Poprzedni temat :: Następny temat
Rabka - Zdrój w mediach
Autor Wiadomość
Robert 

Wysłany: 2007-03-16, 22:08   Rabka - Zdrój w mediach

oi
Ostatnio zmieniony przez Robert 2014-07-06, 14:16, w całości zmieniany 2 razy  

gurallschall 

Wysłany: 2007-03-16, 22:49   

Kiedy tylko doszły mnie wieści o tym artykule i wstępnym zapoznaniu się z jego treścią postanowiłem zadzwonić do jego autora. (lugosi dzięki za namiary)
Pytałem m.inn w jakich okolicznościach powstał ten artykuł oraz jaka była formalna przyczyna zamknięcia FORUM.Autor tego artkułu przedstawił swoje spostrzeżenia z sesji na której p.Burmistrz oficjalnie ogłosiła zamknięcie FORUM. Tyle tylko,że nie udostępniono mu wglądu do FORUM tak aby mógł się zapoznać z postami,które rzekomo obrażały p.Burmistrz i inne osoby.
Cała rozmowa była długa i przebiegła w miłej atmosferze.Przedstawiłem p.Redaktorowi swoje zdanie oraz pozwoliłem sobie nakreślić ogólne rozgoryczenie nas wszystkich użytkowników forum Rabka.pl.Ponadto wysłałem drogą meilową list do p.Burmistrz,który ma zostać wkrótce opublikowany.Wiem,że większość z Was oceniła go pozytywnie i zgodnie się podpisze pod jego treścią.Proszę mi wybaczyć,że nieuzgodniłem mojej inicjatywy z każym z osobna,ponieważ cała sytuacja rozwijała się spontanicznie i nie byłem wstanie pisać o tym na bierząco.Tym bardziej,że czas mnie naglił do pracy.
Treść listu była taka;
Rabka dn.( ).03.2007r

Szanowna Pani Burmistrz,szanowni Państwo Radni

W związku z zamknięciem forum na stronie Rabka.pl pod pretekstem konserwacji, postanowiliśmy przedstawić Państwu nasze wspólne oświadczenie w tej sprawie. Jako, że zaistniała sytuacja dotyczy bezpośrednio nas wszystkich zarówno obecnych jak i byłych mieszkańców Rabki, chcemy abyście Państwo poznali naszą opinię w tej kwestii.
Dla większości z nas użytkowników tego FORUM dobro miasta jest sprawą nadrzędną dlatego też pragniemy wyrazić swój niepokój. Jesteśmy głęboko poruszeni i rozgoryczeni Pani decyzją, którą potraktowaliśmy jako objaw arogancji wobec m.in. swoich wyborców. To FORUM szanowna Pani jest dziełem naszej wspólnej ciężkiej pracy od początku jego powstania. Każdy z nas włożył w niego cząstkę siebie, swój cenny czas i serce. Ponadto na tym Forum czuliśmy się i jesteśmy wielką rodziną. Zawsze staraliśmy się być obiektywni i apolityczni, szanując dobre imię Pani i byłego Burmistrza. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nie zawsze było nam dane utrzymać wodze i uspokoić wypowiedzi internautów - to wielka sztuka. Bardzo często byliśmy krytykowani i posądzani o stronniczość, cenzurę i niekompetencję. Trudno jest zadowolić większość, a tym bardziej osoby wszystko upolityczniające. Jeżeli nawet pojawiały się głosy krytyki pod adresem m.in. Służb porządkowych czy Policji to należało to potraktować jako podpowiedź z naszej strony na co należy zwrócić uwagę. Druga srona medalu to fakt, iż jesteście Państwo osobami publicznymi i powinniście się liczyć z krytyką. Może należy nabrać do wszystkiego odrobinę dystansu? Być może pojawiły się na forum tematy, które nie powinny się tam pojawić. Uważamy, że powinien być poinformowany o tym ADMINISTRATOR forum. Państa opinia i ewentualna decyzja co zrobić z danymi postami została by przekazana MODERATOROM odpowiedzialnym za poszczególne działy. Zamknięcie tego forum tak naprawdę prowadzi donikąd i nie rozwiązuje problemu! W zaistniałej zaś sytuacji mamy niezdrową atmosferę i wszyscy zarówno Państwo jak i my jesteśmy poruszeni. Mimo wszystko mamy wielką nadzieję, że mądrość i rozwaga weźmie górę nad emocjami i przywróci Pani nam wszystkim forum Rabka.pl w dotychczasowej formie, za co z góry dziękujemy.
..................z poszanowaniem użytkownicy FORUM Rabka.pl
gurallschall,

S. 

Wysłany: 2007-03-17, 20:19   

Abstrahując od tematu forum. Myślę że internetowy serwis www.YouTube.com też za pewną formę medium można uznać. Wpisując w wyszukiwarkę "rabka" uzyskujemy kilkanaście video z czego większośc to koxx albo crossy/quady, ale jest też i takie wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=L9IWxvKBTv8
Świetna reklama.. niepowiem... :-x

Duch znad góry Tatarów 
Winner

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-03-17, 22:11   

na video.google pod hasłem rabka są niemalże same filmiki z Rapaczem.

ZŁB 

Wysłany: 2007-03-27, 20:18   

Może apel wkleić na WIKIPEDIĘ

ab16 
Sponsor forum

Wysłany: 2007-04-05, 17:43   

Przeczytałam dziś na stronie internetowej Rabka 24,:

"Sposób na promocję Rabki
W czwartek, przez cały dzień, przy najstarszym rabczańskim kościółku p.w. Marii Magdaleny w Rabce – Zdrój (z 1606 r.) zwanym Góralskim Drewnianym Wawelem, w którym mieści się Muzeum im. Wł. Orkana, powstawał film dotyczący Wielkanocnych Zwyczajów.

Autorem filmowego scenariusza jest Jan Fudala – Dyrektor rabczańskiej placówki muzealnej, malarz, pisarz, poeta, twórca wielu zespołów góralskich, założyciel Muzeum Gorczańskiego, Akademii Malarstwa na Szkle i Ośrodka Kultury Wołoskiej.
Inspiracją dla powstającego filmu było, stworzone przez Jana Fudalę i od sześciu lat realizowane w Wielką Sobotę przez Muzeum Wł. Orkana, jedyne, unikatowe w skali kraju, Święto Zwyków Wielkanocnych.

Reżyserem ww. ekranizacji jest red. Wojciech Nowakowski z TV Polonia.
W filmie wzięli udział: Dziecięcy Zespół Regionalny im. Antoniny Zachary – Wnękowej „Robcusie”, Gorczańska Muzyka pod kierownictwem Eugeniusza Tokarczyka, artyści z Galerii Ginących Zawodów „Drzewiej” oraz Dyrektor i pracownicy Muzeum im. Wł. Orkana. Najmłodszą aktorką na planie była 14 – miesięczna Julia Zachwieja z Rabki Zdrój.

Film (będący częścią cyklu „Zaproszenie”) zostanie wyemitowany w TV Polonia, w Wielką Niedzielę, po Teleexpresie (ok. godz. 17.15)". "

mieszko

Wysłany: 2007-04-06, 10:24   

to nie był sposób na promocje rabki tylko promocje Fudali, jako dyrektor Muzeum powinien swoje prywatne osiągnięcia schować do kieszeni, a nie promowac siebie samego w ramach działalności instytucji, którą kieruje: wydaje swoje książki, sprzedaje swoje obrazy, prowadzi prywatną pracownię malarstwa, wszystko pod przykrywką muzeum. Kazdy tak by chciał za państwowe pieniądze :6:

gurallschall 

Wysłany: 2007-04-07, 10:27   

Trochę z poślizgiem,ale oglądałem kilka dni temu INTERWENCJĘ w której było bardzo głośno o znanej chyba wszystkim sprawie miejscowego taksówkarza.Tych wszystkich,którzy nie mieli okazji oglądać tego reportażu zapraszam na stronkę.

http://interwencja.interi...news?inf=889664

Dosia

Wysłany: 2007-04-14, 11:44   

Wczoraj wieczorem na TVN w filmie "Odwróceni" częśc akcji działa się w Rabce, syn bohatera którego gra Artur Żmijewski przebywał w sanatorium w GORD i były też ładne widoczki jak spacerowali po okolicy ale nie poznałam gdzie to było kręcone - albo pod grzebieniem albo przy szlaku na Maciejową:)
Nie znam serialu więc nie wiem czy za tydzień też będzie coś z Rabki, ale może:)

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2007-04-14, 21:37   

Dziś pisali w interii:

Proboszczowie wielu - bo nie wszystkich - parafii przyznają, że mają kłopoty z płaceniem rachunków za oświetlenie i ogrzewanie świątyni. Wpływy z kolekty, czyli tak zwanej tacy, są w większości parafii głównym źródłem dochodu.

- Z tych pieniędzy dokonujemy opłat za prąd, gaz, wodę, wywóz śmieci. Nie żyjemy w próżni - przyznaje ks. Tadeusz Bogucki (52 l.), proboszcz w Rabce Zarytem. Część pieniędzy z tacy parafia odprowadza w formie ryczałtu do kurii. Jego wysokość uzależniona jest od liczby parafian, a nie od dochodów.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2007-04-22, 10:13   

Popularny prezenter radiowy i telewizyjny Artur Andrus w swoim blogu http://arturandrus.bloog.pl/ raczył wspomnieć o naszym mieście w rymowanym utworze lirycznym:

„A potem pojedźmy do Rabki,
Bo w Rabce urocze są babki.”

Skromnie ale zawsze coś ... :D

Duch znad góry Tatarów 
Winner

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-04-25, 10:33   

Tylko jak ten dwu wers zinterpretować? Pewnie chodzi o te staruszki co sprzedają oscypki. :]

Electrical Storm 
Gorce forever

Wysłany: 2007-05-10, 17:08   

S. napisał/a:
malami napisał/a:
taka oficjalna kopia rabka24

Heh, dokładnie moja myśl kiedy przed chwilą oglądałam jeszcze raz stronę...
Oficjalna porażka - to już bardziej. No kto to robi stronę na której tekst pisany jest czcionką 24 albo większą? Litości.... O odpustowych kolorach gdzieniegdzie i totalnym rozjechaniu ramek w innej przeglądarce niż IE już nie wspomnę....

W w kodzie strony mozna znalezc
meta name="Author" content="PCI - Rafał Dudek"
I sprawa staje sie jasna.
Ktos robil "podkopy" pod Rapaczem na Rabka24
a teraz prowadzi strone miejska...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2007-05-11, 12:42   

misio4u napisał/a:
S. napisał/a:
malami napisał/a:
taka oficjalna kopia rabka24

Heh, dokładnie moja myśl kiedy przed chwilą oglądałam jeszcze raz stronę...
Oficjalna porażka - to już bardziej. No kto to robi stronę na której tekst pisany jest czcionką 24 albo większą? Litości.... O odpustowych kolorach gdzieniegdzie i totalnym rozjechaniu ramek w innej przeglądarce niż IE już nie wspomnę....

W w kodzie strony mozna znalezc
meta name="Author" content="PCI - Rafał Dudek"
I sprawa staje sie jasna.
Ktos robil "podkopy" pod Rapaczem na Rabka24
a teraz prowadzi strone miejska...

Kolesie, kolesie, rodzina , rodzina, uklady , uklady.
Wymoitowac sie chce, i jak tu ma byc lepiej????
NIGDY nie bedzie lepiej....na pewno nie w budżetówce.
Wywala sie profesjonal ludzi z doświadczeniem zeby tylko przyjąc kolesi. :22:

ab16 
Sponsor forum

Wysłany: 2007-08-01, 16:06   

Na wirtualnej można było dziś zobaczyć kilka fotek z Rabki.

http://polska2007.wp.pl/g...riazdjecie.html

Odpowiedz do tematu