takie wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=L9IWxvKBTv8
Świetna reklama.. niepowiem... :-x
 
 
 
Duch znad góry Tatarów 
WinnerPosty: 982
Skąd: Rabka-Zdrój
Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-03-17, 22:11   

na video.google pod hasłem rabka są niemalże same filmiki z Rapaczem.
 
 
 
ZŁB 


Pomógł: 1 raz
Posty: 1753
Skąd: Zdrój/Kraków
Wysłany: 2007-03-27, 20:18   

Może apel wkleić na WIKIPEDIĘ
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2007-04-05, 17:43   

Przeczytałam dziś na stronie internetowej Rabka 24,:

"Sposób na promocję Rabki
W czwartek, przez cały dzień, przy najstarszym rabczańskim kościółku p.w. Marii Magdaleny w Rabce – Zdrój (z 1606 r.) zwanym Góralskim Drewnianym Wawelem, w którym mieści się Muzeum im. Wł. Orkana, powstawał film dotyczący Wielkanocnych Zwyczajów.

Autorem filmowego scenariusza jest Jan Fudala – Dyrektor rabczańskiej placówki muzealnej, malarz, pisarz, poeta, twórca wielu zespołów góralskich, założyciel Muzeum Gorczańskiego, Akademii Malarstwa na Szkle i Ośrodka Kultury Wołoskiej.
Inspiracją dla powstającego filmu było, stworzone przez Jana Fudalę i od sześciu lat realizowane w Wielką Sobotę przez Muzeum Wł. Orkana, jedyne, unikatowe w skali kraju, Święto Zwyków Wielkanocnych.

Reżyserem ww. ekranizacji jest red. Wojciech Nowakowski z TV Polonia.
W filmie wzięli udział: Dziecięcy Zespół Regionalny im. Antoniny Zachary – Wnękowej „Robcusie”, Gorczańska Muzyka pod kierownictwem Eugeniusza Tokarczyka, artyści z Galerii Ginących Zawodów „Drzewiej” oraz Dyrektor i pracownicy Muzeum im. Wł. Orkana. Najmłodszą aktorką na planie była 14 – miesięczna Julia Zachwieja z Rabki Zdrój.

Film (będący częścią cyklu „Zaproszenie”) zostanie wyemitowany w TV Polonia, w Wielką Niedzielę, po Teleexpresie (ok. godz. 17.15)". "
 
 
mieszko

Posty: 343
Wysłany: 2007-04-06, 10:24   

to nie był sposób na promocje rabki tylko promocje Fudali, jako dyrektor Muzeum powinien swoje prywatne osiągnięcia schować do kieszeni, a nie promowac siebie samego w ramach działalności instytucji, którą kieruje: wydaje swoje książki, sprzedaje swoje obrazy, prowadzi prywatną pracownię malarstwa, wszystko pod przykrywką muzeum. Kazdy tak by chciał za państwowe pieniądze :6:
 
 
 
gurallschall 

Posty: 321
Skąd: Szwajcaria Kaszubska
Wysłany: 2007-04-07, 10:27   

Trochę z poślizgiem,ale oglądałem kilka dni temu INTERWENCJĘ w której było bardzo głośno o znanej chyba wszystkim sprawie miejscowego taksówkarza.Tych wszystkich,którzy nie mieli okazji oglądać tego reportażu zapraszam na stronkę.

http://interwencja.interi...news?inf=889664
 
 
 
Dosia

Posty: 56
Wysłany: 2007-04-14, 11:44   

Wczoraj wieczorem na TVN w filmie "Odwróceni" częśc akcji działa się w Rabce, syn bohatera którego gra Artur Żmijewski przebywał w sanatorium w GORD i były też ładne widoczki jak spacerowali po okolicy ale nie poznałam gdzie to było kręcone - albo pod grzebieniem albo przy szlaku na Maciejową:)
Nie znam serialu więc nie wiem czy za tydzień też będzie coś z Rabki, ale może:)
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4412
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2007-04-14, 21:37   

Dziś pisali w interii:

Proboszczowie wielu - bo nie wszystkich - parafii przyznają, że mają kłopoty z płaceniem rachunków za oświetlenie i ogrzewanie świątyni. Wpływy z kolekty, czyli tak zwanej tacy, są w większości parafii głównym źródłem dochodu.

- Z tych pieniędzy dokonujemy opłat za prąd, gaz, wodę, wywóz śmieci. Nie żyjemy w próżni - przyznaje ks. Tadeusz Bogucki (52 l.), proboszcz w Rabce Zarytem. Część pieniędzy z tacy parafia odprowadza w formie ryczałtu do kurii. Jego wysokość uzależniona jest od liczby parafian, a nie od dochodów.
 
 
 
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby


Pomógł: 1 raz
Posty: 11078
Wysłany: 2007-04-22, 10:13   

Popularny prezenter radiowy i telewizyjny Artur Andrus w swoim blogu http://arturandrus.bloog.pl/ raczył wspomnieć o naszym mieście w rymowanym utworze lirycznym:

„A potem pojedźmy do Rabki,
Bo w Rabce urocze są babki.”

Skromnie ale zawsze coś ... :D
 
 
 
Duch znad góry Tatarów 
WinnerPosty: 982
Skąd: Rabka-Zdrój
Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-04-25, 10:33   

Tylko jak ten dwu wers zinterpretować? Pewnie chodzi o te staruszki co sprzedają oscypki. :]
 
 
 
Electrical Storm 
Gorce forever


Posty: 1161
Skąd: Londyn / Rabka
Wysłany: 2007-05-10, 17:08   

S. napisał/a:
malami napisał/a:
taka oficjalna kopia rabka24

Heh, dokładnie moja myśl kiedy przed chwilą oglądałam jeszcze raz stronę...
Oficjalna porażka - to już bardziej. No kto to robi stronę na której tekst pisany jest czcionką 24 albo większą? Litości.... O odpustowych kolorach gdzieniegdzie i totalnym rozjechaniu ramek w innej przeglądarce niż IE już nie wspomnę....


W w kodzie strony mozna znalezc
meta name="Author" content="PCI - Rafał Dudek"
I sprawa staje sie jasna.
Ktos robil "podkopy" pod Rapaczem na Rabka24
a teraz prowadzi strone miejska...
 
 
 
mlody 
Sponsor forum
inż.MamońPomógł: 1 raz
Posty: 4412
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2007-05-11, 12:42   

misio4u napisał/a:
S. napisał/a:
malami napisał/a:
taka oficjalna kopia rabka24

Heh, dokładnie moja myśl kiedy przed chwilą oglądałam jeszcze raz stronę...
Oficjalna porażka - to już bardziej. No kto to robi stronę na której tekst pisany jest czcionką 24 albo większą? Litości.... O odpustowych kolorach gdzieniegdzie i totalnym rozjechaniu ramek w innej przeglądarce niż IE już nie wspomnę....


W w kodzie strony mozna znalezc
meta name="Author" content="PCI - Rafał Dudek"
I sprawa staje sie jasna.
Ktos robil "podkopy" pod Rapaczem na Rabka24
a teraz prowadzi strone miejska...

Kolesie, kolesie, rodzina , rodzina, uklady , uklady.
Wymoitowac sie chce, i jak tu ma byc lepiej????
NIGDY nie bedzie lepiej....na pewno nie w budżetówce.
Wywala sie profesjonal ludzi z doświadczeniem zeby tylko przyjąc kolesi. :22:
 
 
 
ab16 
Sponsor forum


Posty: 683
Wysłany: 2007-08-01, 16:06   

Na wirtualnej można było dziś zobaczyć kilka fotek z Rabki.

http://polska2007.wp.pl/g...riazdjecie.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
statystyka
agroturystyka aktualnosci aktualności apteki artysta artyści bacowka bacowki bacówka bacówki bank bankomat bar bary baseny baza adresowa baza gastronomiczna baza noclegowa bioenergoterapia cafe cafe internet caffee caffee internet Chabowka Chabówka ciekawe miejsca ciekawe postacie ciuchcia ciuchcie dom wczasowy dom wypoczynkowy domy wczasowe domy wypoczynkowe dorozki dorożki dworzec kolejowy dyskoteka Dyskoteka Śnieżka dzieci dziecko fizjoterapia fontanna fontanny forum galeria galeria zdjec galeria zdjęć gastronomia gora gorach goral goralskie gory gospodarstwa góra górach góral górskie powietrze góry hipoterapia hotel hotele impreza informacje informacje dla alergików informator inhalacje internet janota jasełka jazda jazda konna kawiarnia kawiarnia internetowa Kawiarnia Parkowa Kawiarnia Pod Kasztanami kawiarnie kino Kino Śnieżka klimat klimatoterapia kolej kolejowego konie konna kort tenisowy kuligi kultura kwatera kwatery kwatery prywatne lodowisko Lubon Luboń Luboń Wielki Maciejowa mała gastronomia małopolska miasteczko komunikacyjne Miasto Dzieci Świata mikroklimat MOK muzea muzeum najpiękniejsze narciarski narciarskie narty niezalezna niezaleznarabka niezależna Niezależna Rabka nocleg noclegi oferta Orkan Orkana ośrodki wypoczynkowe park park rozrywki park zdrojowy parking pensjonat pensjonaty piesze plan miasta pociąg retro pocztówka pocztówki Pod Kasztanami podhale pomniki przyrody pomoc drogowa,urząd pocztowy Ponice przewodniki PTTK Rabka Rabka Słone Rabka Zaryte Rabka-Zdrój Rabkoland Rdzawka rekreacja restauracje retro rowerowe rozrywka rękodzieło artystyczne rękodzieło ludowe sanatoria sanatorium schroniska schronisko siłownia skansen skansen kolejowy solanka solanki solarium stacja benzynowa Stare Wierchy stołówki swieże powietrze szczyty górskie szkaki szlak szlaki piesze szlaki turystyczne szpital sztuka Szumiąca Słone taboru teatr transport trasa trasy trasy rowerowe Turbacz wakacje wczasy wesele góralskie Wierchowa wody lecznicze wyciag wyciagi wyciąg wyciągi wyciągi narciarskie wypoczynek wypożyczalnie wyroby regionalne zabytek zabytki zabytkowy zakątki Zaryte zdroj zdrowie Zdrój zrodla zrodło zródła zródło związek podhalan Śnieżka źródła solanki