Poprzedni temat :: Następny temat
Odlot
Autor Wiadomość
lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-19, 20:18   Odlot

http://www.gorce24.pl/inf...tow_mieszkancow

Cytat:
Burmistrz jako organ wykonawczy gminy, realizuje zadania przewidziane obowiązującym w Polsce prawem i nie leży w jego kompetencjach ustosunkowywanie się do pojedynczych listów mieszkańców, które mogą zawierać nie do końca sprawdzone informacje

Burmistrz jest urzędnikiem. Tylko i aż. Takie oderwanie od rzeczywistości może skończyć, się źle przy urnie wyborczej...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2017-09-21, 23:10   

pieprzenie , jeśli jest problem to trzeba go rozwiązać, nie sądzę aby to były duże koszty, co za bzdety z tym szpitalem ?
A to tak trudno wsiąść w auto nawet służbowe ze straża miejską i karnąc się na Traczykówkę po uprzednim napisaniu sobie losowo np. 5 numerów domów i spróbować je znaleźć.
Gdybym ja był burmistrzem to tak bym zrobił a nie tracił czasu na duperele. założę sie że więcej czasu BM zajeło pisanie listów do szpitala i innych z tym związanych niż podjechanie na traczykówkę.

Odkąd mam szefową a nigdy wcześniej nie miałem, to z roku na rok coraz bardziej upewniam się że niektóre baby kompletnie nie nadaja sie do rządzenia. Są drobiazgowe, sa mściwe i fałszywe a przede wszystkim sa aferzystkami tzn. marnuja czas na duperele i z g...robia afery zamiast zajmować się ważnymi sprawami.
Wczesniej nie miałem uprzedzeń.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-22, 15:50   

Szkoda, że w przypadku niektórych kobiet u władzy tyle energii jest marnotrawione i idzie na ploteczki, intrygi i bezsensowne działania.
Facet nie robiłby problemu i dziwnych sytuacji. Kobieta potrafi najprostszą sprawę tak wykręcić, że robi się z tego węzeł Gordyjski.
Dobrze, że Clinton przegrała...

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2017-09-22, 16:49   

dokładnie , dokladnie własnie jest tak. Robienie z igły widły i sztucznych afer- śmiechu warte

Bigboss 
burack

Wysłany: 2017-09-24, 09:38   

lugoshi napisał/a:
Szkoda, że w przypadku niektórych kobiet u władzy tyle energii jest marnotrawione i idzie na ploteczki, intrygi i bezsensowne działania.

mlody napisał/a:
dokładnie , dokladnie własnie jest tak. Robienie z igły widły i sztucznych afer- śmiechu warte

Jak w filmowym klasyku wychodzi na to, że "Ż. też była kobietą" :-D :-D

A tak poważnie, to czy nie prościej by było zorganizować zanim się wystąpi z oficjalnym pismem przejście po domach na os. Traczykówka i zebranie opinii mieszkańców w tej sprawie? Dla zarządu komitetu osiedlowego to tylko parę dni roboty, ale do E.P. idzie się z konkretem i nie naraża się na odpowiedź w stylu: "... w kompetencjach burmistrza nie leży ustosunkowywanie się do pojedynczych listów mieszkańców ...".

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-24, 09:57   

Widocznie były radny Ż realizuje mit samotnego wojownika, nie wierzy w sprawczą moc społecznego kolektywu.

Kupą mości Panowie! :-D

Wiem jako szaraczek ( z własnego doświadczenia) i Burmistrz z pewnością także wie, że w Rabce w pewnych rejonach są problemy z odpowiednią numeracją domów. Wczasowicze czy nawet służby mylą się i szukają numerów.
Wygodniej jednak nie zauważać problemu. Nowe dowody, tabliczki, papierologia. Lepiej nie tykać...

n/n 

Wysłany: 2017-09-24, 11:39   

W dowodach osobistych nie ma już adresów :-P

Domu nie szuka się po numerach... a w każdej karetce jest tablet z gps. Ja na swiom w domu w dwóch róznych systemach widzę każdy numer na Traczykówce, nie wiem jak ratownicy. Czy poza awaryjnym tabletem ratownicy mają mapy tradycyjne drukowane i czy w ogóle da się z państwowego systemu wydrukować to inna sprawa, prywatne podmioty nie mogą drukować, to pewnie oni też.

Fakt, że na Traczykówce numery (jak wszystko w Rabce) nie pokolei, ale zaraz zaraz kto pamięta, albo jak ja słyszał jak powstało osiedle Traczykówka, czyja wcześniej była ta ziemia i jak po kolei to się odbywało... ;-) Jakby nie było urząd mógł nadać numery pokolei, bo jak urząd sprzedaje X działek pod jeden dom to chyba może przy nadawaniu numerów przewidzieć, że na każdej działce którą sprzedał powstanie dom nie w tym roku to za dwa lata.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-24, 13:32   

n/n napisał/a:
W dowodach osobistych nie ma już adresów :-P

:-D Zgoda, jeden papier mniej ;-)

Widzę, że wszyscy zgadzamy się, że można coś zrobić z problemem numeracji.
Tak naprawdę punktem centralnym sytuacji jest reakcja urzędnika.
Czy można powiedzieć pełniąc stanowisko kierownicze w gminie: Wyborco możesz sobie pisać na Berdyczów...

n/n 

Wysłany: 2017-09-25, 00:48   

Wiesz, jak opowiadam ludziom z innych rejonów kraju, przy czym nie mam tu na myśli Krakowa, a inne niż Galicja zabory, co się tu wyrabia - nie mogą uwierzyć w to ile tutaj przechodzi płazem.
I tak mam wrażenie, że w Galicji:
Cytat:
można powiedzieć pełniąc stanowisko kierownicze w gminie:....

i nikt nie zauważy.

Mówi się, że jak przyjdą dajmy na to 4 miliony na jakiś cel to na czy Górnym czy Dolnym Śląsku ukradną z tego może 300 tysięcy i będzie dobrze jak czyjejś głowy nie trzeba będzie poświęcić, a w Galicij z 4 milionów co najmniej 2 ukradną i.... nikt nie zwróci uwagi.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-25, 19:31   

Też się zastanawiam takiemu rabczańskiemu niezaangażowaniu. W rozmowach 1:1, aż jazgocze i iskrzy. Oficjalnie wszystko się podoba jak ... w Korei.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2017-09-25, 20:49   

ale to naprawdę jest jakis wielki problem zeby postawic kilka tabliczek na ulicy kierunkowych z numerami domów ?

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-25, 21:52   

Jak masz namieszane jak w tyglu to takie tabliczki jeszcze bardziej by namieszały.
Najlogiczniejsze są dwa rozwiązania. Mapa przy wjeździe na osiedle z lokalizacją budynków i numerami (jak ktoś ma GPS to nie ma problemu - choć nowe budynki mogą nie być ujęte) lub przenumerowanie domów zgodnie z lokalizacją.

mlody 
Sponsor forum
inż.Mamoń

Wysłany: 2017-09-26, 17:51   

mi sie wydaje, a juz raz dokładnie to samo przerabiałem, że najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku byłoby wprowadzenie nazw ulic, przynajmniej widze 6 ulic. To uporządkuje całośc a nadmienie że to jest NIEUNIKNIONE bo okolica będzie się rozrastac powoli. Wspomnicie moje słowa ze tam kiedys będą ulice

n/n 

Wysłany: 2017-09-27, 18:22   

Polacam odzwiedzić geoportal.gov.pl tam są mapy gdzie jest każdy numer i ścieżka przez trawnik. Każda karetka powinna mieć nawigacje a na wypadek jej awarii papierowe mapy ze spisami, dana ulica dany numer w danym sektorze mapy i jedziemy. Dla mnie to problem, krajowy systemowy, że karatka pod adres trafić nie może. A co na wsiach robią gdzie numer 267 jest tu, a 268 po drugie stronie w wsi w zauku obok numeru 20?
Z kolei kotoś prywatny ma mapy w telefonie, albo pyta gdzie iść jak gdzieś idzie.

Ale jak już na poziomie krajowym jest kijowo to reakcja władz lokalnych swoją drogą.

lugoshi 
musicwatchgirlsgoby

Wysłany: 2017-09-27, 20:41   

Podrzuciliśmy tutaj kilka rozwiązań problemu numeracji. Może kogoś sumienie ruszy. :aniol:

Odpowiedz do tematu