Poprzedni temat :: Następny temat
PLAY gra nieczysto?
Autor Wiadomość
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-07-23, 21:54   PLAY gra nieczysto?

Ktoś inteligentny inaczej wymyślił by maszt sieci PLAY wybudować w środku osiedla:

http://www.gorce24.pl/inf..._kolo_ich_domow

Cytat:
Obawy o wpływ na zdrowie są największe. Mieszkańcy dziwią się, dlaczego Urząd Miejski, do którego inwestor wystąpił z pismem w sprawie budowy, nie zażądał raportu oddziaływania na środowisko. Nie mogą się też doczekać odpowiedzi burmistrz Ewy Przybyło na ich pismo z protestem, które złożyli jeszcze w czerwcu, niedługo potem, jak dowiedzieli się o planach budowy stacji bazowej.

Cytat:
Do przygotowania projektu decyzji burmistrz zatrudniła urbanistkę z Rabki-Zdroju, która zna specyfikę miasta. Przygotowała ona już wstępny projekt decyzji - co ucieszy mieszkańców - odmownej. Jak mówi Ewa Przybyło, powodami odmowy są m,.in. bliskość strefy A i naruszenie ustawy o ochronie krajobrazu. Ostateczna decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Przeczytałem cytowane w Gorcach pismo mieszkańców do sieci Play. Dobry styl, właściwa argumentacja, jasno i klarownie. Gratulacje dla autora/autorów.

Thea 

Wysłany: 2015-07-24, 11:56   

Z jednej strony wszyscy chcemy szybkiego przekazu, ale nikt też nie będzie zadowolony gdy obok jego domu wyrasta wielka wieża.

Takie sąsiedztwo powoduje później dla sąsiadów szereg komplikacji, więc powinno się wziąć to pod uwagę wydając zgodę na budową wieży (masztu) w bezpośrednim sąsiedztwie domów.

Na Bielanach mieszkańcy walczą z masztem zlokalizowanym na "wozie Drzymały".

"Sieć Orange postawiła maszt na przyczepie samochodowej na kółkach, swoistym "wozie Drzymały" w maju 2014 roku. Po jakimś czasie zwiększono moc masztu, bo zaczął z niego korzystać także inny operator, T-Mobile. Mieszkańcy zaprotestowali i zwrócili się do GIMB o uchylenie decyzji wojewody małopolskiego, który zgodził się na postawienie stacji bez pozwolenia na budowę"

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowsk...jecia,id,t.html

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2015-07-24, 14:34   

sieci komórkowe mają głęboko w .... zdrowie mieszkańców i ich to nie obchodzi. Ich obchodzi tylko i wyłacznie ile na tym zarobią. Fale elektromagnetyczne z masztów sieci komórkowych są bardzo szkodliwe dla zdrowia na nowotworach skończywszy.
Wcale sie nie dziwię mieszkańcom, sam bym protestował i to ostro.

malkotent 
tustela

Wysłany: 2015-07-24, 14:54   

Przecież to wrzutka władającej, aby odciągnąć uwagę od szpitala, Dietla drogi do Poręby itp. Teraz orędowniczka dostrzegła zło, a to, że niszczy biznes lokalny, przyrodę jakoś nie dostrzega. Chce znaleźć popleczników na Gorczańskiej - przecież ma.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2015-07-24, 21:52   

Szpital szpitalem a nadajnik to inna sprawa.nie widzę powodu żeby to wiązać ze sobą

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-07-25, 12:33   

Teza malkontenta wydaje mi się zbyt naciągana.

Dziwi mnie (prawdziwa czy udawana) bezradność włodarzy w temacie. Jest podobnie jak w przypadku inwestycji przy Rabkolandzie. "My nic nie możemy". Piszcie pisma i protestujcie.
Może taniej i skuteczniej będzie jak mieszkańcy sami zaczną zarządzać?

ewa 
Sponsor forum

Wysłany: 2015-07-25, 17:07   

Właściwie, Play wydzierżawił sobie działkę od prywatnego właściciela gruntu. Teraz chce sobie tam postawić maszt, choć mógłby zrobić tam zadaszone miejsce ogniskowe dla pracowników na zjazdy integracyjne. Tak czy siak zapytali grzecznie Urząd o pozwolenie na budowę i Urząd nie widział żadnej przeszkody by takiej zgody nie udzielić. Wszystko zgodnie z prawem.
A jak firma drobiarska wydzierżawi sobie działkę np koło placu targowego i tam bedzie ekologicznie wyprowadzać na spacer kury (wolny wybieg) to pewnie też nie będzie żadnych przeciwskazań. Tylko okoliczni mieszkańcy będą narzekać na smród. Ale bedzie zgodnie z prawem.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-07-25, 19:25   

Jak drogi budują to prawo lepiej obejść, a tu nic się nie da.
Smród a rak to trudno porównywać. Nie sądzisz?

ewa 
Sponsor forum

Wysłany: 2015-07-26, 01:11   

Chodziło mi o to, ze Urząd zgodzi się na każda inwestycję byle była zgodna z prawem ale o uciązliwości dla ludzi, czy środowiska to już nie myśli. O to muszą zadbać sobie sami mieszkańcy. I protestować i naciskać na Urząd by wydał odmowną decyzje.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-07-26, 09:38   

Mi chodziło o to, że przestrzegają prawa gdy im wygodnie. Moralność Kalego. Dziwi mnie dyskusja pod artykułem na gorcach. Średniowiecze kontra oświeceni. Meritum sprawy to budowa potężnego masztu pośrodku osiedla mieszkaniowego. Rabka to nie Kraków, nie ma tak gęstej zabudowy. Żaden problem wskazać lokalizację zapewniającą konsensus. Jakie jest drugie dno? W komentarzach napisano,, że UM już dawno wiedział o sprawie...

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2015-07-30, 21:22   

Pan Konrad Górski za masztem.

http://rabka.cba.pl/2015/...a-gorczanskiej/

Robi się ciekawie. Opozycja razem z rządzącymi za masztem... :-P
Zostawmy całą logiczną/nielogiczną argumentację pana Górskiego na boku...
Skoro tyle wolnego terenu wokół Rabki i cudnych lokalizacji gdzie można by zlokalizować ten maszt to co jest przyczyną wstawienia go w sam środek osiedla mieszkaniowego?

Dziwne nie?

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2015-07-30, 22:54   

no te maszty to nie są dla wiewiórek i sarenek ino dla ludzi i najczęściej zapotrzebowanie na lepszy sygnał jest tam gdzie bywają ci ostatni...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2015-07-30, 23:02   

Panie Górski takie dyrdymały to se pan mozesz opowiadać lemingom albo dzieciom w przedszkolu.
Jak żeś jest Pan taki madry to se postaw obok swojego domu nadajnik i po sprawie.

Co do anteny ( nadajnika w telefonie ) przy głowie to jest różnica kilka razy dziennie przez kilka minut a non stop. Poza tym ktos kto dużo gada uzywa zestawu w aucie albo słuchawek na kablu - tylko bardzo nieodpowiedzialny lub niedouczony człowiek gada cały czas ( non stop ) bez tego.

Gówno mnie obchodzą pana wywody, bo nie ktos z moich znajomych ale dokładnie ja zapodawałem chemioterapię na onkologii z powodu telefonu komórkowego.
10 lat noszenia go non stop w jednym miejscu przy ciele i gadanie dało o sobie w końcu znać.
Genetycznie nie jestem obciążony na 100%.

Dzis jestem mądrzejszy, znam udokumentowane badania wskazujące osłabienie kości biodrowej o 45% z tej strony z której ktoś nosi telefon komórkowy.
Poza tym kto panu naopowiadał dyrdymałów że kuchenka mikrofalowa nie jest szkodliwa.

Trzeba byc kompletnym kretynem żeby dobrowolnie sie zgodzić na taką stację obok swojego domu.
Ludzie, nie dajcie się nabić w butelkę.
Myślenie nie boli a i dokształcac sie tez warto .

PS. przepraszam że się uniosłem ale nie potrafię obojętnie przejśc obok takiego tematu....

GAZDA 
Sponsor forum

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2015-07-30, 23:58   

w miastach ludzie mają takie anteny na dachach swych bloków...
widocznie innej lokalizacji nie znalazł operator abo inne były za drogie...
łącznosc ma być coraz lepszej jakości z większym transferem no to trzeba gdzieś te maszty stawiać...
jakby ludziom nie zachciewało sie mieć smartfonów z szybkim mobilnym internetem to starczyło by kilka masztów analogowej telefonii hehe
ja pamiętam że jeszcze 50 km od masztu odbierałem sygnał... w porywach z dobrym wiatrem nawet 70 hehe

n/n 

Wysłany: 2015-07-31, 16:22   

W zagęszczonej zabudowie miejskiej na takim obszarze jak Gorczańska i okolice stoją ze trzy takie maszty i jakoś ludzie żyją. Abstrahując od dużych miast, badań naukowych, to ja myślę, że w Rabce jest taki maszt na dachu jednej ze szkół i nikt kpi nie kruszy. Jakiś lokalny protest obywatelski, że stawia się maszt na ulicy gdzie jest parę domów ciągnących się po jakimś tam areale, gdy mamy taki nadajnik na szkole to trochę hipokryzja.
Play chce postawić nadajnik, bo jak ktoś w Rabce ma smartphona w tej sieci to nie słychać w nim rozmówcy do czasu gdy przełączy się go w starą technologię 2G, a i internet nie działa. I Play to zrobi, bo przepisy w Polsce są takie, że nadajnik można postawić wszędzie, nawet na szkole czy żłobku i nikt nic tutaj nie wymyślił i żadni włodarze skutecznie nie pomogą. Dlatego nie ma co robić elaboratów naukowych w jedną czy druga stronę. Na noc zachodzi słońce a nadajniki można stawiać wszędzie - z tym i tym trzeba się pogodzić.

Odpowiedz do tematu